hladame job-kitchen porter, v czk, svk pube,restaurant,bare

Pre všetkých, čo potrebujú pomoc - pri hľadaní práce, ubytovania, au-pair ...

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
juzek
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Nov 09, 2004 7:22 pm
BydliskoCOLON poprad, golders green

hladame job-kitchen porter, v czk, svk pube,restaurant,bare

Poslať od juzek » Pia Nov 19, 2004 3:12 am

sme v londine, potrebovali by sme kontakty na ceske, slovenske a polske puby, restyky, kaviarne a bary.

ak o nejakych viete, dajte nam vediet..

dik Juzek

juzek
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Re: hladame job-kitchen porter, v czk, svk pube,restaurant,b

Poslať od juzek » Pia Nov 19, 2004 4:33 pm

bomo píšeCOLONZ praxe sa x-krát potvrdilo, že pokiaľ si niekto vyberá ("chcem robiť v českom pube", "tento podnik sa mi nepáči", "chcem pracovať v Soho"), tak nakoniec nič nezoženie. No ten, kto to zoberie rad radom (obíde 10 high street v Londýne) nájde dosť príležitostí, aby si z nich nakoniec mohol aj vybrať.
no, to je viac ako iste, ked chodis od podniku do podniku, tak mas priblizne 80 % sancu, skor si najst job... viem ze si necital vsetky moje prispevky... koli comu, dvaja slovaci uprednostnuju pracu v ceskom slovenskom alebo polskom pube, restyke... no lebo nevedia jazyk... jaj, co tu robia.... vybabrali ich slovaci s ktorymi mali robit... jaj, tak to im bude treba NEED TO HELP.... nie som fajnovka, aby som pisal do NEED TO HELP a este preberall....

dobre, ak niekto viete aspon tie kontakty na slov, ces, alebo polske puby, bary, restauracie... napiste ich prosim .;.... vdaka

juzek

juzek
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

servus

Poslať od juzek » Sob Nov 20, 2004 6:41 pm

konecne, jeden administrator, ktory pochopil co je rubrika NEED TO HELP a ma schopnost vcitit sa a na revanz realne a neutralne odpovedat.. dik bomo.. no situacia je trosku skoplikovana, nemame peniaze, zivi nas cudzi clovek a zijeme vo vychodnom londyne. so slovenska pochadzame z maleho mesta, tak si vies predstavit aky sme boli vyplaseny z tohto humbuku a vychodolondynskych hinduistov.. do zapadneho londyna, ist nemozme, kvoli peniazom..a zitiu.. no a robit v hinuistickej, restike s nasou angl..
zase uplne bez roboty nie sme, roznasame letaky a noviny, no je ich dost a musi to byt v kratkom case.. a nie je to na cely tyzden.
free kurzy jazyka, hladame uz od zaciatku od kedy mame pristum k netu.. nieco sa uz pomaly zacina crtat.. (dost kurzov zacina az v januari) no uvidime..

DAKUJEME TI BOMO, MORALNU PODPORU.. (realy)

ozveme sa ked budeme fungovat, ako pracujuci.... cao

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

need help!

Poslať od andrea a. » Pon Nov 22, 2004 7:26 pm

Tak, tak Juzek, bomo ma pravdu (ako vacsinou :o] ), zvlast co sa vasej anglictiny tyka, kym si najdete nejaku skolu/kurz, no a samozrejme full-time job, co vam brani sa ucit ako samouk? (zeby lenivost? ved casu mate momentalne dost, nie? a vo dvojici vam to hadam pojde lepsie).

Okrem toho, mam dojem, ze problem nebude iba AJ , ale aj tvoja sustredenost na to co robis/pises. Uz dost krat si tu napisal NEED TO HELP!, ale tato tema sa (spravne) vola NEED HELP! Prvym krokom k zdokonaleniu tvojej anglictiny zrejme bude, ze sa posnazis spravne odpisovat. Ak opakujes nejaku chybu, tak ti to automaticky ostane zafixovane v hlave a budes to tak donekonecna pouzivat a opakovat, mysliac si , ze je to OK.

