co vsetko vybavit po prichode do UK?

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dominika28
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Máj 26, 2010 10:05 am

co vsetko vybavit po prichode do UK?

Poslať od dominika28 » Str Máj 26, 2010 10:15 am

zdravím všetkých, chceme ísť k kamarátkou v lete do UK cca na 3 mesiace, už som tu toľko toho poprečitovala, že som z toho zmätená , čo všetko budem musieť povyplňovať a zariadiť, zdá sa mi toho až moc keď chcem ísť na takú krátku dobu, mohli by ste mi tu niekto súhrnne vypísať čo všetko si budeme musieť vybaviť, aké formuláre? viem že proof of address musíme mať na isto+ bankový účet, ale v tých formulároch P ... a neviem aké všeliaké, v nich neviem vyznať, ďakujem

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: co vsetko vybavit po prichode do UK?

Poslať od krtek » Str Máj 26, 2010 12:38 pm

povinnost neco vyplnovat nemas vubec zadnou.
Mas povinnost se prihlasit na WRS nejdele po mesici co zacnes pracovat, ale jelikoz tu budes jen na 3 mesice tak bych se na to vykaslal.
Takze se nestresuj, vubec nic nepotrebujes.
I ten proof of address a bankovni ucet nebudes pravdepodobne vubec na tak kratkou dobu potrebovat.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Máj 26, 2010 1:25 pm

krtek píšeCOLONpovinnost neco vyplnovat nemas vubec zadnou.
Mas povinnost se prihlasit na WRS nejdele po mesici co zacnes pracovat, ale jelikoz tu budes jen na 3 mesice tak bych se na to vykaslal.
Takze se nestresuj, vubec nic nepotrebujes.
I ten proof of address a bankovni ucet nebudes pravdepodobne vubec na tak kratkou dobu potrebovat.
pripajam sa ku krtekovi, na 3 mesiace sa ti neoplati nic robit, ale bankovy ucet by som odporucal zalozit, ale aj to len kvoli tomu, ze si tam mozes zalozit bezplatny balik a tak ta vedenie uctu nebude nic stat aj ked uz z UK odides, nie je to ako na slovensku, ze platis aj ked ti ucet len tak stoji(lezi). A clovek nikdy nevie, ci mu UK ucet niekedy aj na nieco nebude.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

dominika28
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Máj 26, 2010 10:05 am

Poslať od dominika28 » Str Máj 26, 2010 5:58 pm

diky :)
ale chcem tam aj pracovať takže niektoré veci asi musim spraviť, nie?

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Máj 27, 2010 9:20 am

opravdu ne, prijed pracuj a pak odjedes.

Kdyz budes chtit tak se zaregistruj na WRS, ale mnoho lidi to nedela, takze bych to na 3 mesice taky neudelal.
Pak se muzes objednat na pohovor o National insurance number (cislo pod kterym jsi vedena v anglickem systemu dani a socialniho pojisteni), ale na 3 mesice to taky nepotrebujes, zamestnavatel ti vytvori docasne cislo na ktere muzes pracovat neomezenou dobu.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Máj 27, 2010 9:31 am

krtek píšeCOLONopravdu ne, prijed pracuj a pak odjedes.

Kdyz budes chtit tak se zaregistruj na WRS, ale mnoho lidi to nedela, takze bych to na 3 mesice taky neudelal.
Pak se muzes objednat na pohovor o National insurance number (cislo pod kterym jsi vedena v anglickem systemu dani a socialniho pojisteni), ale na 3 mesice to taky nepotrebujes, zamestnavatel ti vytvori docasne cislo na ktere muzes pracovat neomezenou dobu.
Krtek ma naozaj pravdu, ak chces do UK prist len na 3 mesiace a uz potom nikdy nie, tak ti je zbytocne vybavovat nieco. Hlavne WRS, kde musis platit aj poplatky.
Ale ak planujes chodit aj v nasledujucich rokoch, budes to mat potom jednoduchsie ak si vybavis:
- bankovy ucet,
- national insurance number,
- registraciu na Home Office - WRS (ale za to sa uz plati).

tieto 3 veci su potrebne, ak by si chcela v UK aj niekedy v buducnosti posobit (pracovat), resp. velmi ti ulahcia dalsie posobenie, pretoze si ich vies vybavit aj inokedy ked prides do UK.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY