Co robim zle pri hladani prace?

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Co robim zle pri hladani prace?

Poslať od sandie » Str Dec 14, 2005 12:41 pm

Velmi pekne vas prosim o nazor - radu.
Uz od jula t.r. zijeme v UK cela rodina a syn tu studuje. Manzel pracuje od zaciatku roku 2005 pre BNFL (co bol aj dovod nasho stahovania sem) vo svojej odbornej oblasti. Ja som po prichode zacala tiez pracovat pre BNFL (part time job - zalezi od toho, ako sa firme dari ziskavat zahranicne projekty) tiez vo svojej odbornej profesii. Lenze uz skoro 3 mesiace pracu pre mna nemaju (ako som uviedla, je to otazka vyhrania zakazok) a tak som sa rozhodla koncom septembra, ze nebudem len tak necinne doma sediet, ale najdem si pracu. Kedze aku-taku kvalifikaciu mam :-), obratila som sa na pracovne agentury, pretoze som si povedala, ze asi tie budu mat najskor prehlad o pracovnom trhu v okoli nasho bydliska. Kupodivu ale nastali problemy ..... a to aj napriek tomu, ze som velmi jasne povedala, ze netrvam na tom, ze chcem pracovat vo svojej oblasti (to ked niekto vidi, tak len zalomia rukami, ze taku pracu oni zohnat nevedia - som skutocne velmi uzko specializovana). Som dokonca viac ako presvedcena, ze svoju kariernu orientaciu zmenim, pretoze to, co som robila na Slovensku asi robit tu nebudem moct tak jednoducho.Takze som absolutne otvorena akejkolvek zmene a velmi rada zacnem nieco uplne nove. Ale kupodivu aj tak stale nemam stastie a agentury mi pracu zatial nenasli. A to aj napriek tomu, ze hovorim bez problemov anglicky aj rusky, mam technicke VS vzdelanie, PC ovladam hravo (aj ked na oblast IT sa zas necitim :-)), mam vodicak, som velmi komunikativna, a podobne veci .... Ale praca akosi ide mimo mna. Je mi jasne, ze niekde musim robit chybu - obrovsku chybu. Ale netusim kde a ako z toho zacarovaneho kruhu von. Inak este podotknem, ze zatial som bola iba na 2 prac. pohovoroch a tam som postupila do najuzsieho kola, ale potom uz dalej nie. Agent mi povedal, ze som vraj bola vyborna, ze sa nemusim bat, ze dokonca som urobila obrovsky dojem a velmi dlho sa rozhodovali (udajne premyslaju, ako mi vytvorit miesto v januari, lebo o mna prist nechcu v jednej nemenovanej firme). Ale ja neviem, ci to nie su len obycajne splechy agentov (ved to je vlastne ich chlebicek) a len sa ma nesnazia udrziavat zbytocne umelo pri zivote :-)
Ja by som uz mala strasne rada pracu .... taku normalnu pracu. Ale niekde robim chybu a potrebujem poradit. Ak by vam pomohlo vidiet moje CV, dam ho sem, staci povedat. Ale bojim sa, ze je to skor vo mne, ze sa neviem "predat".
Budem vam velmi vdacna za vase nazory a pripomienky.
Pekny den a dakujem vopred.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Dec 14, 2005 2:18 pm

Sandie, nerobis nic zle. Pri hladani prace sme vela krat v rukach agentur ktorym ide iba o proviziu. Skus byt trochu proaktivna (vyvolavaj agenturam, otravuj, budu sa ta chciet zbavit a nieco ti najdu :-). )Ber to tak ze je zima, par tyzdnov pred Vianocami - a ja som za tie roky tu uz skusenostami uistena ze najst vhodne zamestnanie v tejto dobe je velmi tazke. Oktober - Januar je vacsinou velmi pomaly. Pockaj do jari ak mozes - ponuky sa budu hrnut jedna za druhou! :-). Drzim palce!

