KOLIK PENĚZ JSI SI VZAL SEBOU DO UK?

Informácie a skúsenosti ako au-pair a nanny v Británii.

ModerátoriCOLON jaro, Dusan, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
tipik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pia Aug 11, 2006 6:24 am

KOLIK PENĚZ JSI SI VZAL SEBOU DO UK?

Poslať od tipik » Štv Okt 12, 2006 6:41 am

MŮŽETE NAPSAT KAŽDÝ KOLIK SI kdo BERETE NEBO SI VZAL SEBOU DO UK PENÍZKŮ?Dík.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Re: KOLIK PENĚZ JSI SI VZAL SEBOU DO UK?

Poslať od def » Štv Okt 12, 2006 4:29 pm

Hmmm, ja si vzal £ 3000 a citim se bezpecne ...

zaza
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Ned Apr 03, 2005 4:53 pm
BydliskoCOLON Batovka

Poslať od zaza » Štv Okt 12, 2006 4:41 pm

to def: 3000??? to si do uk ani nepotreboval ist ;-)

ja som zacinala ako aupair aj s priatelom. mali sme 180 libier,neminali sme ich (bola to vlastne len taka rezerva). priatel tu ma sestru, tak ta nas zalozila, a potom sme jej vratili.....ale bolo to maximalne tych 100 libier...

za pracou sme na blind nesli, tak v tomto poradit neviem

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
RegistrovanýCOLON Ned Okt 30, 2005 8:43 pm
BydliskoCOLON belfast

Poslať od marius » Pia Okt 13, 2006 12:43 am

ked idies naslepo a pocitas so vsetkym moznym-nemoznym tak okolo 800-1200 je optimum.

JohnS
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Sob Okt 07, 2006 4:08 pm
BydliskoCOLON Manchester

1600 pre dvoch bolo v pohode....

Poslať od JohnS » Pia Okt 13, 2006 8:45 pm

Suhlasim s marius-om, ja som sem siel s priatelkou, nemali sme tu ziadneho znameho ani ziadne predosle skusenosti, a brali sme si 1600libier dvaja....
je pravda ze dost zalezi aj na tom ako dlho si bez prace, teda bez prijmu, zivot v UK je pomerne drahy.
My sme mali prvu zarobenu libru asi tak po mesiaci, ale este sme mali fin rezervu, takze tak....
Podla mna, cca 800 libier na dvoch na mesiac je take optimum, ked sice 'setris' ale aj si nieco to doprajes a nezijes ako chudak s librou na den....
no nezabudaj na zadne dvierka a nechaj si nejake tie prasulky na pripadnu cestu domov, alebo na dalsi mesiac bez prijmu.... Obcas ta prekvapi aj nejaky nepredvidany vydaj a tak.... Ale tych 800-1000 na 2 osoby na mesiac by malo ozaj stacit.... este poznamka: Dvom sa lahsie aj lacnejisie zije.

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

kolko penazi?

Poslať od mato.X » Pia Okt 13, 2006 9:28 pm

je to pomerne zaujimavy topic, i ked casto stretavam ludi, ktori ziju v nejakych iluziach o prijmoch ako aj o rychlosti prvej zarobenej libry...

cize v reci cisel:
- berme, ze ideme do neznama - ziadny kamos, rodina, alebo hocikto, kto by pomohol "zalozit" a nemame dopredu vybavenu pracu - cize "na blind"...

-- prvotne naklady --
* nevyhnutne cestovne (napr. z letiska do cielovej destinacie - variabilne)
* ak mate to stastie a vasa cielova destinacia je vacsie mesto, napr. Londyn, tak si na mesiac vypocitajte, kolko budete platit za metro, resp. MHD (lebo hoci sa to nezda, aj toto moze byt celkom zaujimava suma - cca 60-100 libier na mesiac)
* dalsi naklad - telefonna karta + kredit (karta 5 libier + 10 libier kredit na zaciatok...)na kazdodenne obvolavanie agentur, resp. zamestnavatelov

-- ubytko --
* ratajme taky priemer coz je cca 200-250 libier na mesiac,
* ako je v anglicku dobrym zvykom, tak vypytat si depozit, ktory sa pohybuje vo vyske jedneho mesacneho najmu - vacsinou aj taky je, cize dalsich 200-250 libier
** ak sa postasti, tak to budete mat bez billov (uctov za energie) a council taxu (dan mestu za to, ze "dychate vzduch :D ) a aj v takomto pripade to uz moze cinit 500 libier na byvanie na prvy mesiac
*** ps. ak "chytite" nezariadeny byt, tak pocitajte dalsie mozne naklady: postel, periny a tak dalej :)

