Paci sa Vam v CORBY???

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY

Paci sa Vam V CORBY?

Hlasovanie končí za Ned Sep 18, 2005 2:47 pm

Velmi
0
Nehlasovalo
Paci
0
Nehlasovalo
Nie
0
Nehlasovalo
Nechem tu byt ani minutu :-)
1
100%

Celkom hlasovCOLON 1

M@rtin.co
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Júl 18, 2005 6:16 pm
BydliskoCOLON Corby
CONTACTCOLON

Paci sa Vam v CORBY???

Poslať od M@rtin.co » Str Júl 20, 2005 2:47 pm

Paci sa Vam v CORBY???

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Júl 20, 2005 3:34 pm

Co je to "Corby"? :)

Pozrel som mapu na Google a na mieste kde by malo byt mesto Corby vidim tieto napisy: Earlstrees Industrial Estate, Willowbrook East Industrial Estate, Weldon North Industrial Estate, Weldon South Industrial Estate.... Hmm, v Corby som nikdy nebol, ale zda sa mi, ze by sa mi tam nepacilo. Priemyselne parky a fabriky ma az tak nezaujimaju, radsej si pozriem historicke mesta a nejaku peknu prirodu.

PS: Sorry za ten arogantny ton prispevku. Nebol som tam, mozno Corby je pekne mesto. Neviem. ;)

M@rtin.co
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Júl 18, 2005 6:16 pm
BydliskoCOLON Corby
CONTACTCOLON

Presne si to odhadol

Poslať od M@rtin.co » Str Júl 20, 2005 7:05 pm

Ani mne sa tu akosi velmi nepaci, takze je to v pohode. Len si mohol zahlasovat v ankete aby sme vedeli ze ako sa nam to tu paci ci nepaci. Cafte

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Presne si to odhadol

Poslať od jaro » Str Júl 20, 2005 9:32 pm

M@rtin.co píšeCOLONLen si mohol zahlasovat v ankete aby sme vedeli ze ako sa nam to tu paci ci nepaci.
Nemohol, v ankete nie je moznost "v zivote som nebol v Corby, takze nan nemam ziaden nazor".

arest67
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Feb 20, 2009 4:19 pm

Re: Paci sa Vam v CORBY???

Poslať od arest67 » Pia Feb 20, 2009 4:25 pm

Ci sa mi tu paci?no asi velmo nie tri roky som zil v Kettering a teraz asi pred 6 mesiacmi som sa pristahoval sem do Corby,a kettering sa mi paci o vela viac tam som sa citil bezpecnejsie aj ludia su tam iny aj ked to je len par mil,,,,ale to bude asi tim ze tu zije vela skotou,jedna vec ktora ma trapi je ze je tu hrozne vela slovakou len co idem na nakup tak ich postretavam hrozne vela no nepoznam nikoho na par ludi ktorych som poznal uz davno...rad by som spoznal novych ludi,,,tak az nahodou niekto cita tak napiste na azet nik je arest67,,,,

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Feb 20, 2009 7:26 pm

Kettering - na nasej byvalej ulici sa stala vrazda pred Vianocami 2007, takze na moj pomerne kratky pobyt v Ketteringu nemam velmi dobre spomienky.
Skoti (vacsina pochadza zo zapadneho Skotska) a Iri ziju v Corby od zalozenia oceliarni, odhadom od 30-tych rokov minuleho storocia. Mam par priatelov, ktori pracuju pre Corby Borough Council, obcas diskutujeme o tom, co sa v Corby deje. Podla CBC by sa pocet obyvatelstva Corby mal zdvojnasobit o nejakych dvadsat rokov. CBC sice pracuje na rozvoji mesta, ale ja osobne nevidim ziadne vacsie zlepsenia. Corby nie je prave mesto vhodne pre sight-seeing :)
Uvidime, ci budu z Corby konecne jazdit vlaky tak, ako sa o tom pisalo v novinach, kedy bude otvoreny novy velky bazen atd.
Celkovo vsak aj dalsie mesta v Northants na mna neposobia dobre (v centre Wellingborough je vela obchodov zatvorenych, nakupne centrum je poloprazdne; niektorym oblastiam sa treba uplne vyhybat - Queensway, centrum). Davam prednost mensim dedinkam a komunitam, dost tu fotim (je co, pamiatky su nadherne) a len tak zo srandy sa zaoberam historiou Northants, prekladam a pisem eseje. Zabava - oproti Oxfordu, kde som byvala predtym, je to doslova kulturna pust aspon pre nas, takze treba jazdit do divadla a na koncerty inde.
Ludia z Northants su vsak fajn, teda ak narazis na miestnych starousadlikov, ktori sa tu narodili a prezili cely zivot, su velmi priatelski a zhovorcivi. Slovakov odtialto vsak vobec nepoznam.

