Dobre a zle miesta

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Dobre a zle miesta

Poslať od philcan » Str Apr 09, 2014 12:27 am

V poslednej dobe ma prekvapilo, ako ludia hodnotia jednotlive mesta, mestecka, dediny, stvrte, niekedy dokonca az ulice od superlativov az po dehonestaciu. A ono to v skutocnosti je zalozene na pravde. Niekde by vam prepichli gumy len preto, ze ste tadial chceli prejst autom a na inej adrese zas budete povazovany za "posh" uz len na zaklade vasho postcodu. Pre Britov bezny sposob uvazovania, ale zo slovenskeho pohladu mi to pripada ako nieco uplne divne.

Ved skuste si predstavit slovenske mesta alebo obce. Je na Slovensku tak velmi podstatne, ci byvate na ulici Janka Krala alebo na Gastanovej? Su v Trencine, Martine, Piestanoch, Liptovskom Mikulasi, Terchovej alebo Brezne miesta, kam by clovek nevkrocil, lebo by mu este aj snurky z topanok ukradli?

Mne to pripada uplne absurdne, ked sa Brita spytate na nazor na mestecko s 3000 obyvatelmi a on vam povie, ze "no vies, je to ako vsade, su tam dobre casti, su tam zle casti, su tam miesta, ktore su v pohode, ale tam su drahe domy, ale ked prejdes za rieku, tam radsej ani nechod, uz vobec nie v noci..." Neviem si predstavit, ze by som takto hodnotil napr. Bojnice, ze "v okoli Bojnickeho zamku fajn, ale ked prejdes o 3 ulice dalej, tak ta mozu zastrelit".

Akym sposobom vznikli taketo miesta v Britanii?

BUTTON_POST_REPLY