Nové fórum pre nepoučiteľných

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
hexx
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Sep 21, 2004 5:37 pm
BydliskoCOLON brixton/stockwell

Re: Nové fórum pre nepoučiteľných

Poslať od hexx » Štv Sep 23, 2004 2:25 pm

tak teda dakujem hehe

anonym
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Ned Aug 01, 2004 1:56 pm

blahozelam...

Poslať od anonym » Štv Sep 23, 2004 3:49 pm

Vobec si nemyslim, ze je to pre nepoucitelnych ...skor by som povedal (a sam medzi nich patrim, ved uz ste mi jeden podobny prispevok zmazali) ze je to pre "zufalych" ... a povodne som chcel navrhnut nieco velmi podobne.

Dakze dakujem aj za taketo riesenie.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Pon Nov 15, 2004 4:17 pm

bomo píšeCOLONPre všetkých, čo s niečím potrebujú pomoc a nevedia si dať inak rady, je tu nové fórum, do ktorého môžete písať aj príspevky, ktoré by sme inak zmazali - napríklad príspevky typu "pomoooc, hladam ubytovanie, poradte" alebo "nema niekto pre mna pracu".

Upozorňujeme, že príspevky sa budú automaticky mazať po 30 dňoch. Na úvod sem hneď presúvame typický príspevok z iného fóra :)

Rozmýšlal si aj o zriadení fóra na kontrolu CV-padlo to,alebo ho len neviem nájsť?.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Nov 16, 2004 7:31 am

bomo píšeCOLON
monika píšeCOLON.
Nebol prejavený dostatočný záujem :{
Ja záujem mám :(
Je to síce veta s cover letter,ale mohol by si mi poradiť ,či je táto veta podľa teba gramaticky správna:
I?m available for an interview and I will plan my flight to visit you at your most convenient.

corey
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Nov 17, 2004 4:29 pm
BydliskoCOLON Streatham

Poslať od corey » Str Nov 17, 2004 4:38 pm

monika píšeCOLONmohol by si mi poradiť ,či je táto veta podľa teba gramaticky správna:
I?m available for an interview and I will plan my flight to visit you at your most convenient.
What about: I will come to meet you the time that suits you the best.

milanko
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Ned Nov 20, 2005 8:12 pm
BydliskoCOLON Frankfurt

Maly Job - Pomoc pri stahovani

Poslať od milanko » Str Aug 16, 2006 2:25 pm

Hladam niekoho, kto by mi mohol pomouct preniest sedacku z Thames Ditton (Surrey) na Perivale (UB68JU) pozri http://maps.google.co.uk/. Samozrejme ze zaplatim. Je to 2 miestna sedacka (165 cm) nie moc tazka. Stacilo by aj auto s priehradkou na streche...

Vopred Dakujem.

Milan. 07726898809

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Maly Job - Pomoc pri stahovani

Poslať od pankac » Str Aug 16, 2006 3:31 pm

milanko píšeCOLONHladam niekoho, kto by mi mohol pomouct preniest sedacku z Thames Ditton (Surrey) na Perivale (UB68JU) pozri http://maps.google.co.uk/. Samozrejme ze zaplatim. Je to 2 miestna sedacka (165 cm) nie moc tazka. Stacilo by aj auto s priehradkou na streche...

Vopred Dakujem.

Milan. 07726898809
Pochybujem, ze sa mi 165 cm vojde dnu po sklopeni sedaciek.. ale skusim odmerat a ak hej, dam vediet. Priehradku ani zahradku nemam...

citron
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Uto Dec 20, 2005 4:59 pm

do ČR 25.8. popř. zpět 4.9.

Poslať od citron » Str Aug 16, 2006 5:18 pm

zdravím, jede-li někdo v těchto termínech "z" či "do", rádi se za rozumnou cenu přidáme/jsme pár/.25.8. můžeme již dopoledne a 4.9. tu/UK/ můžeme být až k večeru.Zpáteční cesta může být o den, dva dříve. I jednotlivě.Jsme z jihu, cesta z Londýna neni problém.
<br />Díky tel 07960367090,kolemjdouci[<@>]seznam.cz