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Poslať od Vláďa » Str Dec 14, 2005 2:26 pm

Gina píšeCOLONOktober - Januar je vacsinou velmi pomaly. Pockaj do jari ak mozes - ponuky sa budu hrnut jedna za druhou! :-).
Tak to je. Prosinec je nejhorsi (i kdyz zrovna v prosinci se treba muze postestit :-). Nikdo nechce
najimat pred Vanocemi je treba dodelat radu ukolu a lidi si berou dovolene.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Str Dec 14, 2005 2:59 pm

Dakujem vam - ste obaja zlati. Myslim, ze to, co pisete, ma naozaj svoju logiku. Pokusim sa na to pozerat z tejto stranky a hadam ten buduci rok zacne optimisticky :-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Dec 14, 2005 4:34 pm

Sandie, ja by som ti odporucil vyprofilovat sa, rozhodnut sa co PRESNE* chces robit (v com mas prax, zrucnosti a vzdelanie, o co je na trhu zaujem) a pripravit si CV a svoju sebaprezentaciu v tom smere. Ak povedzme nie je mozne dostat job v obore jadrovej fyziky a ty sa rozhodnes skusit to napriklad v marketingu, priprav si CV pre tieto ucely - zdorazni kazdu drobost ktora sa len trochu podoba na pracovnu napln v marketingu, kazdu skusenost, a prehanaj a prehanaj... Pricom zbytocne nezatazuj agentury info o tvojej skusenosti s jadrovou fyzikou. (to bol len priklad)

Drzim ti palce, urcite ti to vyjde. Ja som prave dostal ponuku prace po roku hladania. Uz som to skoro vzdal, uz som si aj rady pytal vo fore a napokon to vyslo. Vyjde to aj tebe, neboj sa.

* Niekde som cital: "Don't look for any job available. Look for a specific position."

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 9:11 am

Poslať od Rely » Str Dec 14, 2005 5:06 pm

jaro píšeCOLONUz som to skoro vzdal, uz som si aj rady pytal vo fore a napokon to vyslo.
Upřímně gratuluji! Není to krásný dárek k Vánocům?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Dec 14, 2005 5:19 pm

Rely píšeCOLONUpřímně gratuluji! Není to krásný dárek k Vánocům?
No to je. Dakujem. :)

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Poslať od Vláďa » Štv Dec 15, 2005 2:01 pm

jaro píšeCOLONJa som prave dostal ponuku prace po roku hladania. Uz som to skoro vzdal, uz som si aj rady pytal vo fore a napokon to vyslo. Vyjde to aj tebe, neboj sa.
Jak jsi cely rok pred zamestnavatelem skryval, ze hledas jinou praci?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Dec 15, 2005 2:50 pm

Vláďa píšeCOLONJak jsi cely rok pred zamestnavatelem skryval, ze hledas jinou praci?
Mam cez den vypnuty mobil, takze vecer ked som prisiel domov, vypocul som si odkazy a dal som sa do telefonovania. Nastastie vacsina agentov je v praci do pol siedmej, niektori aj dlhsie. Na pohovory som si bral dovolenku alebo sick leave. Zamestnavatel o nicom netusil.

Pre objektivnost musim napisat, ze naozaj intenzivne som si pracu hladal az od septembra, predtym to bolo skor rozhliadanie sa po lepsich ponukach.

A dalsia vec, ktoru sme rozoberali uz v inej teme, pomohla mi zmena krstneho mena v mojom CV. :)

Rosnicka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Str Aug 24, 2005 2:43 pm
BydliskoCOLON London

Re: co robim zle?

Poslať od Rosnicka » Pon Dec 19, 2005 2:15 pm

Ja mam podobny problem ako Sandie. Mam degree z hutnictva /nezelezne kovy a spracovanie odpadov/, fluent anglictinu a rustinu-dokonca odbornu, necele 2 roky praxe a akosi sa mi nedari najst si job. Asi tu plati byt na spravnom mieste v spravny cas...

BUTTON_POST_REPLY