Poraďte: ísť či neísť do Londýna?

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
santiler
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Štv Jún 23, 2005 6:59 am
BydliskoCOLON Zvolen
CONTACTCOLON

Poraďte: ísť či neísť do Londýna?

Poslať od santiler » Pon Dec 19, 2005 2:48 pm

Zdravím všetkých čitateľov a tvorcov stránky (londyn.sk). Už dlho zvyknem navštevovať túto stránku a dlho sa neviem rozhodnúť k prvému kroku pre odchod za prácou do UK. Chcel by som Vás preto touto cestou všetkých poprosiť o radu. Momentálne pracujem na Slovensku a moja priateľka pracuje v Londýne, časť Harrow. Chcel by som vycestovať za priatelkou a prácou do Londýna, ale skôr ako koncom januára sa mi nedá uvolniť z terajšej práce. Moja jazyková úroveň angliny je priemerná. S písaním a čítaním nemám až taký problém, horšie je to s posluchom. Nejaké tie skúsenosti zo 4 mesačného pobytu v USA mám. Skúsili by ste napísať vaše názory a odpovedať na moje otázky? Zároveň posielam moje CV na priblíženie mojich vedomostí a praxe a na skontrolovanie do rubriky ?CV?.

Z každého príspevku, pripomienky, rady a názoru budem potešený, a hlavne od tých skúsených, anglickým vetrom ošlahaných :o))

1. Skúsiť ísť v januári na blink alebo radšej si zaplatiť a využiť pracovné ponuky slovenských agentúr?
2.Aká je šanca získať si prácu sám ak je úroveň angličtiny intermediate?
3. Ako je to s prácou v januári, je šanca si nájsť prácu alebo je skôr lepšie vyčkať, a ak áno na aké mesiace?
4. Mám hľadať prácu len neprofesnú, alebo mám šancu si nájsť prácu aj v niečom podobnom môjmu oboru alebo skúsenostiam i keď za minimálny plat?
5. Keďže v mojom CV sa zatiaľ tých pracovných skúseností veľa nezmestí, mám písať do CV odborné i neodborné skúsenosti? Posielam jedno CV stručné a jedno CV obšírnejšie rozpísané. Ktoré by bolo vhodnejšie?

Ešte raz za všetky skoré odpovede ďakujem a všetkým prajem pekný deň!
S pozdravom SANTILER.
[/b]2.

ronox
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Str Okt 12, 2005 9:17 am
BydliskoCOLON London,Nunhead,SE15 3BJ

Poslať od ronox » Pon Dec 19, 2005 6:30 pm

ja idem tak isto za priatelkou v januari a tiez viac menej na blind
ale mame tu vyhodu ze nam priatelky pomozu, tak ju popros nech sa ti popozera po praci a tak. ja by som cez agenturu nesiel, skor ti pomoze priatelka a rozposli si este cv do firiem a mal by si mat vystarane

Octanboy
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Pon Nov 28, 2005 2:52 am
BydliskoCOLON Fleet, Hampshire
CONTACTCOLON

Poslať od Octanboy » Uto Dec 20, 2005 4:19 am

Pokud mas ubytovani, tak to neres!
Kup si zpatecni letenku na mesic od Easyjet Bratislava-Luton za 2500,- s co nejvetsim predstihem (je to nejlevnejsi), sbal nejakou hotovost a vyraz. Kdyz nic do mesice nesezes (cemuz neverim), tak zas muzes letet domu a nebude te to stat tak moc. Kdyz si praci najdes, letenka ti sice propadne, ale i tak to mas za par dnu zpatky!
Uplne nejlepsi reseni!!!

ihatesendvic
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Str Nov 30, 2005 6:46 pm

? london

Poslať od ihatesendvic » Uto Dec 20, 2005 5:01 pm

zas az tak ruzove bych to nevidel, zvlast kolem vanoc i po nich je londyn overcrowded, loni v ten samy cas jsem hledal hocijaku praci skoro dva mesice a znam typy co ji hledaly dele, pripadne vubec nenasly. Vsude jsou Polaci a spol.

santiler
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
BydliskoCOLON Zvolen
CONTACTCOLON

Poslať od santiler » Uto Dec 20, 2005 6:52 pm

Zatial velmi pekne dakujem za prispevky!!
No to ubytko nemam zaistene a ani priatelka mi ho nemoze poskytnut. Mozno casom by sa dalo najst spolocne. A s pracou mi tiez asi velmi nepomoze, pretoze je dost pracovne vytazena a prisla do Londyna pred 3 mesiacmi, a este tam nie je tak zorientovana.

Prispeje este niekto nejakym nazorom a odpovedami na moje otazky? please, help me.

P.S. (Ako dlho asi trva kym mi admin zverejni CV na kontrolu? Odoslal som ho včera.)

Gabula
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Jún 27, 2005 9:22 pm
BydliskoCOLON Edgware Road, London

Poslať od Gabula » Str Dec 21, 2005 9:52 am

santiler, v podstate mam ten isty problem. Bola som v UK dvakrat, ale doma studujem, takze sa tu vzdy vraciam - a teraz 27.12. idem do Londyna, na blind, s kamoskou. Dost sa bojime, ale ked sme sa uz rozhodli...nemame tam ani nikoho, kto by nam pomohol. Ubytko isti hostel, ale ked sa nam minu peniaze a praca sa nenajde...fuh, ani na to radsej nemyslim. Budeme musiet proste hladat hladat hladat. Drzim Ti prsty!

santiler
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
BydliskoCOLON Zvolen
CONTACTCOLON

Poslať od santiler » Uto Dec 27, 2005 7:53 am

"santiler, v podstate mam ten isty problem. Bola som v UK dvakrat, ale doma studujem, takze sa tu vzdy vraciam - a teraz 27.12. idem do Londyna, na blind, s kamoskou. Dost sa bojime, ale ked sme sa uz rozhodli.."