-- jedlo --
no... to je individualna polozka hoci v pripade nudze, sa da dost lahko vystravovat v anglicku (da sa vojst do 10-15 libier na tyzden = cca 60 libier na mesiac?)
--------
dalsie zaujimave naklady:
* Home Office (WRS) - aj s postovnym cca 85 libier
* ak si chcete otvorit ucet (lebo na seky su len docasna alternativa, a zamestnavatelom sa ich nechce vypisovat), a nemate na otvorenie uctu potrebne doklady, tak HSBC ma novy program - za 50 libier vam otvori ucet aj bez dokladov.

a samozrejme "backdoor" v pripade neuspechu peniaze na cestu spet...

myslim, ze som asi par nadsencov odradil :), nehovorim, ze sa tu neda ist s 200-300 librami - DA, ale treba mat stastie, ak nie, tak smola (uz som sa rozpraval s clovekom, ktory asi mesiac spaval v parku s bezdomovcami, lebo to podcenil).

cize nebudem pocitat nejaku konecnu sumu a potom trpnut, kto ma pride do BOGNOR D.C. ukamenovat, lebo som sa zmylil :), to uz nech si kazdy spocita sam ako uzna za vhodne...

ps. nehovorim, ze toto je uplny a presny rozpocet - hadam ma este casom nieco napadne, tak sa pokusim doplnit, resp upravit uz napisane :)

GOOD LUCK
(odpovedam na icq, a mail vacsinou :) )

uprava prva:
ak "chytite" pracu, tak v tom lepsom pripade budete mat vyplatu obtyzden... v tom horsom - mesacne vyplaty - az o mesiac (no a to moze hodit na predpokladane naklady uplne ine svetlo, lebo v pripade, ze pojdete 1. novembra, a pracu chytite po tyzdni a vyplata bude koncom decembra, tak vam treba dvojnasobok penazi zobrat...) no proste je to individiualne...
--------
nic nie je tak zle ako sa zda a naopak...
po vojne je kazdy general...
--------

anita
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2004 6:01 pm

Poslať od anita » Sob Okt 14, 2006 9:41 am

Ja ked som sem prisla tak som mala okolo 1500. Lenze ubytko je tu drahe takze moc s tym nevyzijes - musis si zohnat robotu behom prveho mesiaca - hociaku na prezite. Ak zoberes ze mesacne pre jedneho je to okolo 300 libier za jednu izbu plus depozit dalsich 300. Plus strava, cestovne. Ak ste dvaja je to jednoduchsie - ci uz po financnej alebo psychickej stranke.
Co sa tyka roboty - nesmies byt priebercivy - aspon zo zaciatku nie. Ono tuna sa zacina vzdy od spodu ale potom vzdy ides vyssie. Ale co ja viem chalani to tu maju jednoduchsie. Zavisi od toho aku mas znalost angliny a v akejh oblasti chces robit a o tom kolko mienis obetovat pre dobry job. Podmienky su tu tvrde, bud budes na sebe makat alebo zostanes na slepom bode.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Sob Okt 14, 2006 5:55 pm

Ja som prisiel pred dvoma rokmi na Stansted s 80 (osemdesiat :-) librami. Cestou som £6 minul na AZ, £1.50 na Colu (ta cena ma vtedy poriadne zarazila) a par drobnych na nejaky ten snack. Takze do Londyna som dorazil s cca. 70 librami. Lenze mal som uz vybaveny job a ubytko zadara :-)

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

Poslať od mato.X » Sob Okt 14, 2006 6:15 pm

Marlowe píšeCOLONJa som prisiel pred dvoma rokmi na Stansted s 80 (osemdesiat :-) librami. Cestou som £6 minul na AZ, £1.50 na Colu (ta cena ma vtedy poriadne zarazila) a par drobnych na nejaky ten snack. Takze do Londyna som dorazil s cca. 70 librami. Lenze mal som uz vybaveny job a ubytko zadara :-)
no fuj, ze sa nehambis takto sa vychvalovat :D...
--------
nic nie je tak zle ako sa zda a naopak...
po vojne je kazdy general...
--------

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Sob Okt 14, 2006 6:42 pm

mato.X píšeCOLON
Marlowe píšeCOLONJa som prisiel pred dvoma rokmi na Stansted s 80 (osemdesiat :-) librami. Cestou som £6 minul na AZ, £1.50 na Colu (ta cena ma vtedy poriadne zarazila) a par drobnych na nejaky ten snack. Takze do Londyna som dorazil s cca. 70 librami. Lenze mal som uz vybaveny job a ubytko zadara :-)
no fuj, ze sa nehambis takto sa vychvalovat :D...
No co uz, ja som taky chvalenkar ;-) A to som este nespomenul ze na letenku mi pozicala babka :-) To boli casy...

BUTTON_POST_REPLY