Ake mam sance? IT, 5r. prax, C++, MCP certifikaty

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Geni
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Júl 13, 2006 4:08 pm
BydliskoCOLON Wimbledon

Ake mam sance? IT, 5r. prax, C++, MCP certifikaty

Poslať od Geni » Štv Júl 13, 2006 4:23 pm

Chcel by som sa spytat, ake su moje sance na najdenie prace v UK, ak chcem pracovat v IT, mam 5 rocnu prax, vystudoval som imformatiku, programoval som v C++ (Win, Linux),C#. Mam dva MCP certifikaty, robil som s viacerymi DB.

Je tu vsak jeden problem, a to jazykovy, odhadol by som sa na mierne pokrocileho.

Viete mi povedat, ako na tento "docasny" handicap budu reagovat potencialny zamestnavatelia.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Štv Júl 13, 2006 7:16 pm

Ak sa nevies odhadnut jazykovo ani ty sam, ako tomame vediet my? Naviac to, ze sa niekto oznaci za mierne pokrocileho nemusi znamenat, ze aj mierne pokrocily naozaj je.

Jedinou moznou odpovedou je to, ze mas reagovat na vypisane volne miesta v oblasti, o ktoru sa zaujimas, a na pohovore sam zistis, ako to v skutocnosti s tvojou anglictinou je. A ci bude vyhovovat/nevyhovovat tvojmu potencialnemu zamestnavatelovi. Iny nazor tu asi nebudes pocut .....

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: Ake su moje sance???

Poslať od ubeno » Pia Júl 14, 2006 11:44 am

Geni píšeCOLONChcel by som sa spytat, ake su moje sance na najdenie prace v UK, ak chcem pracovat v IT, mam 5 rocnu prax, vystudoval som imformatiku, programoval som v C++ (Win, Linux),C#. Mam dva MCP certifikaty, robil som s viacerymi DB.

Je tu vsak jeden problem, a to jazykovy, odhadol by som sa na mierne pokrocileho.

Viete mi povedat, ako na tento "docasny" handicap budu reagovat potencialny zamestnavatelia.
Podla mna mas sancu dost velku. Tu je to vsetko o praxi a certifikatoch. Dolezite je aby si sa vedel predat - aby si bol pre firmu prinosom napriek tomu, ze nevies po anglicky.

Je to len otazka casu. Treba hladat, posielat zivotopisy, telefonovat. V IT je vela moznosti, ako sa uplatnit napriek jazykovej bariere... Mozno budes musiet zobrat nejaky low level job aby si prezil kym nieco najdes, mozno nie.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pia Júl 14, 2006 12:24 pm

Z mojej skusenosti mozem suhlasit s predoslym prispevkom. Prax a vzdelanie na najdenie prace mas podla mna dostatocne a ak bude aj Tvoja anglictina dostatocna na to, aby si sa dohodol s pracovnikmi pracovnych agentur, tak mas sance dost vysoke. Ja ked som pred nejakym tym mesiacom prisla do UK, tak bol problem, ze nemam work experience z UK a tiez ta anglictina nebola plynula. Zato teraz mam pocit, ze som prenasledovana ponukami. Stale mi volaju recruiteri(1-6 za den) a mam zaspamovanu schranku pracovnymi ponukami(z 90% dost nevhodnymi). Treba si dat zivotopis na viac stranok a praca si Ta tu najde sama. Je dobre pocitat aj s tym, ze to nevyjde, lebo to Ti zial nikto nezaruci. Ale sancu mas podla mna slusnu.
A este nieco. Hladanie prace(viacero interview, cakanie na odpoved, cakanie na den nastupu, ...) na taketo pozicie moze trvat dost dlho a moze sa stat, ze budes aj viac tyzdov-mesiacov bez prace a peniazky budu utekat. Aj s tym treba pocitat, ak si zacnes hladat pracu az tu.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Poslať od motor » Uto Júl 18, 2006 2:36 am

Geni píšeCOLON Je tu vsak jeden problem, a to jazykovy, odhadol by som sa na mierne pokrocileho.

treba mat zaklady. na bezne veci. a pocitacovu anglictinu, co urcite mas. IT nie su shitne joby v cateringu a hospitality. tu ide viac o odbornost.

moja flatmate ma cinskeho kamosa co zaraba £35k p.a. aka 35000 libier rocne /ak by si nepoznal skratky/ z coho ide dost na tax a NIC, ale stale je to cez 3x taky plat ako min mzda. a min mzda je postavena v UK troska inak ako v SR. min mzda je 5.05 gross ph.

no, k veci. kolega chlapik je dobry web dizajner/spravca. prave bol povyseny po pol roku na nejakeho project managera. samo, mal dost praxe z minulosti a je schopny. a pritom v podstate nehovori. a ked hovorim v podstate, a hovorim o cinanovi, to je nieco ine ako slovak. heh. asi tak..

