Bydleni v Bristole

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Horn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Máj 22, 2005 8:10 pm
BydliskoCOLON DERBY,UK

Bydleni v Bristole

Poslať od Horn » Štv Jún 09, 2005 1:40 am

Chystame se s pritelkyni do Anglie a radi bychom se usadili v Bristole.Predpokladam, ze stejne jako v kazdem vetsim meste jsou ctvrti slusne a jine kam neni radno po setmeni vychazet. Mohl by se nekdo, kdo v Bristole zije, nebo zil, podelit o zkusenosti?
Take bych rad vedel, jaky je v Bristole system mestske dopravy, kolik stoji atd.
Petr

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jún 09, 2005 9:19 am

St James = Jamajska stvrt, problem s drogami a prostituciou
Bedminster a Southville - lacnejsie stvrte na juhu od centra, vcelku OK, i ked maju aj zle casti
Fishponds - dost zla stvrt, velka kriminalita
St George - lacna, vcelku OK, vela Azijcov, viktorianske terasy, v pohode
Clifton - v casti pri Triangle zije vela studentov, ine casti su velmi posh. Asi najlepsia (citaj "najdrahsia") cast mesta.

Viac dobrych info najdes na http://www.upmystreet.com.

Mestska doprava spociva len v autobusoch, ceny si uz nepamatam.

Horn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Máj 22, 2005 8:10 pm
BydliskoCOLON DERBY,UK

Bristol

Poslať od Horn » Pia Jún 10, 2005 7:50 pm

Bomo a Jaro
diky moc za odpovedi. Rozhodne me pomohli.
Petr

mjurci
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Pia Apr 28, 2006 10:48 am
CONTACTCOLON

Poslať od mjurci » Pon Máj 08, 2006 12:33 pm

jaro píšeCOLONSt James = Jamajska stvrt, problem s drogami a prostituciou
Bedminster a Southville - lacnejsie stvrte na juhu od centra, vcelku OK, i ked maju aj zle casti
Fishponds - dost zla stvrt, velka kriminalita
St George - lacna, vcelku OK, vela Azijcov, viktorianske terasy, v pohode
Clifton - v casti pri Triangle zije vela studentov, ine casti su velmi posh. Asi najlepsia (citaj "najdrahsia") cast mesta.
Bristol je teda pekne mesto. Mam to chapat tak, ze je vhodne si vybrat St Geoge alebo Clifton?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Máj 08, 2006 2:49 pm

mjurci píšeCOLONBristol je teda pekne mesto. Mam to chapat tak, ze je vhodne si vybrat St Geoge alebo Clifton?
Clifton je asi najlepsia stvrt, ale velmi draha a vacsina lacnejsich bytov na prenajom je len pre studentov.

V St George byvali kamarati a bolo to OK - je to daleko od centra, neda sa ist peso, len busom. Ulice su uzke a plne aut, kamaratovi niekolkokrat naburali do odparkovaneho auta. Inac sa zda byt OK ta stvrt.

Ja som byval na hranici Bedminster a Southville a bolo to OK, blizko do centra.

Bristol ma este dalsie stvrte, nie iba tie co som opisal, len ja ich nepoznam. Odporucam pozriet UpMyStreet.

maro.sk
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Pon Okt 10, 2005 9:57 am
BydliskoCOLON Bristol, UK
CONTACTCOLON

Poslať od maro.sk » Štv Máj 11, 2006 5:14 pm

Ja byvam v stvrti St. Andrews, celkom sa mi paci, do centra je to asi 15-20 minut pesi. Stvrt Bedminster som objavil len nedavno, ta stvrt sa mi tiez celkom pacila.
Co sa tyka dopravy, s tou som mal skusenosti len jeden mesiac, ked som robil daleko od bydliska. Autobusy boli strasne nepresne, niekedy som cakal aj 40 minut a potom prisli naraz 3 spoje. Celodenny listok stoji myslim £4.20, po 9:00 stoji £3.50. Tyzdenny je za cca £22.

shabka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Ned Júl 10, 2005 12:48 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

bristol

Poslať od shabka » Ned Máj 21, 2006 1:49 pm

No neviem,ja som bola v Bristole po prvy krat pred tyzdnom na par dni a podla mna je to krasne mesto.Byvala som sice v old city,takze asi nemozem porovnavat ine stvrte Bristolu,ale normalne uvazujem ze by som sa prestahovala do Bristolu.Momentalne zijem v Londyne a tieto dve mesta nemozem k sebe ani porovnat.V utorok tam idem opat pracovne na 8 dni a musim povedat,ze i ked budem mat prace vyse hlavy tak sa tesim.

BUTTON_POST_REPLY