Poistky

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
pet5o
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Str Aug 24, 2005 4:08 pm

Poistky

Poslať od pet5o » Pia Sep 22, 2006 10:30 pm

Ahojte!

Tak hladal som hladal, ale nikomu sa asi nic podobne este nestalo (teda nikomu z tohoto fora).
Byvame v prenajatom dome (sukromne) a bol som prave doma a zrazu vyhodilo prud. Bola kompletna tma v dome. Tak sme najpve mysleli, ze to vsetkym, ale potom sme zistili, ze to iba nam. Tak sme skusili zapajat naspat vsetky poistky, ale ked sme zapojili aj tu piatu, tak vsetko znova vyhodilo. Nasli sme asi vsetky zastrcky co patria pod tu jednu poistku, ale nemohli sme najst nijaky problem. Tak teraz akoze nevieme co mame robit. Na prizemi prud je vsade, ale na poschodi funguju iba lampy.
Neviete co mame robit? Volat elektrikara, to bude ina palka. A kto to ma zaplatit? My alebo majitelka domu? Mame od nej prenajaty cely dom, ale toto sme akoze nemohli sposobit mi, teda dufam, ze nie...
Dakujem za radu

PS: Asi keby ze sme kdesi na Slovensku tak zavolame elektrikara Joza z krcmy a je po probleme, ale tu to take lahke asi nebude :) :(

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Sob Sep 23, 2006 8:50 pm

No to by som sa vobec nebala kontaktovat majitelku - nech ona zozenie elektrikara. Podla zakona asi spred 2 rokov musi mat kazdy zasah do el. istalacie certifikat a pokial je ten obvod predimenzovany (to sa tu v starsich domoch casto stava) tak ona ako prenajimatelka z toho moze mat obrovsky problem, pretoze ten objekt nie je v sulade so safety rules a este naviac ho vyuziva na komercne ucely. Takze urcite sa nedajte a vyzadujte napravu od nej.

pet5o
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Str Aug 24, 2005 4:08 pm

Poslať od pet5o » Sob Sep 23, 2006 11:47 pm

Dakujem velmi pekne Adda. Ideme to urobit a pak dam vediet pre ostatnych, ze ako to dopadlo, ked bude niekto v podobnej situacii...

BUTTON_POST_REPLY