Zamestnanie v UK parceneschomnost v SR

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
peter_sefar
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Jún 15, 2010 3:07 pm

Zamestnanie v UK parceneschomnost v SR

Poslať od peter_sefar » Uto Jún 15, 2010 3:59 pm

Dobry den,

chcel by som sa na Vas obratit s prosbou o ziadost o pomoc nakolko si neviem dat rady ako by som mal postupovat.
Dna 12.12. 2009 som mal pracovny uraz v M kde pracujem ako Breakfart Chef kde som sa posmykol na podlahe a sposobil som si uraz laveho ramena. 14.12. 2009 som navstivil svojho anglickeho GP s ktory som konzultoval svoj stav s tym ze chcem ist sa dat vystrit na slovenko nakolko moja anglictina nie je na vysokej urovni. Ten s tymto suhlasil a vystavil mi potvrdenie o prace neschopnocti na 14 dni a dal mi dokument v ktorom suhlasi s tymto. Uvedene potvrdenie o praceneschopnosti som zaniesol zamestnavatelovi a ovedal som mamagerovi ze odchadzam na slovensko sa dat liecit. Pri prilete na slovesko nom navstivil traumatologicke oddelenie v Ustrednej vojenkej nemocnici v Ruzomberku kde ma osetrili a taktiez som navstivil osetrujuceho lekara ktory mi vystavi potvrdenie o praceneschomnosti ktore som spolu s prislusnymi dokladmi poslal mojmu zamestnavatelovi a to vsetky formulare typu E ktore mi dali v socialnej poistovni a posudkovy lekar. Praceneschopmoct som dal nasledne prelozit do anglictiny a tuto som tiez odfaxoval mojmu zamestnavatelovi a e formulare na Demartment for Work and Pensions tak ako i to prikazali v socialnej postovni. V mesiaci januar mi bola urobena magneticka rezonancia a boli mi dane tabletky ktore mi mali pomoct ale zial bohu nezabrali preto bolo pisane od februara kazdy mesiac do anglckej poistovne o akceptovanie oparacneho zakroku na ktory nereagovali. V mesiaci april som bol akutne operovany nakolko mi uplne skolabovalo rameno a dna 08.04. 2010 som bol operovany na traumatologickom oddeleni vo Vojenskej nemocnici v Ruzomberku kde mi bola robena Acromioplastika po ktorej som rehabilitoval v uvedenej nemocnici a dnom 1.6. 2010 ma slovensky obvodny lekar vypisla do zamestnania co som oznamil svojmu zamestnavatelovi faxom. Po kazdom predlzeni mojej praceneschomnosti som uvedenu skutocnost oznamil mojmu zamestnavatelovi faxom prekladom mojej parceneschopnosti alebo mailom. Dna 11.06. 2010 somm navstivil svojo GP v anglicku kde si urobil fotokopie mojej parceneschpnocti a predpisal mi este rehabilitaciu nakolko este moje rameo nie je Dnes to jest dna 15.06. 2010 o 13.00 h som mal pohovor na korom mimoj zametnavatel nechce uznat poju praceneschopnost po 28.12. 2009 (od 14.12.2009 - 8.12. 2009 mi ju vystavil anglicky GP) nakolko som mal vraj mocelkom v poriadku.ju praceneschomnost nahlasit telefonicky kazdy mesiac svojmu zamestnavatelovi a podla internych predpisov zamestnavatel neaxteptuje mailove ani faxove oznamenie o praceneschomnosti. Dnes mi bolo povedane ze bude so mnou zacate discilinarne konaie a pravdepodobne bude so mnou ukonceny pracovny pomer.

Chcel by som sa na Vas obratit o pomoc nakolko neviem ako mam dalej v danej veci postupovat a ci je moj zamestnavatel v prave alebo nie a ci moze so mnou rozviazat pracovny pomer.