(Nielen) pre samoukov existuje metoda: R-C-W (read, cover, write), co znamena, ze slovicka/frazy/vety, ktore sa chces naucit najprv odpises (bez chyb!!!) zo slovnika/ucebnice, potom ich nahlas precitas, potom ich rukou zakryjes a potom ich skusis napisat. Ak sa NAOZAJ chces naucit, tak to budes opakovat az dovtedy, kym to nespravis bezchybne. Moze sa ti to zdat smiesne, zdlhave, detinske ale funguje to!

A tym, ze chcete pracovat len v Sk/Cs/Pl. podnikoch (okrem toho, co uz bomo napisal) sa ukracujete o sancu pracovat/komunikovat s ludmi, ktori by sa s vami inac ako po anglicky nedorozumeli. Neveril by si , ako to pomaha, ked okrem skoly/kurzu, musis v praci cely den rozpravat po anglicky, pretoze ti to dava prilezitost pouzit v praxi to, co si sa z kniziek naucil. Po slovensky si sa uz dost nakecal doma, teraz ked si uz tu, snaz sa rozpravat co najviac po anglicky. A prosim ta, akceptuj, ze si v cudzej krajine, ktora je totalne ina nez Slovensko, tak sa nestazuj, ze su tu ine rasy, narodnosti, zvyky ...atd. To si cakal, ze sem prides, a bude to tu ako doma? Nezabudni, ze aj ty aj ja (aj hinduisti) su tu jednoducho cudzinci , ktori sa snazia najst lepsi zivot, nez ten, co mali doma...

(Mimochodom, vies, ze aj kralovna Alzbeta a princ Philip nie su povodne Anglicania/Briti?)

A fakt by si mohol popracovat na svojej pozornosti/sustredenosti...vsimol si si , ze bomo je administrator, to ti vazne nedoslo, ze zrejme musi citat vsetky prispevky...
Naposledy upravil 3 dňa andrea a., celkovo upravené 0

juzek
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

chytra a zabezpecena..

Poslať od juzek » Uto Nov 23, 2004 2:31 am

ahoj an
no to ucenie ako samouk, samozrejme prevadzame s mojim kamaratom, sktorym sa mi uci ozaj dobre ;) viem ze rubrika sa vola NEED HELP, ale my potrebujeme vazne a surne pomoc, tak ako obycajny lajici sme si prelozili NEED TO HELP, ako POTREBUJEM DOPOMOC..., ktomu aby sme sa moholi skor rozbehnut...
za tvoju metedu ucenia s pisanim ti dakujeme, urcite to vyskusame..vlastne to aj robime na www.flirt4free.com, skus si tam cheknut, je to super..;)
no vidim, ze nase problemy a zalmy v tomto fore si prebehla vsetky, ale povrchne. v anglicku sme preto, lebo bola "dohodnuta" praca v Carlissle (sever anglicka) mali sme pracovat na kuracej farme so slovakmi, poliakmi.. tak sme anglitctinu nepokladali za dolezitu..a najdenie lepsieho zivota, skoro na dosah..(nevahli sme a odcestovali) ty co nam ten job vybavovali, boli nasi "znami" z rodneho mesta, tak sme ich slova brali viac ako vazne.no. po nasom prichode do mesta sa job stratil a s nim aj zaujem nasich "kamaratov" o nas, co budeme asi teraz robit. z minimom penazi, bez znalosti jazyka..za posledne peniaze sme sa dostali spat do londyna, kde teraz byvame u jedneho znameho nasho kamarata z mesta..ako sme prisli na barak a mali pristup na internet, tak prve co nas napadlo, bolo hladanie prace, takej v ktorej by sme rozumeli zamestnavatelovi pripadne spolupracovnikom..kym sa doucime jazyk..free kurzy samozrejme skusame tiez, no vacsina znich startuje v januari... skusali sme aj labour ready, no ked chlapik pocul ako krasne koktame tak sa na nas velmi prijemne zarehotal a z jeho slov sme pochopili, ze ak nahodou, tak nam zavola... no a kedze potrebujeme pracu full pull :)a hlavne peniaze aby sme mohli vobec existovat tak ju samozrejme zhaname v prvom rade u slovakov, cechov, alebo poliakov.. momentalne roznasame letaky, ucime sa samoucsky a pravda, snorime dalej..
nie som rasista a vobec sa nestazujem na ine rasy, lebo sam som iny :)..!!
a dokonca hinduisticka viera ma okrajovo pritahuje.., len vravim ze som z maleho mesta.. a bol som trochu vyplaseny kde to vlastne som !! ked som mal byt niekde uplne inde... predpokladam, ze slecna je z BA ZA alebo mala bohove stastie a narodila sa ako najlepsie najadaptovanitelnejsi jedinec..ktory rovno s autobusu vystupil a kracal, niekde na baracik do teplucka...
no aj tak ti dakujem, za tvoje strasne krute slova a dufam ze sa moja podstata, raz a navzdy nebude podobat tej tvojej. ale zas az tak nie, robim si prdel..
dobre andreja, tebe sa tiez ozvem ked uz budeme pracovat, mozno sa aj spozname.. zatial sa maj dobre a pozdravuj kralovnu aj filipa... cao dodo a slavo
Naposledy upravil 3 dňa juzek, celkovo upravené 0

