Oprava laptopu

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
tinusska
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Júl 10, 2011 5:36 pm

Oprava laptopu

Poslať od tinusska » Ned Júl 10, 2011 5:40 pm

Ahojte...

V londyne som len 6 den a moj laptom zacal strajkovat - prehrievat sa.. Nemam ponatia na koho sa mam obratit.. Mozte mi pomoct? zijem v casti Finchley.

Laptop ma asi 3,5 roka a pred cca rokom mi robil to iste, rychlo sa prehrial a vypol sa. Ani podlozka mi nepomaha. Viem, ze vtedy to ten technik len otvoril a vyfukal prach a bolo dobre...

Dakujem velmi pekne za pomoc.. Nakolko chcem domov skypovat a zial rozhovor trva tak 5 min....

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Oprava laptopu

Poslať od grief » Ned Júl 10, 2011 9:33 pm

odpoved na svoj problem poznas, otvor laptop, vyfukaj a mas ;]
ak sa na to necitis, popros znameho, usetris
inak sa prejdi po okoli kde byvas a hladaj PC obchody, repairs, computer hospitals a podobne, alebo kukni inzeraty, je ich na blato, technik aj pride priamo k tebe, otvor noviny, pozri gumtree, taketo izneraty su vsade... robi to aj dost ludi z vychodnej/strednej europy, dokonca aj tu na fore jeden pan ponukal opravy elektroniky vratane laptopov, ale chcel to poslat postou a tvoj problem vyzera ze sa da riesit za 10 min, takze sa ti neoplati cakat niekolko dni a riskovat ze ti comp rozbiju postari...
ja som mal raz ventilator co sa zasekaval a nechcel sa tocit a comp sa mi vtedy vypinal, mozno by si potrebovala novy ked nevladze ;] ono kvoli prachu by nemal prestavat chladit a sama pises ze pred rokom to bolo vycistene... velke firmy robia profilaktiku svojich PC raz do roka ale za normalnych okolnosti idu PC roky rokuce bez otvorenia a idu... ak niekoho zozenies rovno sa spytaj ci ti nemoze ventilator vymenit za novy... laptop fans stoja od 5 libier vyssie, povedzme ze do 20 by si sa mala zmestit za novy fan v pohode, cena za vymenu zalezi od typu laptopu, ake to bude komplikovane sa k nemu dostat a prehodit ho a kto ti to bude robit..

tinusska
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Júl 10, 2011 5:36 pm

Poslať od tinusska » Pon Júl 11, 2011 11:57 am

Dakujem pekne... uz sa mi podarilo aj nast nejaky obchodik, kde to robia, lenze vselico negativne som citala na nete a nasla som aj nejaky cennik, kde bolo ze 35 libier min. sadzba... a to mi pride za 10min. robotu ako aj ja ratam, trosku dost. ale tak takto sa neda fungovat, tak to teda nejak skusim... vcera som aj pisala nejakemu chalanovi, co som nasla inzerat, ze robi opravi laptopov v londyne, ale ze uz tu nie je...

(ako, uz v KFC som sa nechala odrbat, nastastie len asi o 4 libry, a tak sa teraz dost bojim, ze zase niekto zbada, ze sa moc nevyznam a ani jazyk nie je na extra urovni, ze si na mne zgustne a ja budem len cvakat... )

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Júl 11, 2011 3:25 pm

A to nemas nejakeho kamarada se sroubovakem, kterej by to otevrel a vyfouknul ??

Kdyz by bylo pekne a prinesla by si mi to do parku spolu s nejakym frapucinem, tak ti bych ti to i udelal jen za usmev. Behem poledni prestavky. Ale nikam jezdit nebudu musela by si prijet ty a stejne nevim jestli se mi az tak moc chce :-) Zjistovat jakej ventilator do toho pasuje a shanet ho, to urcite nebudu.

(tohle neni pokus o seznameni i kdyz by to tak mohlo vypadat, jsem stastne zenaty a nehodlam na tom nic menit :-)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Júl 11, 2011 4:22 pm

Ono to nemusi byt az take jednoduche. Skusali sme rozobrat HPckovy laptop (pavilion z 2006) a nebolo mozne sa dostat k ventilatoru co chladi CPU / GPU. Rozobrali sme ho kompletne cely - display / klavesnicu / vsetky kryty z vrchu aj zospodu, no v podstate vsetko co slo a nebolo zanitovane. Aj tak sa nam to nepodarilo.

Ja by som vybral disk a odniesol ho do servisu. V takom pripade sa nemusis bat o stratu resp kompromitaciu dat.

evolution999
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Apr 30, 2011 8:34 pm

Poslať od evolution999 » Pia Júl 15, 2011 12:01 am

no jo ja by som si netrufal rozobrat notebook s obycajnym srobovakom, potrebujes specialne srobovaky a vedet kde su uchyty.. a komplikovane sa vyberaju plastove casti ntb, urcite do servisu ale nie pakistancom a podivnym ludom :)

odporucam ho normalne povysavat a zafixovat venilator napr sparatkami aby sa vobec nehybal ani o 1mm, opatrne lebo vo ventilatore su labilne magnety a otackomer !!! lebo by sa pretocil

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Júl 15, 2011 11:37 am

ubeno ma pravdu ze nekdy je tezko najit presne jak tu skladacku rozebrat, ale uz jsem mel rozebranych celkem dost typu a vzdycky to nakonec slo. Nektere jdou hodne dobre nektere hure.

Ano potrebujes "specialni" sroubovak a to krizovej , to ma kazdy podprumerny kutil ve sve vybave :-)
kde jsou uchyty clovek zjisti kdyz se na laptop podiva, jen musi vedet ze casto jsou jeste nejake srouby pod samolepkama a to je asi tak vsechno. Velmi zridka je to udelane na nejakou zaklopku na kterou se musi zatlacit i po vyndani vsech sroubu, tam je jedine teoreticke riziko ze to nepujde od sebe a jak se bude clovek snazit tak muze nejake pacicky zlomit.

Jinak receno, 90% laptopu dokaze podprumerne zdatnej clovek rozebrat a dat dohromady bez problemu.

urgiv
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Pon Nov 08, 2010 6:45 pm

Poslať od urgiv » Uto Jan 17, 2012 10:55 am

tinusska píšeCOLON rychlo sa prehrial a vypol sa.
Ak potrebujete pomoc skuste tu tu
viewtopic.php?f=35&t=21408&p=51047&hilit=laptop#p51047

BUTTON_POST_REPLY