Misho [IRL]
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Uto Júl 04, 2006 2:23 am
BydliskoCOLON Dublin
CONTACTCOLON

trip to london

Poslať od Misho [IRL] » Str Aug 16, 2006 6:44 pm

Ahoj,
chystame sa na tyzden do Londyna (oddychnut si od Dublinu :)

Ake ubytovanie je najlepsie na tak kratky cas? Ktore hosteli odporucate? Hladame podla moznosti izbu pre 2 osoby, B&B alebo hostel. Vdaka za kazdu radu
pls najde sa niekto kt poradi?
este by ma zaujimalo, ako je to s letiskom
nasiel som tri (Gatwick, Guton, Stansted), na ktore je najlepsie priletiet, resp. celkovo kto poradi,
vopred vdaka

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Maly Job - Pomoc pri stahovani

Poslať od kazisvet » Štv Aug 17, 2006 12:13 am

milanko píšeCOLONHladam niekoho, kto by mi mohol pomouct preniest sedacku z Thames Ditton (Surrey) na Perivale (UB68JU) pozri http://maps.google.co.uk/. Samozrejme ze zaplatim. Je to 2 miestna sedacka (165 cm) nie moc tazka. Stacilo by aj auto s priehradkou na streche...

Vopred Dakujem.

Milan. 07726898809
ak si myslis, ze by sa vosla do kratkej felicie, tak rad pomozem, napr. tuto nedelu.

peter 07726869454
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

milanko
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
BydliskoCOLON Frankfurt

Sedacka

Poslať od milanko » Štv Aug 17, 2006 9:59 am

Diky za odpovede... Ale asi by sa do feldy nevosla. Naozaj by som potreboval aspon mensi Van, alebo auto so zahradkou (priehradkou)... Dakujem. Milan. 07726898809

milanko
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
BydliskoCOLON Frankfurt

Dalsi Dokaz ako si slovaci v Anglicku (ne)pomahaju.

Poslať od milanko » Uto Sep 12, 2006 10:24 am

Zdravim vsetkych, ktori sa chystaju do Londyna... Vela ludi mi pred odchodom povedalo, ze na Slovakov a Cechov sa tu neda v nicom spolahnut. Teraz som to zazil sam. Bola to sice malickost s tou sedackou. Ale tych 35 libier za pol hodinu prace co som dal tomu milemu poliakovy, som mohol dat radsej niekomu zo Slovenska. Vysvetli mi niekto preco tu medzi Slovakmi panuje taka nepisana konkurencia???

Dakujem za odpovede.
Milan

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Dalsi Dokaz ako si slovaci v Anglicku (ne)pomahaju.

Poslať od pankac » Uto Sep 12, 2006 11:21 am

Beres si to nejako moc k srdcu. Sam si povedal, ze to chce van (ja som este kvoli tebe vybral meter a dosiel na to, ze 165 cm dlhu pohovku do mojho auticka nenapchame ani nahodou) a tipujem, ze pocet pravidelnych navstevnikov tohto fora byvajucich v SW Londyne s vlastnym vanom sa bude blizit nule..

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: Dalsi Dokaz ako si slovaci v Anglicku (ne)pomahaju.

Poslať od kazisvet » Uto Sep 12, 2006 5:31 pm

pankac píšeCOLONBeres si to nejako moc k srdcu. Sam si povedal, ze to chce van (ja som este kvoli tebe vybral meter a dosiel na to, ze 165 cm dlhu pohovku do mojho auticka nenapchame ani nahodou) a tipujem, ze pocet pravidelnych navstevnikov tohto fora byvajucich v SW Londyne s vlastnym vanom sa bude blizit nule..
Aj ja tak myslim. Ved ochota bola, takze ako to mozes na svojich bliznych.

milanko
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
BydliskoCOLON Frankfurt

;)

Poslať od milanko » Ned Sep 17, 2006 10:25 am

Tak sorry... asi som bol dlhy cas v Nemecku. Ja sa pozeram len na vysledok. Ochota ma nezaujima. Ty poliaci mi bez slova pomohli. Preco to neurobili ty dvaja slovaci, ktorych som kontaktoval (nemyslim teba). S jednym som dokonca volal a on zacal rozhovor asi takto: " A ty do si..." prepac ale takuto sedlac nepotrebujem.

