Co treba vybavit - krok za krokom

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kurtica
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Uto Sep 25, 2007 3:52 pm

Co treba vybavit - krok za krokom

Poslať od kurtica » Štv Okt 04, 2007 4:28 pm

Zdravim, presurfovala som dnes skoro cele forum a som z toho mierne zmatena. Vedel by tu niekto napisat "krok za krokom" navod, co vsetko treba vybavit pred odchodom(vsetky tie proofy,poistenia a tak) a co vsetko po prichode(wrs,nino a tak aj s navodom) a este co neplati, alebo co nemusim ak som student VS a idem do UK pracovat?
Viem ze sa to tu rozoberalo, ale ja som z toho vazne zmatena, potrebujem "NAVOD":))

Zatial zhrnime to co som nasla:
Pred odchodom:
1. zabezpecit si ubytovanie
2.proof of adress (asi najskor nechat si vytlacit vypis z uctu po anglicky a s anglickou adresou??? to mi nejaka banka aj urobi????)
3. prihlasit sa ako dobrovolne nezamestnany (ked som student, tak toto sa ma asi netyka)

Po prichode
1. zriadit si ucet (na to mi treba proof of adress
2. vybavit WRS na Home Office za cca 70libier?
3. NINO - zaregistrovat sa na JobCentre a cakat na interview - je to zdarma
4. registracia na danovom??? Inland revenue
5. no a hladat si pracu vo vykladoch, na baroch, v jobcentrach, inzeratoch aj osobne vo firmach...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Co treba vybavit - krok za krokom

Poslať od carfaxcat » Štv Okt 04, 2007 7:55 pm

Mne osobne výpis zo slovenskej banky s anglickou adresou pred 3 rokmi nepomohol. Stálo to nejakých 200 korun. Vtedy mi zabralo iba pridanie mena na council tax bill. Pracovníci v bankách však aj teraz majú podmienky od buka do buka, závisí, na akého narazíš. Sú pobočky, kde si otvoríš účet aj bez proof of address.
WRS je 90 libier, registruješ sa až po nájdení práce - čítaj viac na fóre. Keď sa zaregistruješ na NINO, tak ti príde aj papier z daňového.

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Štv Okt 04, 2007 11:02 pm

bomo píšeCOLONviewtopic.php?t=319
-bomo, tak tento bol fakt dobry... ;D

kurtica
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Uto Sep 25, 2007 3:52 pm

Poslať od kurtica » Pia Okt 05, 2007 11:30 am

bomo píšeCOLONviewtopic.php?t=319
dik bomo, ale k tomuto som este velmi daleko, skor ma zaujima co pred odchodom a co po prichode do UK... ako co po odchode z UK, to uz by som hadam zvladla aj sama:))

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Pia Okt 05, 2007 2:35 pm

Ja by som v prvom rade podotkol, ze na ten "navod" by som sa velmi nespoliehal. Clovek mieni - pan Boh meni. Samozrejme par bodov z neho je dolezitych, ale vsetko sa bude odvijat od toho, s akym zamerom do Uk ides, a tomuto potom vsetko podriadit.

Zabezpecit si ubytko este pred prichodom samozrejme nie je na skodu, appointment na Nino po prichode tiez (nezabudni ze nemat Nino nie je hned nevyhnutna prekazka pri hladani jobu).

S registraciou na WRS by som asi chvilku pockal - podla toho, aky job si najdes - v tych lepsich ti daju hned podmienku aby si sa do mesiaca prihlasila - a znova je tu tvoj ciel v UK - chces tu iba za par mesiacov naskrabat par £££, alebo sa vratit znova - lepsie je podla mna ten poplatok zaplatit a potom si uz iba plnit oznamovacu povinnost o tvojom zamestnani. A o dane sa ty starat nemusis - o tie sa postara zamestnavatel.

Bankovy ucet...myslim ze uz je mnoho bank, ktore ti otvoria ucet na tvoj pas. Ak to dolozis este sprievodnym listom z prace + listom od tvojho landlorda o tvojej adrese - nemal by byt problem (a landlordom v dnesnej dobe moze byt uz kazdy ;). Ak ti ucet nedaju, nestracaj cas - milo sa opytaj kde je poblizku dalsia banka...

Hladanie jobu a improvizacia pri rieseni kazdodennych problemov je uz na tebe. Takze tak s tym navodom. Kolko ludi - tolko pribehov.

Good luck.

PS: "slovaci v anglicku"- mozu ti v mnohom pomoct, ale ti aj v mnohom uskodit. Kazdy problem, ktory si dokazes vyriesit sama (bez pomoci slovakov), ta posilni a kopne neuveritelne dopredu...

BUTTON_POST_REPLY