Ako sa zbaliť?

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jlf
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pia Okt 20, 2006 1:25 pm
CONTACTCOLON

Ako sa zbaliť?

Poslať od jlf » Ned Okt 22, 2006 11:29 am

Prosím,poraďte,tí,ktorí už máte s tým skúsenosti,čo si do UK naložiť do batoha/alebo kufra/.To,čo sa z doma zdá nevyhnutné a potrebné brať so sebou,môže zbytočne zaberať miesto pre potrebnejšie veci.
Samozrejme-doklady,fotokop.potrebných dokumentou a podobné veci beriem ako samozrejmosť.
Jedná sa mi skôr o to,či radšej nabaliť slušné oblečenie pre hľadanie práce,alebo rovno baganče a monterky.Ako so stravou?Ďakujem.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Ako sa zbaliť?

Poslať od kazisvet » Ned Okt 22, 2006 11:45 am

jlf píšeCOLONProsím,poraďte,tí,ktorí už máte s tým skúsenosti,čo si do UK naložiť do batoha/alebo kufra/.To,čo sa z doma zdá nevyhnutné a potrebné brať so sebou,môže zbytočne zaberať miesto pre potrebnejšie veci.
Samozrejme-doklady,fotokop.potrebných dokumentou a podobné veci beriem ako samozrejmosť.
Jedná sa mi skôr o to,či radšej nabaliť slušné oblečenie pre hľadanie práce,alebo rovno baganče a monterky.Ako so stravou?Ďakujem.
jlf, nabal si hlavne peniaze, platobnu kartu a kopec trpezlivosti. Co sa tyka oblecenia, tak podla toho co tu chces robit, ale slusne oblecenie nezaskodi. Co sa tyka ostatnych veci, vsetko sa tu da kupit, spravidla drahsie ako na SK, ale niekedy aj lacnejsie. Takze namiesto roznych konzerv, pracich praskov a podobnych nezmyslov, ktore si kupis aj tu, si radsej nabal ucebnicu anglictiny, pripadne nejake cd alebo mc s anglictinou, odblokovany mobil ak mas. A precitaj si tu na tejto super stranke prispevky tykajuce sa zivota v UK a zistis v podstate vsetko, co ti treba.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Poslať od Otino » Ned Okt 22, 2006 2:59 pm

No a k tym ucebniaciam anglictiny a inym uzitocnym veciam si pribal aj platobne karty MasterCard alebo VISA, alebo aj obe (niekedy sa zide aj Visa electron alebo Maestro, no tieto vyuzivam hlavne doma na Slovensku). A samozrejme musis mat dost penazi na slovenskom ucte, aby si mohol tymito kartami aj platit. Mne uz par krat zachranili kozu (ked som platil za nakup alebo v restike a nemal som dost penazi, ked som bookoval letenky, kupoval nieco cez net atd.).
A samozrejme hotovost, aby si to tu ako-tak prekrkal tie prve dni a tyzdne. Ja som tu pri vsetkom stasti a setreni uhral prvy mesiac za £220, a to som ich minul vsetky. Teba to mozno bude stat viac, podla toho, kde budes v Anglicku.
Vela stastia.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Ned Okt 22, 2006 3:08 pm

Vsimol som si ze mnohi radia zobrat kreditky (VISA alebo Mastercard). Ak kreditku nemas, nerob si z toho tazku hlavu, v pohode sa tu na zaciatku zaobides aj s hotovostou. Podla mna je dost velky risk pouzivat hned po prichode kreditky zo slovenska - to co minies treba potom aj zaplatit a ak ti to, nedajboze :-), nevyjde, z coho to budes platit?
Takze najlepsia je na zaciatok hotovost, v pripade nutnosti si tu mozes zaobstarat tzv. prepaid kartu (teda je predplatena), ktoru vydavaju viacere spolocnosti, na ktoru nie je potrebne mat otvoreny bankovy ucet, nerobi sa ani credit check atd a minas len to co mas na karte (dobija sa podobne ako kredit do mobilu). Pozri napr. http://www.mycashplus.co.uk.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: Ako sa zbaliť?

Poslať od bajka » Pon Okt 23, 2006 12:11 pm

Oblecenie: ber aj take aj take. Jedny stare rifle aj jedno sako so slusnou koselou a kravatou. Ked sa tu rozkukas, tak zistis, ze v niektorych obchodoch, napr.PRIMARK, sa da nakupovat bezne oblecenie za vcelku rozumne ceny. Perinu a obliecky si tiez mozes po prichode kupit tam alebo v TESC-u alebo ASD-e.
Z oblecenia odporucam zobrat si dostatok topanok. Neviem, ci je to len moj problem, ale okrem tenisiek je tu naozaj priserny vyber v rozumnych cenach.
Jedlo: toho by som zbytocne moc nebrala. Po prichode si hned zisti, kde je najblizsie velke TESCO alebo ASDA.
Drogeria: su tu obchody, kde sa predava vsetko za libru a je tam aj dost drogerie, takze tym tiez nemusis svoju batozinu moc zatazovat.
Doklady: vytlac si dostatok CV-ciek, aby si tu nemusel platit za tlac. Tiez si zober ciste obalky, cisty zapisnik, pripadne pasove foto na nejaky preukaz, ak bude treba.
Zober si nejaky USB kluc so zivotopisom. A ako Ti uz radili ostatni, aj odblokovany mobil. Kartu si dokupis tu.
A este dazdnik :-)
PS: Co sa kreditky tyka, tak ja som si pred odchodom vybavila VISU a vobec som ju nepotrebovala. Stacila mi hotovost a neskor patobna karta z britskej banky. Ale ak mozes, tak si kreditku pre istotu prines.

audrina_cz
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Ned Aug 21, 2005 4:21 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od audrina_cz » Pon Okt 23, 2006 12:47 pm

podla mna najhlavnejsi je slovnik, CV a len tie najvyhnutnejsie veci. Ucebnice by som si nebrala. Tu sa mozes prihlasit do nejakej skoly

BUTTON_POST_REPLY