Kind regards, Milan.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Re: ;)

Poslať od kazisvet » Ned Sep 17, 2006 7:28 pm

milanko píšeCOLONJa sa pozeram len na vysledok. Ochota ma nezaujima. Ty poliaci mi bez slova pomohli.
A kazdy tu na poliakov nadava. Proste to zober tak, ze momentalne nebol k dispozicii ziaden ochotny slovak, ale to neznamena, ze nebuduce nemusi byt. Pre teba je podstatne, aby ti niekto pomohol a nie kto.

milanko
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
BydliskoCOLON Frankfurt

OK

Poslať od milanko » Pia Okt 13, 2006 9:58 am

Aj tak diky za snahu..;)

Milanko

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

Re: ;)

Poslať od mato.X » Pia Okt 13, 2006 10:28 pm

milanko píšeCOLONTak sorry... asi som bol dlhy cas v Nemecku. Ja sa pozeram len na vysledok. Ochota ma nezaujima. Ty poliaci mi bez slova pomohli. Preco to neurobili ty dvaja slovaci, ktorych som kontaktoval (nemyslim teba). S jednym som dokonca volal a on zacal rozhovor asi takto: " A ty do si..." prepac ale takuto sedlac nepotrebujem.

Kind regards, Milan.
tak kamarade... ta hlaska o vysledku je sice pekna vec, ale nie vzdy... tak treba rozmyslat a nie len vyjadrit svoj subjektivny nazor bez objektivneho pohladu na vec...

co sa tyka poliakov (asi si bol dlho v tom nemecku a poliakov si tam nestretal) skus s nimi byvat (netyka sa to mna) alebo len tak proste v ich blizkosti byt dennodenne, tak potom na dost velku cast z nich zmenis nazor...
ti inteligentnejsi a starsi co maju trosku rozumu (poliaci), tak dost nadavaju na svojich sukmenovcov, ktori tu len bordel robia a hanbu... o znizovani ceny za pracu na pracovnom trhu ani nehovorim (a potom sami nadavaju, ze sa malo dava na hodinu...)

taze tak... do buducnosti...
--------
nic nie je tak zle ako sa zda a naopak...
po vojne je kazdy general...
--------

robertoo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Okt 08, 2007 5:52 pm

Poslať od robertoo » Pon Okt 08, 2007 6:01 pm

Chcem sa opytat ci je niejaky problem robit v UK ak som mladsi ako 18 rokov

danka-g
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Str Nov 26, 2008 2:28 pm

Poslať od danka-g » Str Nov 26, 2008 4:47 pm

prosim pomozte mi
1/ako mam pouzivat forum
2/kde ziskam vsetky informacie o docasnej praci, partime jobe a o self jobe
kde sa o tom pise a ake su medzi nimi rozdieli, chcem vediet o ich vyhodach a nevihodach proste vsetko
prosi pomozte mi v tom
Danka

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Str Nov 26, 2008 6:19 pm

Danka, v lavom menu mas link "Diskusne forum", klikni nan, v nom budes mat vyhladavanie. Ak ta zaujima nejaky problem, tak ho napis do vyhladavania.
V skratke - vyhoda a aj nevyhoda temporary jobs: obe strany nemaju ziadnu vypovednu lehotu, to znamena, ak si najdes nejaku permanentnejsiu pracu alebo dlhodoby kontrakt, tak tam mozes nastupis hned. Ako som povedala, moze to byt aj proti tebe, pokial zamestnavatel (zvycajne agentura) nema pre teba pracu, nehodis sa im, pripadne maju ine dovody, tak ta mozu poslat domov.
Part-time job - ako pracovny pomer na ciastocny uvazok na Slovensku: platena si pro rata. Ak sa plat udava pro rata a ty pracujes iba 4 dni z piatich, dostanes 4/5 uvedeneho platu. Vyhoda - no asi iba ten volny cas, pokial chces studovat alebo si hladas pracu k tvojej existujucej praci. O self-employed najdes vela odkazov od chalanov z fora.

danka-g
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Str Nov 26, 2008 2:28 pm

Poslať od danka-g » Ned Nov 30, 2008 11:29 pm

dakujem za poradenie. Som tu kratko a neviem ci neporusim tak zakon ak budem mat dva jopy, ak si podam inzerat do novyn.A potom nevim ako je to tu s danami.Nechcela by som mat problemi.Co som sa dozvedela z fora tak ak zarobim menej ako 100 libier tyzdenne nemusim odovzdavat dan,ale neviem ci sa to rata len s partime job alebo sa to zratava aj s pracou na full time.mam z toho trocha obavy.
Danka

Adkakratka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Pon Jan 12, 2009 9:14 pm

Poslať od Adkakratka » Pia Feb 20, 2009 7:59 pm

Prosim pomozte !