Za skoru odpoved a s prianim prijemeneho dna

Peter Sefar
Naposledy upravil 1 dňa peter_sefar, celkovo upravené 0

lcmya
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Sob Jan 30, 2010 11:16 am

Re: Zamestnanie v UK parceneschomnost v SR

Poslať od lcmya » Uto Jún 15, 2010 5:28 pm

Ahoj, moc Ti nepomozem (dufam, ze druhi ano), ale ak sa Ti uraz stal v praci a hlavne nie tvojou vinnou uvazovala by som o pravnej pomoci (a financnej kompezacie?), skus napr. citizen advise bureau.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Jún 15, 2010 6:18 pm

No pravdepodobne- nie som odbornik- sa snazi tvoj zamestnavatel znizit, pripadne odstranit odskodne na ktore mas narok. Mas tu kopec pravnych agentur, ktore robia taketo pripady bezplatne, zoberu si len z vyhry, ktora moze byt dost velka, kedze ti hrozia trvale nasledky. Kontaktuj zopar a vyber si taku, co sa ti zda najviac profesionalna.
Este- ja by som isla aj za svojim GP, ci ti moze vystavit, ze si bol na pn opravnene. Ak ti UK strana preplacala vsetky operacne zakroky na Slovensku, tak by to mozno nemusel byt problem.

peter_sefar
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Jún 15, 2010 3:07 pm

Poslať od peter_sefar » Uto Jún 15, 2010 7:46 pm

Dakujem za informacie dufam ze mi pomozu mne je len divne ze minechcu uznat pn od 29.12. 2009 nakolko podla dakedo handkuku ci co to je nie je axeptovane zasielat pn mailom a faxom a to potom ako chcu ab som im oznamil ze som chory to je kamen urazu.
Ak by niekto vedel daku dobru spolocnost kde by robil daky slovak aby ma zastupovala bol by som rad keby si dal vediet nakolko moja anglictina nie je na vysokej urovni a pri tychto pohovoroch nechcu axeptovat mojho kamarata ako tlmocnika a musi to byt iba zamestnanec spolocnosti sice je tu slovenka ale nevie tak perfektne po anglicky ale omnoho lepsie ako ja.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Str Jún 16, 2010 6:16 am

Citizen advise bureau je bezplatna pravna pomoc pri absolutne vsetkych pravnych problemoch-takze aj pracovnych- a mozes tam ist aj so svojim kamaratom, co ti bude tlmocit. Niekedy spolupracuju aj s dobrovolnikmi, ktory im tlmocia, takze mozu mat aj svojho ceskeho/ slovenskeho tlmocnika. Vacsinou sa tam objednava dopredu, mozes aj telefonicky, ale cakacka nebyva dlho. Takze oni ti poradia s tvojimi pravami.

Tie ostatne pravne spolocnosti funguju, ak chces zistit, zi mas narok na odskodne z urazu. Skoncipuj list o pracovnom uraze, daj prelozit a posli vsetkym, co na internete najdes, vsak oni sa ti ozvu, ak budes pre nich zaujimavy pripad.(napr. http://www.google.sk/search?num=100&hl= ... UK&spell=1)

Inac pri doktorovi si mal tiez narok na bezplatne tlmocenie, len treba nahlasit, ze potrebujes tlmocnika.

JaroB
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Štv Mar 11, 2010 4:10 pm

Poslať od JaroB » Uto Aug 17, 2010 2:37 pm

Viem, ze Slovaci a Cesi, ktori sa poranili, to maju v UK tazke. Robim pre pravnicku kancelariu v Londyne a zaoberame sa prave zastupovanim tych ludi, ktori sa nevedia dovolat spravodlivosti. Mate pravo na vyplatenie odskodnenia za bolest, uslu mzdu a rozne vydavky spojene s urazom a to do 3 rokov od urazu. Aj ked sa vam nieco prihodilo pred 2-3 rokmi, stale nie je neskoro. Uspech zarucit nikto nevie, ale dobre je na anglickom systeme to, ze vas to nic nestoji. Normalne uctuju pravnici horibilne sumy, ktore si vacsina ludi samozrejme nemoze dovolit, ale s urazmi je to inak. Ak sa pravnik pripadu ujme, znamena to, ze sanca na uspech je. Ak pripad prehra, klienta to nic nestoji - taka je pisomna dohoda.

Urcite to netreba nechat len tak. Mnohi kvoli urazu, ktori sa nestal ich vinou prijdu o tisice libier. Samozrejme, schvalne by som si ruku nelamal, len aby som dostal peniaze, ale ked sa tak uz stalo, tak by som chcel spat kazdy halier. Napr. za jednoduchu zlomeninu ruky sa da dostat aj 3000-5000 libier.

Nechcem tu robit okatu reklamu, kedze toto je slusne forum, takze ak ste este pripad neprebrali s pravnikom najdite nas na Google, napr. pod "OSBORNES JAROSLAV BERNAT", kde najdete na mna cislo.

BUTTON_POST_REPLY