Work Registration Scheme... HEEEELP

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
babenka123
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pia Mar 04, 2011 7:58 pm

Work Registration Scheme... HEEEELP

Poslať od babenka123 » Pia Mar 04, 2011 8:08 pm

Chcela by som sa opýtať na jednu otázočku:)
Robím v Anglicku 8 mesiacov, mám Work Registration Scheme normálne, od septembra však začnem študovať na univerzite ale v auguste by som chcela ísť domov na Slovensko na jeden mesiac... Musím sa odhlásiť na ten mesiac z WRS a prihlásiť na Slovensku či ako? A potom sa znova prihlásiť v Septembri do WRS ako študent? Ale nechcem znova platiť 90 libier... Máte niekto s týmto skúsenosť??

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Work Registration Scheme... HEEEELP

Poslať od carfaxcat » Pia Mar 04, 2011 8:47 pm

Musis si ujasnit niekolko veci - z WRS sa neda odhlasit a za registraciu sa plati iba raz.
Vo vseobecnosti: Home Office musis informovat pomocou toho isteho registracneho lajstra, ze si zmenila zamestnavatela, vtedy sa urcite neplati.
Podla toho, co hovoris, vsak vyplyva, ze ides domov az v auguste na jeden mesiac a dovtedy WRS bude zrusena. Jedinu vec, ktoru asi budes musiet posudit, je tvoje zdravotne poistenie na Slovensku pocas tvojho mesacneho pobytu.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

babenka123
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od babenka123 » Pia Mar 04, 2011 9:46 pm

ale do augusta budem robiť v UK, takže je hlúposť to rušiť.. Je nelegálne keby som tu robila do augusta, išla na mesiac na Slovensko a potom sa v Septembri prihlásila ako študent?
Do augusta budem mať toho istého zamestnávateľa

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Mar 04, 2011 9:52 pm

ale do augusta budem robiť v UK, takže je hlúposť to rušiť..
Ona naraza na to, ze WRS ako procedura bude pravdepodobne dovtedy zrusena.

Inak co sa tyka zdrav poist. nemal by to byt problem. Staci si vyziadat europsky preukaz poistenca v uk. Podla mna pokial si dalej prenajimas byvanie v uk a o mesiac zacinas studovat na univerzite tak zostavas stale v NHS. Pri bordeli ktory v tom maju je to vcelku jedno.

babenka123
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od babenka123 » Pia Mar 04, 2011 9:56 pm

teraz si to po sebe čítam a mám pocit, že som sa vyjadrila ako debil:D

do konca júla mám v pláne pracovať v UK, a potom na mesiac ísť na slovensko... Musím to WRS nejako riešiť počas toho mesiaca pokým budem na Slovensku? že budem v postate nezamestnaná mesiac, neviem už ako sa lepšie vyjadriť:) či im musím dať písomne vedieť, alebo čo...
Či myslíte, že ak budem robiť do júla v UK a prihlásim sa v Septembri ako študent, bude s tým nejaký problém?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Mar 04, 2011 10:18 pm

Asi som sa ja blbo vyjadrila - xaxa to napisal ovela lepsie.
WRS vobec neries, nemusis im (alebo dalsim uradom) davat nic vediet o svojom kratkom pobyte mimo UK. Dovtedy povinnost registrovat sa zanikne. Uz viacero diskuterov na fore napisalo, ze britska vlada od povinnosti registrovat sa ustupi zaciatkom maja.
Ziadny problem s odchodom prace v juli a nastupom do skoly v septembri vobec nevidim. Vela stastia v skole a uzi si Slovensko :)
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

BUTTON_POST_REPLY