Zhanam kontakt na pravnika /najlepsie slovaka, cecha/ ktory sa zaobera pracovno-pravnymi vztahmi tu v Britanii.
Vopred dakujem za kazdu informaciu.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 23, 2009 12:34 pm

Adkakratka píšeCOLONZhanam kontakt na pravnika /najlepsie slovaka, cecha/ ktory sa zaobera pracovno-pravnymi vztahmi tu v Britanii.
Je tu jedna, ktora vsade bola a vsetko vie.
Adkakratka píšeCOLONVopred dakujem za kazdu informaciu.
Som si isty, ze som nepomohol, takze nemas za co.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Feb 23, 2009 12:59 pm

Jaro, ked uz hawaicanke nevies prist na meno, tak radsej odkaz na serioznu pravnicku, napr. ginu. Ta dokonca uz aj zacala komunikovat a jej odpovede boli vzdy celkom solidne, teda az na niekolko pripadov, ked si baby vosli do vlasov :)

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Feb 23, 2009 9:12 pm

jaro píšeCOLON Je tu jedna, ktora vsade bola a vsetko vie.
Som si isty, ze som nepomohol, takze nemas za co.
Vykouzlil jsi mi usmev na tvari :-)

Adkakratka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od Adkakratka » Pon Feb 23, 2009 9:49 pm

Dakujem pekne za dotazy chlapi, ale nieco seriozne by skutocne bodlo

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Feb 24, 2009 5:51 pm

Tak sorry za offtopic.

Myslim ze na pravni rady je nejlepsi CAB. Mas to zadarmo, jsou velmi ochotni, dokonce muzem mit zadarmo i prekladatele kdyz nezvladas dobre anglictinu (myslim ze ten prekladatel by byl na telefonu, ale to nemam vlastni zkusenost).
Kancelar maji v kazde druhe ctvrti, kde presne najdes na jejich strankach.
Musis se dopredu objednat na pohovor, nekdy to trva i nejaky ten tyden.

Nebo ohledne pracovne pravnich vztahu je dobre zajit na jobcentrum a tam jim rici svuj problem, taky ti poradi a casto budou resit za tebe a dokonce kdyz chces tak to mohou resit i anonymne.

Takhle kdyz jsi nenapsala o co se ti konkretne jedna tak je tezko poradit.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Feb 24, 2009 6:39 pm

Bola som v dvoch CAB - ani v jednom sa neobjednavalo dopredu, ide sa podla principu "kto prvy pride, ten prvy melie".

Adkakratka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od Adkakratka » Str Feb 25, 2009 12:31 am

Dakujem za rady, aj za tie srandicky aspon na chvilku som sa aj zasmiala.
CAB som uz kontaktovala, dokonca aj pravnika, sice anglickeho, ale poradil predbezne zadarmo aspon telefonicky :-)

Pardon za nespecifikovanie problemu, ani sa mi na to nechce mysliet,nieto este o tom pisat.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Feb 26, 2009 11:01 am

Adkakratka píšeCOLONDakujem za rady, aj za tie srandicky aspon na chvilku som sa aj zasmiala.
CAB som uz kontaktovala, dokonca aj pravnika, sice anglickeho, ale poradil predbezne zadarmo aspon telefonicky :-)

Pardon za nespecifikovanie problemu, ani sa mi na to nechce mysliet,nieto este o tom pisat.
Myslel som to vazne, aby si skusila kontaktovat ginu (jej pm si najdes v zozname clenov, alebo hociktorom jej prispevku). Pokial viem, je pravnicka v UK, hovori slovensky a anglicky a bol by som prekvapeny, ze ak by si ju pekne poprosila a vysvetlila problem, zeby ti aspon neporadila, co dalej.