JA BYT NA TVOJOM MIESTE, PRACUJEM DALEJ V SR V IT OBLASTI KYM NEBUDEM MAT JOB OFFER S ASPON 20K PA PLATOM. IT JOBY SA HLADAJU PREVAZNE CEZ WEBY A AGENTURY KTORE MAJU SVOJE WEBY, TAKZE NEMUSIS BEHAT PO OBCHODOCH CI RESTIKACH. A DATABAZY JOBCENTRE MAS PRISTUPNE TIEZ NA WEBE. AK NECHCES DO IRSKA, KDE JE TO S IT TIEZ POHODA. TAM JE FAS.IE URAD PRACE.

stratis kontinuitu v CVcku. na anglictine mozes vzdy pracovat aj v SR aktivne. ak si naozaj myslis ze nevies zosmolit CVcko a posielat ho agenturam a hodit na weby ako monster.co.uk a podobne, tak doporucujem zlepsit anglinu najprv.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Júl 18, 2006 11:19 am

Nesuhlas. Nejde ani tak o plat. Skor o to, ci si dokaze zohnat job kde moze aspon ciastocne vyuzit svoje technicke skilly (inak by si iba precvicoval anglictinu na ukor buducej kariery). Ak bude robit hocico v danej oblasti co si moze dat do CV tak to urcite nebude na skodu, ked sa vrati na Slovensko.
A kedze IT skilly uz ma a chyba mu iba lepsia anglictina, tak najlepsi sposob ako to dobehnut je ist robit do UK. Pri interview uz jeho anglictinu iste dobre preveria a nevezmu ho ak by to nemalo stacit na tu robotu.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Str Júl 19, 2006 2:02 am

pankac píšeCOLONNesuhlas. Nejde ani tak o plat. Skor o to, ci si dokaze zohnat job kde moze aspon ciastocne vyuzit svoje technicke skilly (inak by si iba precvicoval anglictinu na ukor buducej kariery).
Neviem, sice s cim presne nesuhlasis, ale dovolim si malu poznamku. Nemam pocit, ze nie je nutne striktne sledovat liniu svojej kariery. A vobec nevidim problem v tom, ked aj odbornik v ramci "oboznamovania sa s etnikom" pracuje mimo svojho oboru. Samozrejme len dovtedy kym sa nenauci po anglicky. Ak sa vyzna potom pride rad aj na jeho dalsie kvality, svoje ovocie to prinesie... Myslim, ze v IT je ta nutna uroven jazyka nastavena dost nizko (samozrejme zavisi od konkretnej pozicie...)

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Júl 19, 2006 9:18 am

ubeno píšeCOLON Neviem, sice s cim presne nesuhlasis, ale dovolim si malu poznamku. Nemam pocit, ze nie je nutne striktne sledovat liniu svojej kariery. A vobec nevidim problem v tom, ked aj odbornik v ramci "oboznamovania sa s etnikom" pracuje mimo svojho oboru. Samozrejme len dovtedy kym sa nenauci po anglicky. Ak sa vyzna potom pride rad aj na jeho dalsie kvality, svoje ovocie to prinesie... Myslim, ze v IT je ta nutna uroven jazyka nastavena dost nizko (samozrejme zavisi od konkretnej pozicie...)
Nesuhlasil som s tym, ze je lepsie zostat doma.
Co sa tyka kariery a prace v odbore - to uz je na nom aby posudil ponuky co bude mat, ale v IT najviac plati, ze aktualne skusenosti zavazia ovela viac ako skusenost spred x rokov... aj to aj ked sa v danej oblasti skoro nic nezmenilo a dotycny vie preukazat, ze ovlada co treba... viem o tom svoje :)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Str Júl 19, 2006 11:39 am

pankac píšeCOLON Nesuhlasil som s tym, ze je lepsie zostat doma.
Co sa tyka kariery a prace v odbore - to uz je na nom aby posudil ponuky co bude mat, ale v IT najviac plati, ze aktualne skusenosti zavazia ovela viac ako skusenost spred x rokov... aj to aj ked sa v danej oblasti skoro nic nezmenilo a dotycny vie preukazat, ze ovlada co treba... viem o tom svoje :)
S tym vsetkym plne suhlasim, akurat narazam na to, ze nevidim nic cierne tom, ked nejaky cas (vobec nie "x" rokov) sikovny chalan so skusenostami v obore skvari hranolky v McDaci, kym si jeho ucho zvykne na cudziu rec. Nepovazujem tuto medzeru v zivotopise na problem. Tiez viem o tom svoje - ked som sem prisiel robil som mesiace maliara a ked sa ma na pohovore (na SW developera) pytali co robim, nemal som absolutne ziadny problem priznat to. Dokonca sa ma pytali, preco chcem zmenit povolanie, ze ci sa mi malovanie nepaci :-)

JT
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Aug 15, 2006 5:38 pm

Poslať od JT » Pia Sep 08, 2006 3:23 pm

Ahojte.Chcel by som sa len opytat v tejto rubrike ake su moje sance aj ked viem,ze sa tu toho popisalo vela.Koncom oktobra letim do Londyna byvanie mam zabezpecene u kamosky mesto mam zhruba precestovane cele bol som tam 3x na dovolenke,na koncertoch atd.Po anglicky neviem super,ale dohovorim sa a rozumiem.CHcel by som sa opytat ci nevie niekto o daakej praci alebo skor kontaktoch a ci mam realnu sancu zohnat hociaky job do mesiaca.Zo zaciatku beriem vsetko a potom uvidim.Mam len gympel tak moc si nenavyberam.Na SK som pracoval ako prevadzkar a manager warehouse.Kamoska mi doporuci daake agentury tiez,ale budem vdacny za kazde pomocne info.Agentur som tu vlastne nasiel dost.Skor sa pytam ci mam realnu sancu zohnat job do mesiaca.Dakujem za kazde info.S pozdravom
JT

BUTTON_POST_REPLY