juzek
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

sweet uk

Poslať od juzek » Uto Nov 23, 2004 2:33 am

nam sa vo east londyne tiez paci, nie je tu skaredo..

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Poslať od andrea a. » Uto Nov 23, 2004 10:14 pm

juzek píšeCOLON ... tak sme anglitctinu nepokladali za dolezitu..
To nemyslis vazne! To si si predstavoval, ze v praci budes cely den potichu (resp. po slovensky) makat, potom prides domov a budes sa zase rozpravat iba po slovensky...nemyslel si na to, ze okrem toho treba aj trochu zit? Napr. robit nakupy, chodit do pubu, balit zenske, prip. chlapov atd... A co by si robil, kebyze mas napr. v praci uraz a nevies bossovi ani doktorovi povedat, co ta vlastne boli?
juzek píšeCOLON ..za posledne peniaze sme sa dostali spat do londyna, kde teraz byvame u jedneho znameho nasho kamarata z mesta
Dufam, ze si uvedomujes, ze ste v podstate mali stastie. Je vela Slovakov, ktory sa vo vasej situacii museli vratit nazad domov, bez penazi, podaktori aj s dlhmi...
juzek píšeCOLON ..ako sme prisli na barak a mali pristup na internet, tak prve co nas napadlo, bolo hladanie prace
:o) velmi dobry napad!
juzek píšeCOLON
...lebo sam som iny...
vsimli sme si... :o)
A nie som z BA, dokonca som z este mensieho mesta nez ty. Ver mi, za tych necelych 6 rokov, co som tu, som si uz svoje vytrpela, a vravim ti, nemas sa az tak zle.
juzek píšeCOLON no aj tak ti dakujem, za tvoje strasne krute slova
Mas za co. Urcite ti viac pomozu, nez keby som ti tu napisala mile ale zbytocne/nepravdive/zavadzajuce slova. Ako Anglicania hovoria: sometimes you have to be cruel to be kind...

Dufam, ze si coskoro nieco najdete, lebo prispevky ako tvoj predosly ma akosi "nutia" pisat prispevky ako je tento (a tak trochu ma to rozculuje).

xxx
Naposledy upravil 2 dňa andrea a., celkovo upravené 0

juzek
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

povrcnost a nervozita readlerov..

Poslať od juzek » Str Nov 24, 2004 11:45 am

zdravim ta hviezda..vidim ze som ta travil po hlave..
zacnem pomaly a poporiadku,..
ty trpis nejakov formov histerie, alebo co ?!
predstav, ze som to myslel vazne, s tym, ze si dovolim ist pracovat do uk s minimalnou znalostou jazyka.podrobnosti ti vysvetlovat nejdem..
co sa tyka baleni bab..zensku balit nechcem, lebo niekoho uz velmi rad mam..
no dievca, predstav si ze si nase stastie uvedomujem, ale pre istotu mame otvorene listky..(to je dost dolezite, odporucam kazdemu, kto cestuje do UK)
vsetko co robis, robis poriadne...?!, tak sa prosim ta vrat na moj predmet, v predchadzajucom clanku: CHYTRA A ZABEZPECENA nie nebezpecna ty trdlo, a daj mi uz pokoj, nepotrebujem citat, tvoje podpichovacne reci. maj sa krasne hvezdo... cao dodo a slavo

ps: sachy sa ti neoplati hrat s nikym, ak nehras za hracim stolom..

BUTTON_POST_REPLY