Adkakratka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od Adkakratka » Štv Feb 26, 2009 10:11 pm

Ginu som poprosila o radu sukromnou spravou lenze od minuleho piatku nebola prihlasena, takze este ju nedostala :-(

ja a len ja
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Dec 20, 2009 5:35 pm

Poslať od ja a len ja » Ned Dec 20, 2009 6:07 pm

Ahojte,
Od 2eho septembra 2008 pracujem pre Ltd. V januari 2009 som od mojho sefa/ zamestnavatela dostala nemiestny / sexualny navrh, ktory som odmietla. Spomenula som to le priatelovi, u ktoreho som v tom case byvala a paltila mu prispevok na byt. Drzala som jazyk za zubami, kedze som nepracovala v Britanii rok bez pestavky a nebola by som dostala podporu v nezamestnanosti. Nedavno som to spomenula pred kolegynou, a teraz deputy manager (sefova kamaratka, ktor pre firmu pracuje ako slef employed) to vysetruje. Natiahli na mna dalsie vysetrovanie ohladom nojej "work performance a job duties" v jeden den, po prvom vysetrovani. Mailom som si od nich pytala kopiu mojich "appraisals + variation letter of employment", kedze v auguste 2009 mne a mojej kolegyni sef zvysil plat, mailom mi to deputy manager odmietla dat, pokila vysetrovanie nebude ukoncene. Ja som stale zamestnancom firmy a mam prava ako ostatni. Na zaklade tohto im chcem dat vypoved, len neviem ci urad prace bude ochotny vyplatit mi podporu v nezamestnanosti, ked dam vypoved ja z horeuvedenych dovodov. Su toto dostatocne dovody na vypoved? Prosim poradte.

dude
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Štv Dec 03, 2009 7:50 am

Poslať od dude » Uto Jan 05, 2010 11:21 am

ja a len ja píšeCOLONAhojte,
Od 2eho septembra 2008 pracujem pre Ltd. V januari 2009 som od mojho sefa/ zamestnavatela dostala nemiestny / sexualny navrh, ktory som odmietla. Spomenula som to le priatelovi, u ktoreho som v tom case byvala a paltila mu prispevok na byt. Drzala som jazyk za zubami, kedze som nepracovala v Britanii rok bez pestavky a nebola by som dostala podporu v nezamestnanosti. Nedavno som to spomenula pred kolegynou, a teraz deputy manager (sefova kamaratka, ktor pre firmu pracuje ako slef employed) to vysetruje. Natiahli na mna dalsie vysetrovanie ohladom nojej "work performance a job duties" v jeden den, po prvom vysetrovani. Mailom som si od nich pytala kopiu mojich "appraisals + variation letter of employment", kedze v auguste 2009 mne a mojej kolegyni sef zvysil plat, mailom mi to deputy manager odmietla dat, pokila vysetrovanie nebude ukoncene. Ja som stale zamestnancom firmy a mam prava ako ostatni. Na zaklade tohto im chcem dat vypoved, len neviem ci urad prace bude ochotny vyplatit mi podporu v nezamestnanosti, ked dam vypoved ja z horeuvedenych dovodov. Su toto dostatocne dovody na vypoved? Prosim poradte.
No tak v tomhle pripade bych asi vypoved nedaval. Pokud teda vylozene nechces odejit z jinych duvodu. V tomhle ti urcite pomuzou na citizens advice, mozna by bylo dobre tam zajit a vysvetlit situaci. Pokud je to fakt jak pises a sef se te chce zbavit proto ze se te boji aby ses driv nezbavila ty jeho, tak nemas co ztratit. To ze na tebe vytahli 'work performance' je v takovych pripadech celkem bezne. Nejdulezitejsi je abys ted neudelala zadnou blbost, nechodila pozde do prace a vsecko delala tak jak mas - proste jim nedat zadnou sanci aby na tebe neco vytahli. Nemuzou te vyrazit jen tak.

