Poznate Luton?

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
viera
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pon Dec 06, 2004 10:01 pm
BydliskoCOLON Staines-UK

Poznate Luton?

Poslať od viera » Ned Máj 08, 2005 10:01 pm

Ahojte.

Poznate niekto Luton?
Pocula som nie velmi dobre referencie o Lutone.
O mesiac by som sa tam mala stahovat a zacinam mat pochybnosti.
Vdaka

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Máj 09, 2005 9:29 am

Luton ma povest mesta plneho chav-ov*. Je tam byvala fabrika Vauxhall = velka azijska komunita byvalych zamestnancov tovarne.

Luton sa povazuje za commuters' town - mnohi ludia si tam kupili lacnejsie domy a denne dochadzaju do Londyna. Ako kazde mesto, vraj aj Luton ma okrem horsich casti aj pekne stvrte.

* chav = mlady clovek s baseballovou ciapkou na hlave, v teplakoch a retazou z 9-karatoveho zlata z Argosu na krku. Pobera podporu v nezamestnanosti, byva v mestskom byte na sidlisku (council estate) a nema dokoncene stredoskolske vzdelanie. Na konci kazdej vety povie "init?". Jeho 16-rocna priatelka je tehotna. Jazdi na Vauxhall Nova s velkym spojlerom a modrymi svetielkami vpredu. :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Máj 09, 2005 9:30 am

Viera, pozeram, ze si so Staines - nemusis sa bat, Luton nebude ovela horsi. ;)

viera
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pon Dec 06, 2004 10:01 pm
BydliskoCOLON Staines-UK

Poslať od viera » Pon Máj 09, 2005 8:20 pm

jaro píšeCOLONViera, pozeram, ze si so Staines - nemusis sa bat, Luton nebude ovela horsi. ;)

Vdaka za potesujucu spravu. Dufam , ze nebudem tehotna o nejaky ten mesiac. 16-tku mam uz davno za sebou tak sa nemusim obavat... :)
Idem okuknut Luton cez vikend , tak budem mat aky -taky pohlad na Luton.
V Staines byvam od decembra a vcelku sa mi paci.

Vdaka

shifter
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Jún 22, 2004 1:50 pm
BydliskoCOLON BA

Poslať od shifter » Uto Máj 10, 2005 10:35 am

I have absolutely *NO* reason whatsoever to ever set foot in Luton again. The only reason I can think of for going back there is to make it a sort of safari adventure when I take my 8 year old daughter to visit the UK for the first time. "This is Luton. Never, ever come here again..."
Cele to stoji za precitanie:
http://www.chavtowns.co.uk/modules.php? ... le&sid=587

Asi tak.. Bol som tam pred rokom, idem tam kuknut teraz na par dni, som zvedavy ci sa nieco zmenilo. Mozno k horsiemu :-)

shifter
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Jún 22, 2004 1:50 pm
BydliskoCOLON BA

Poslať od shifter » Štv Máj 19, 2005 12:19 pm

Tak mam za sebou par dni v Lutone a musim sa podelit o nejake "zazitky".

Sobotny vecer sme sa vybrali zabavit. Z high street vedie niekolko bocnych uliciek, kde su night cluby. Pocujeme krik, dole bocnou ulicou idu tri ozrate tridsiatnicky; akurat islo auto, zastalo pred nimi a ony s jacanim prechadzali cez cestu asi 2 minuty :o)
Dobre, ideme dalej, za rohom pocut zase vreskot - snad to budu tie tri. Nie, to boli uplne ine 4 nacicane baby :) Samozrejme vonku 7 stupnov, a vsetky mali minisuknu + top/tielko alebo ako sa to vola..

Po par metroch sme dosli na koniec high street, kde sa ulica rozsiruje do maleho namestia, je tam taky mierny kopcek (vola sa to tusim Market Hill) a spoza rohu sa na nas vyrutil nakupny vozik z Tesca :)
Skusam si predstavit ako sa spod Michalskej brany na ludi vali dole kopcom supermarket trolley... :)

Vesele mesto. Staci to na safari adventure?

BUTTON_POST_REPLY