Zopar otazociek:

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
leonn1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 10:19 am

Zopar otazociek:

Poslať od leonn1 » Str Okt 27, 2004 2:58 pm

chcem ist za pracou do lndyna, chcem sa opytat na niektore veci:

1. myslite ze mi vystaci 200 GBP vreckoveho na 1 mesiac?
2. ako je to s potraviny - mozem si doniest kopu konzerv, sackovych polievok, polotovarov ... nebudu sa obavat nejakej zahadnej nakazy?
3. co si mam napisat do CV ako work expierence ked som iba brigadoval cez jednu agenturu v BA, pricom som robil rozne prace - pomocne prace vo vyrobe v tlaciarni, cestovinarni, vykladal tovar carefoure, ako to mam napisat - mohlo by mi to trochu pomoct, nie?
4. su potrebne tieto veci: overene kopie vysvedceni, papiere o zdravotnom stave, ockovaci preukaz ?
5. chcel by som komplexne zdravotne poistenie- mam ho zabezpecene kedze sme v EU alebo sa treba komercne pripoistit? ked sa mi nieco stane a budem musiet ist na operaciu napr. , preplati mi to poistovna?

dakujem za pomoc

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Zopar otazociek:

Poslať od jaro » Str Okt 27, 2004 3:18 pm

leonn1 píšeCOLON1. myslite ze mi vystaci 200 GBP vreckoveho na 1 mesiac?
Urcite nie.
leonn1 píšeCOLON2. ako je to s potraviny - mozem si doniest kopu konzerv, sackovych polievok, polotovarov ... nebudu sa obavat nejakej zahadnej nakazy?
AFAIK len pre vlastnu sportebu.
leonn1 píšeCOLON3. co si mam napisat do CV ako work expierence ked som iba brigadoval cez jednu agenturu v BA, pricom som robil rozne prace - pomocne prace vo vyrobe v tlaciarni, cestovinarni, vykladal tovar carefoure, ako to mam napisat - mohlo by mi to trochu pomoct, nie?
Mohlo by to pomoct, napis to. Mozes to trochu zvelicit, ale klamat by som neodporucal.
leonn1 píšeCOLON4. su potrebne tieto veci: overene kopie vysvedceni, papiere o zdravotnom stave, ockovaci preukaz ?
Este som nepocul o tom, ze by zamestnavatel chcel vidiet kopiu niecoho z toho co si vymenoval. Budu ti zbytocne, hlavne papiere o zdravotnom stave a ockovaci preukaz. Ak budes pracovat v prostredi, kde je dobre zdravie dolezite, daju ti vyplnit formular a ked uvedies na niektory bod, ze mas v danej oblasti zdravotne problemy, poslu ta na vysetrenie k lekarovi tu.
leonn1 píšeCOLON5. chcel by som komplexne zdravotne poistenie- mam ho zabezpecene kedze sme v EU alebo sa treba komercne pripoistit? ked sa mi nieco stane a budem musiet ist na operaciu napr. , preplati mi to poistovna?
Na tuto temu je v tomto fore viac nez dost prispevkov - zjavne si si neurobil svoju "domacu ulohu".

rado_hovath
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Uto Aug 03, 2004 3:20 pm
BydliskoCOLON Presov

cestovne poistenie

Poslať od rado_hovath » Str Okt 27, 2004 4:53 pm

5. chcel by som komplexne zdravotne poistenie- mam ho zabezpecene kedze sme v EU alebo sa treba komercne pripoistit? ked sa mi nieco stane a budem musiet ist na operaciu napr. , preplati mi to poistovna?
Kedze sme v EU tak mas zabezpecenu zdravotnu starostlivost(ale nie uplne bezplatnu) a jej urcite prefinancovanie tvojou zdravotnou poistovnou na Slovensku(keze si platcom zdravotneho poistenia na Slovensku), to je vo vyske 10%-40% zalezi od krajiny do ktorej ides.

Kazdopadne si pred vycestovanim zozen si formular E-111(od svojej zdravotnej poistovne kde sa mozes rovno informovat, plati asi na 6 mesiacov do celej Europy) a precitaj toto forum.

Pri uraze al. chorobe ti tento formular ale nezabezpeci uplne krytie, nato potrebujes komercne cestovne poistenie v niektorej z poistovni(napr. v Allianz mas bez limitu $$$ na osetrenie a pobyt a taketo hluposti ale su drahy, vo Wuestenrote mas zasa lacnejsie(a paradne konfigurovatelne napr. +zodpovednost za skodu, +balik na kauciu :-))) takze si asi vybav komercne a poinformuj sa.

Zisti si ako sa da potom komercne cestovne poistenie predlzit ci musis prist osobne alebo telefonicky kontakt, ci osoba z rodiny moze a taketo veci kedze asi si nebudes platit cely rok dopredu(pokial nie je to nejako extra vyhodne). Ak mas komercne cestovne poistenie E-111 vlastne vobec nepotrebujes ale moze sa zist a je zadarmo tak si to vybav.

P.S.
ako nutne minimum by som odhadol L350-L400 ak si sikovny a vies jazyk, to je pre Londyn, mozno L250 pre ine mesta.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: cestovne poistenie

Poslať od jaro » Str Okt 27, 2004 5:16 pm

rado_hovath píšeCOLONako nutne minimum by som odhadol L350-L400 ak si sikovny a vies jazyk, to je pre Londyn, mozno L250 pre ine mesta.
Ak je tyzdenny najom £60 a potrebujes (standardne) vyplatit prvy mesiac dopredu plus mesacnu zalohu, tak len na ubytovanie potrebujes dat dopredu £520. A to je len najom. K tomu strava, doprava,... uz sme to raz pisali do fora, myslim ze je to v rubrike Financie. Nestaci byt teda velmi sikovny, ak chces prezit s £200 - na to musis byt kuzelnik.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Okt 27, 2004 9:11 pm

Hm... kuzelnikom musis podla mna byt aj pri £400 / mesiac ako zaciatocny kapital. No ale co mi s Jarom vieme, to sme asi iba my tak nesikovni. :-(((.

Wicanpe
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Sep 03, 2004 1:30 pm

Poslať od Wicanpe » Štv Okt 28, 2004 2:35 pm

Nuz kamaratka sem prisla zo 600GBP vo vrecku a to uz mala dohodnute ubytko za 60GBP/week. Poviem len tolko, ze keby do tyzdna nezohnala robotu, kde jej platili tyzdenne, mala by velke problemy s prezitim.

BUTTON_POST_REPLY