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Str Okt 19, 2011 8:47 pm

Poslať od danica1 » Štv Okt 20, 2011 12:00 pm

Mám takýto problém a neviem si rady ako /a či vôbec sa dá/ niečo s tým robiť. Ja viem že je to moja hlúposť ale "asi som bola zaslepená alebo mala nejaký výpadok zdravého rozumu" ale čo už,stalo sa. Dňa 8.10. som si cez internet objednala a hneď aj zaplatila tovar v hodnote 160 € /v prepočte/ u firmy ktorá má web. koncovku UK.co. Následne mi prišlo potvrdenie objednávky s tým že keď mi tovar pošlú napíšu mi a pošlú sledovacie číslo. Kedže sa tak v najbližších dňoch nedialo /tovar bol označený že je na sklade/začala som firmu bombardovať mailami načo mi asi na tretí odpovedali že tovar na sklade nie je aby som si vybrala iný. To som odmietla nakoľko už nemám absolútne dôveru voči tej firme a žiadala som okamžité vrátenie peňazí, načo mi už od 15.10. nikto neodpovedal. Začala som trochu hľadať info o firme a našla som na iných stánkach záporné hodnotenie na uvedenú firmu . Myslíte že sa dá u nás na SK podať trestné oznámenie na UK firmu? Mailom som kontaktovala náš konzulát v UK kde mi síce odpovedali ale nevedia mi pomôcť.
:-(((((((.Ďakujem za pomoc.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Okt 20, 2011 4:25 pm

a platila si kartou alebo cez paypal?

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od danica1 » Štv Okt 20, 2011 4:38 pm

práveže kartou :-(((((

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Okt 21, 2011 5:19 am

tak neviem ako na slovensku ale skus sa opytat v banke

If you suspect your card has been used fraudulently, if the goods and services you bought with your card are faulty or if they do not materialise, then you should contact the bank who has provided you with your Visa debit card within 120 days, requesting they initiate the chargeback process. It does not mean you will automatically and immediately get your money back. It will initially become a ‘dispute’ in which the claim will be fully investigated by both banks before any money is returned.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Okt 21, 2011 4:11 pm

jeste je rozdil jestli jsi platila kreditkou ci debitkou. Jestlize kreditkou tak proste jen kontaktuj vydavatele tvoji karty a jemu vysvetli situaci a on sam ty penize blokne a ty je dostanes zpatky (samozrejme muze to vyreseni trvat delsi dobu (treba 2 mesice), ale dulezite je ze to neresis ty ale vydavatel te kreditky)
Jestlize jsi platila debitkou tak to je problem protoze ve vetsine pripadu ti banka nepomuze a musis se snazit sama.

V prvni rade bych doporucil telefonem zavolat na tu firmu, dost casto jen to ze nekam zavolas a domluvis se rozhybe ledy.

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od danica1 » Pia Okt 21, 2011 4:29 pm

Ďakujem vám veľmi pekne za vašu pomoc . Mám kreditku a pôjdem do banky sa informovať. Ste si istí že sa to dá? Tomu sa mi nechce veriť. To im akože stiahne z účtu? Keď im tie peniaze už nabehli? Kde tá banka má istotu že som tovar nedostala?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pia Okt 21, 2011 5:19 pm

krtek píšeCOLONjeste je rozdil jestli jsi platila kreditkou ci debitkou. Jestlize kreditkou tak proste jen kontaktuj vydavatele tvoji karty a jemu vysvetli situaci a on sam ty penize blokne a ty je dostanes zpatky (samozrejme muze to vyreseni trvat delsi dobu (treba 2 mesice), ale dulezite je ze to neresis ty ale vydavatel te kreditky)
Jestlize jsi platila debitkou tak to je problem protoze ve vetsine pripadu ti banka nepomuze a musis se snazit sama.

V prvni rade bych doporucil telefonem zavolat na tu firmu, dost casto jen to ze nekam zavolas a domluvis se rozhybe ledy.

nemyslel si to naopak?

But did you know that you can also claim the money back if you have paid on your Visa Debit card? And unlike your credit card, which imposes a minimum spend of £100, you can claim back any amount of money.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Ned Okt 23, 2011 2:34 pm

grief:
nemyslel, je pravda ze teda ted uz i nektere banky delaji neco podobneho i pro debitni karty, ale moc bych se na to nespolehal.
Kdezto u kreditnich karet je to tak nejak samozrejmost z vyroby, a to je taky jejich obrovska vyhoda.
Priklad: kdyz chrachla letecka spolecnost skyeurope, tak ti kteri platili let kreditkou jen zavolali vydavateli banky a meli penize hned nazpatek a pak jiz jen vydavatel se domlouval s leteckou spolecnosti aby mu ty penize vratili. Ti kdo platili debitkou tak museli prihlasit svoji pohledavku a museli se modlit ze krachujici spolecnost bude mit dostatek penez aby jim to vratila (myslim ze nakonec penize dostali vsichni, ale proste ti co platili debitkou taky nemuseli dostat vubec nic, kdezto u nkreditky byl clovek za vodou.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pon Okt 24, 2011 12:02 am

ok ;] takze sa da z oboch
aj ked verim tomu ze v SK banke budu na cloveka pozerat ako na debila ked im povie co chce
danica daj nam potom prosim ta vediet ako to dopadlo

