Prosim o pomoc pre Michala

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
janka3112
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Feb 08, 2012 10:49 pm

Prosim o pomoc pre Michala

Poslať od janka3112 » Pon Máj 21, 2012 1:13 pm

Mily moji ludkovia.

Minule uplnou nahodou, pri mojich potulkach na facebooku som nadabila na maldeho muza menom Michal zo Slovenska. Jeho osud ma velmi zaujal a hlavne slovensky system, ktory mu nadovsetko "ulahcuje" zivot.
Michal ma 31 rokov, a narodil sa s detskou mozgovou obrnou. Je priputany k invalidnemu voziku. Ako by to nebolo dost, musel si prejst dvoma vaznymi operaciami a taktiez uz dva krat bojoval s rakovinou. Avsak on je vzdy take slniecko. Na podiv od mnohych znas sa netrapi tak casto a uziva si zivot plnymi duskami. Zboznuje komunikovat a spoznavat novych ludi.
Michal ma vsak jeden problem, jeho invalidny vozik je machanicky, to znamena ze von moze ist iba ak ho niekto potlaci, lebo bohuzial iba jeho jedna ruka je funkcna.
Jeho najvacsim snom je mat elektricky invalidny vozik, no Slovenska poistovna mu to nechce preplatit.

Dlho som premyslala nad tym ako by som mu mohla takto na dialku pomoct, a napadla mi myslienka zorganizovat zbierku.Preto Vas prosim, ak mozte prispejte, myslim ze 5 librovy rozdiel v penazenke nepobada ani jeden z nas. Ja Michala osobne nepoznam, iba takto formou online komunikacie. Slubujem Vam ale ze kazdy prispievajuci bude oboznameni s vysledkom tejto zbierky.
Prosim Vam aspon sa na to pozrite, a ak mozte mozno poslite dalej.

S pozdravom, Jana Sardikova (newport)

http://www.ludialudom.sk/vyzvy/562

BUTTON_POST_REPLY