Chcel som spytat ci si bola pred tym 2x cez agenturu a mala si zaistenu pracu do predu alebo si bola tiez na blind? A ci mas skusenosti s hladanim prace po sviatkoch alebo si bola vzdy cez leto, ked studujes?
Aj Ja Vam drzim palce!!

santiler
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
BydliskoCOLON Zvolen
CONTACTCOLON

Som rozhodnuty dal som vypoved.

Poslať od santiler » Str Jan 04, 2006 4:22 pm

Ahojte.
Tak Som sa uz rozhodol.Dal som dnes vypoved. Este presne neviem na akom termine sa so zamestnavtelom dohodneme ale vidim to tak max do 1 mesiaca. Ani neviem do co sa mam teraz este rychlo pustit s vybavovanim.

Poradi niekto z vlastnej skusenosti ako zacal hladal nekvalifikovanu pracu v Londyne hned po príchode a v ktorých štvrtiach blizkosti HARROW, popripade nejake skusenosti?

Diki za vsetky rady!!

P.S. Vsetkym Slovakom v Anglicku prajem vsetko dobre do noveho roka a hlavne pracovných uspechov!

Kubra
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pon Okt 31, 2005 8:21 pm
BydliskoCOLON Nitra

Poslať od Kubra » Str Jan 04, 2006 7:11 pm

ahojte. ja rozmyslam uz asi mesiac,ist ci neist do londyna..agentura alebo nie...??? hmm..pred tyzdnom som sa konecne rozhodla,idem s kamoskou 16 januara. bez agentury,pracu nemame, mame len ubytko. v zivote som v anglicku nebola, aj jazyk viem len minimalne-zaklady a asi vacsina ludi si pomysli....len radsej ostan doma-nemas sancu. ale ja som sa rozhodla ze to risknem, mam aj spiatocnu letenku za mesiac..takze budem sa snazit aby som si nieco nasla..ak nie..ide sa domov...skoda len tych penazi...
Aj ja drzim vsetkym co sa rozhodnu odist palce! Niekedy treba aj riskovat, a clovek ak neskusi..nevie. Drzte sa!

fody
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Jan 04, 2006 7:11 pm

Skus to a uvidis

Poslať od fody » Str Jan 04, 2006 7:27 pm

Podla mna by si to mal skusit. Ak si uz aj dal vypoved, tak nevahaj. Mozno nejaky cas potrva, ky si pracu v Londone najdes a bude ta to aj cosi stat, ale verim, ze si nieco najdes.
Najhorsie je si najst prvu pracu, pretoze nemas ziadne referencie na ktore su anglicania dost potrpia.
Ja som tam bol rok a pol. Okrem aupairovania som makal ako maliar po susedoch. Nasiel som si jedneho a ked videl, ze mi to ide, nemal som uz problem s dalsou pracou. Sused mal dalsieho suseda, ten mal dceru, ta mala kamosku, atd.
Netreba sa len bat. Prace je tam vela.

smile-boy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Jan 15, 2006 12:52 am
BydliskoCOLON Stoke Newington

Money

Poslať od smile-boy » Štv Jan 19, 2006 12:59 pm

Ahoj.Ako tu uz niekto spomenul podstatne je ubytovanie.Nech ti priatelka nejake zozenie a zaplati zalohu cca 50£ to byva zvykom a podpise zmluvu z najomcom.Dohodne sa s nim kedy prides a ty vyplatis potom prvu rentu.Ale pozor ta byva niekdy dost vysoka aj 300£.Cize!Ak ides na blind potrebujes na rozbech dost penazi cca 1500£.Naklady na ubytko,cestu,strava ....je to fakt vela.Zaciatok je fakt dost tazky,ale da sa.Nejlepsi cas na prichod do Londyna je prist tu pred zacatim leta.Vtedy je tu vela pracovnych ponuk, lebo z prichodom letu tu prichadza vela studentou a ti beru vestko.Ak mas tie prachy na rozbeh tie ti postacia na 2-3 mesiace a dovtedy urcite nieco najdes.
Good-luck

aninka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Štv Jan 12, 2006 10:12 pm
BydliskoCOLON poprad

sme na jednej lodi

Poslať od aninka » Štv Jan 19, 2006 8:47 pm

Kubra píšeCOLONahojte. ja rozmyslam uz asi mesiac,ist ci neist do londyna..agentura alebo nie...??? hmm..pred tyzdnom som sa konecne rozhodla,idem s kamoskou 16 januara. bez agentury,pracu nemame, mame len ubytko. v zivote som v anglicku nebola, aj jazyk viem len minimalne-zaklady a asi vacsina ludi si pomysli....len radsej ostan doma-nemas sancu. ale ja som sa rozhodla ze to risknem, mam aj spiatocnu letenku za mesiac..takze budem sa snazit aby som si nieco nasla..ak nie..ide sa domov...skoda len tych penazi...
Aj ja drzim vsetkym co sa rozhodnu odist palce! Niekedy treba aj riskovat, a clovek ak neskusi..nevie. Drzte sa!
Diky za tie tvoje palce aj ja ich budem potrebovat, tiez som dala v praci vypoved ubytko mam cez agenturu..to je vsetko a pracu si chcem hladat sama..jazyk..zaklady + nieco naviac ale vobec si neverim v tomto ..ale dufam ze na zaciatok nieco simply najdem. Nam slovakom teda odvaha vobec nechybaJasne ze treba riskovat. Doma pri telke nenarobime nic, kto sa stara tak ten aj ma...:-))

BUTTON_POST_REPLY