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od danica1 » Pon Okt 24, 2011 6:22 am

dám vedieť

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od danica1 » Uto Okt 25, 2011 7:07 pm

Ahojte, tak bola som v banke. Zistila som že kartu mám debetnú a ževraj sa to dá. Vypísala som žiadosť, ktorú pobočka pošle na ústredie a kde to majú schváliť. Ževraj do 30 dní by sa to malo vybaviť ale väčšinou to býva aj skôr. Tak dúfam že to aj schvália a že dotyčná podvodná firma bude mať na účte nejaké peniaze. Ďakujem moc za radu /bez vás by ma to ani vo sne nenapadlo že je to možné/ a ozvem sa ako som dopadla.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Okt 26, 2011 4:39 am

super, drzime palce

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Str Okt 26, 2011 9:38 am

Dej pak vedet jak to dopadlo.

Jen jestli jsme to dobre pochopili, ty mas normalne slovenskou banku jo. Vim ze v tomhle nebyli moc v CR/SR flexibilni a moc nepomahali (nebo vubec), takze se mozna jiz i neco zlepsilo.
Myslim ze klidne muzes napsat i jaka banka to je, kdyz to vyresi tak si myslim ze tu reklamu si zaslouzi.

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od danica1 » Str Okt 26, 2011 2:15 pm

Mám slovenskú ČSOB banku. Tak ja neviem, bola som len na pobočke tejto banky nie na ústredí, napísala žiadosť ktorú predložia na ústredie. Z tej slečny za okienkom som nemala zas úplne pocit že si je na 100% istá ale povedala som jej že som platbu uhrádzala do zahraničnej banky tak neviem..... uvidíme.

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od danica1 » Pon Nov 14, 2011 7:08 pm

Ahojte, tak moja ČSOB banka mi napísala že kontaktovala banku prímateľa platby a čaká na odpoveď.Takže čakám aj ja. Ale potrebovala by som pomoc pri tejto veci: Potrebujem poslať odfotený podací lístok že som niečo zasielala do UK . Potrebujem to podať cez Pay pal a neviem ako nájsť bod. č. 3 "Steps to Remove Lilitations, a Resolve. Prihlásila som sa do svojho účtu na Pay pal, klikla Resulution Cenre a ďalej neviem......Poraďte mi prosím. Ďakujem

Go to www.paypal.com and log in to your account.
Click 'Resolution Centre' near the top of the page.
Under 'Steps to Remove Limitations,' click 'Resolve' next to the request for documentation.
Click 'Upload Files.'
Click 'Browse,' and then select the required documents to send.
Click 'Open.'
Enter a title for the file. The title should not include more than three numbers.
Click 'Attach This File.'

Attach the rest of the requested files, if any, and then click 'Send Files to PayPal.'
If we haven't asked you to send us a file, you can send us a question using our website. Here's how to send us a question:

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Nov 15, 2011 12:59 am

musis tam mat asi dispute, nejaky otvoreny case, aby si tam mala toto menu...
normalne ked sa nalogujes a ides do resolution centre, nie je to tam
asi ti nik neporadi, jedine ze by mal niekto prave open case
ja som mal posledny roky rokuce dozadu a nepamatam si nic ale dalo sa to poslat aj faxom, skus pouvazovat o tejto moznosti, ak si online neporadis...

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od danica1 » Uto Nov 15, 2011 11:50 am

Ďakujem za odpoveď, opýtam sa či to môžem aj odfaxovať.

danica1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od danica1 » Štv Dec 22, 2011 10:20 pm

pre Grief a Krtek:

Peniaze mi banka vrátia 24.11. ďakujem vám veľmi pekne za radu a prajem pekné sviatky.Predpokladám že ich stiahli tým podvodníkom z účtu.

BUTTON_POST_REPLY