prosim pomozte - doprava z liverpoolu do londyna

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
listonoz
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Ned Okt 22, 2006 11:57 am

prosim pomozte - doprava z liverpoolu do londyna

Poslať od listonoz » Pon Dec 11, 2006 2:55 pm

Ahojte,
prosim vas surne potrebujem pomoc,
neviem ako sa mame dostat z liverpoolu na londynske letisko stansted. je mi jedno ci busom ci vlakom ale potrebujem ist rovno tam, mame strasne vela batoziny. prosim vas ak niekto viete napiste
dakujem pekne:)

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Poslať od Otino » Pon Dec 11, 2006 3:53 pm

Cau, pozri si stranku www.megabus.com, to je velmi lacna spolocnost, ide z Liverpoolu do Londyna na Victoria Coach Station Green Line (odchod z LVPL 8:45, prichod do LND 14:00, mozno aj neskor, ak bude dakde dopravna zapcha). Ak to nestihas, potom uz len www.nationalexpress.com. Kedy idu z LVPL neviem, pozri si to na ich stranke. Tiez idu na Victoria Coach Station Green Line, ale da sa kupit listok s jednym, mozno dvoma prestupmi priamo na Stansted (asi cez London Heathrow). A batozinu ti pomozu preniest, neboj nic, aj ked je tazka, mne pomohli.
Ked budes na Victoria Coach Station Green Line, odtial ide kyvadlovka cca kazdych 20min (pozri si http://www.lowcostcoach.com/london.html, najdi si tam nejaky optimalny cas). Inac, ked si u nich kupis listok, plati defacto na kazdy ich spoj tych 20min, ked jeden zmeskas, zoberie ta dalsi. cena je asi £16.
Alebo tiez z Victoria Coach Station Green Line ide kyvadlovka od www.nationalexpress.com, tiez dakych 20-30min po sebe. Cena asi £16.
Ako idu vlaky to neviem, cestujem vzdy busmi.
Vsetko sa da platit online UK debitkami alebo kreditkami alebo aj slovenskymi VISA a MasterCard (ja tak platievam a funguje to uplne ok). Ale ako je to s hotovostou, to neviem, viem, ze v nationalexpress sa da kupit listok v ich predajniach pri staniciach.
Vela stastia.
Oto

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: prosim pomozte - doprava z liverpoolu do londyna

Poslať od bajka » Pon Dec 11, 2006 5:00 pm

Vlaky sa tiez niekedy oplatia. Stansted Express vyraza z londynskej Liverpool station. Pozri http://www.stanstedexpress.com/

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pon Dec 11, 2006 5:29 pm

bajka píšeCOLONVlaky sa tiez niekedy oplatia. Stansted Express vyraza z londynskej Liverpool station. Pozri http://www.stanstedexpress.com/
Myslim, ze listonoz chce ist na Stansted z Liverpoolu (mesta), nie z Liverpool street :)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pon Dec 11, 2006 6:08 pm

pankac píšeCOLONMyslim, ze listonoz chce ist na Stansted z Liverpoolu (mesta), nie z Liverpool street :)
:-) to mi je jasne, preto som zdoraznila, ze "z londynskej Liverpool station", aby nedoslo k omylu. Ak sa rozhodne ist cez Londyn, tak Stanstead Express moze byt dobra volba. Ako sa dostat do Londyna mu uz poradene bolo.
Mimochodom tiez moze byt vyhodne si kupit vlakovy listok priamo z Liverpoolu na Stanstead a kedze asi bude musiet ist cez Londyn, tak ten isty listok bude platit aj na metro, aby sa v Londyne presunul z jednej vlakovej stanice na druhu. Co ale asi vzhladom na tu batozinu moze byt problem, ale aspon nebudu problemy s vahovymi limitmi. Viac info tu: http://www.transportdirect.info

listonoz
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Ned Okt 22, 2006 11:57 am

dakujem

Poslať od listonoz » Uto Dec 12, 2006 12:49 pm

dakujem vam krasne za rady - mimochodom som zena ale nevadi - uz sme si rezervovali letenky, lebo som to nevedela lepsie vyriesit... takze letim rovno z liverpoolu, aj ked do krakowa:D
vdaka este raz vsetkym..

BUTTON_POST_REPLY