dana novak
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Jún 18, 2008 8:45 pm
BydliskoCOLON Corby

Poslať od dana novak » Sob Feb 21, 2009 9:59 pm

Zijem v Corby uz treti rok a zvykla som si. Mesto sa skutocne modernizuje, zeleznica vyzera uz ako hotova a na bazene sa tak isto pracuje. Obchodne centrum sa zvacsilo. Takisto sme sa dockali novej skoly s modernym vybavenim Corby Business Academy, ktoru navstevuje moja dcera. Minuly tyzden ju bol oficialne otvorit prime minister Gordon Brown. Podarilo sa to sice az na treti pokus kvoli SNEHOVEJ KALAMITE. Zivot tu je velmi kludny a nudny. Ku veceru nam bolo doporucene nevychadzat kvoli agresivnej skotskej mladezi.
Obavam sa vsak viac toho, ze sa tu zacinam udomacnovat a velmi pohodlniet.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Feb 21, 2009 11:58 pm

O Corby (a pravdepodobne aj inych mestach) sa rozprava tento vtip - A plane fell on Corby and caused £2 worth of damage.

piblss
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pon Feb 11, 2008 2:27 pm

Poslať od piblss » Pon Nov 16, 2009 10:47 pm

ziju v Corby skoro dva roky celou dobu bydlime v mestke casti Okley vale ta cast se mi hodne libi nove domy jo tu celkem i dost zelene mini rybnicky propojene dalo by se rict takovym malym parkem,navic se to tady hrozne rychle rozrusta novymi domy inak ostatek mesta se mi uz tolik nelibi.Ale letos otevreli bazen,vlak uz taky jezdi v centru se stavi velka prosklena budova kde bude udajne sidlit council tax,kino a divadlo jinak co se tyce lidi tak nekterym ulicim se vecer radsi vyhybat hlavne kdyz clovek vidi skupinku mladych nactiletych,prochazka po centru znamena potkat strasne hodne mladych holek s kocarkama a ta jejich skotskoirska teplakova moda fuj,a taky strasne moc cizincu(podle reci polaci,slovaci,litevci,madari ale i par cechu tu je) to sem treba v Ketteringu ani tak nevidel a pritom je to kousek.Co se tyce okoli tak rad jezdim na Rutland water je to obrovske jezero a kolem neho dokola vede cyklostezka.Ale zase pro zacatecniky je to tu fajn staci umet opravdu jenom nejaky zaklad anglickeho jazyka a prace se sehnat pres agenturu da sice nic moc ale da.
A jeste bych poprosil jestli nekdo nezna v okoli nejakeho soukromeho anglickeho ucitele nejlepe Anglicana nebo Anglicanku diky.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Nov 16, 2009 11:53 pm

Z pohladu predaja nasich (nie prave lacnych) pristrojov a pomocok mozem skonstatovat, ze z Corby vela zakaznikov napriek pocetnym skriningovym testom nemame. To iste sa da povedat o nasej konkurencii. Asi to odraza financnu situaciu obyvatelstva.
Do niektorych casti Corby nie je dobre chodit ani cez den. Pamatam si utocne poznamky obyvatelov v Kingswood pri roznose oficialnych materialov z Corby Borough Council. Len pre zaujimavost tieto boli prelozene do 11 jazykov - aj do portugalciny. V Ketteringu je takisto vela Cechov, Poliakov a Slovakov, aspon bolo pred par rokmi, da sa to povedat o celom Northamptonshire.
V okoli stoja za povsimnutie Kirby Hall, Deene Park a Rockingham Castle. Smerom na juh odporucam Rushton Hall (dobre ukryty klenot Northamptonshire, co sa tyka varenia a ubytovania) a Rushton Triangular Lodge (tato stavba je viditelna aj z vlaku alebo od Rushton Hall), dalej dedinku Geddington s najzachovalejsim Eleanor Cross, dalej Boughton House, ktory je otvoreny iba v letnych mesiacoch. Oplati sa vidiet aj Lyveden New Bield medzi Corby, Thrapstonom a Oundle. Super miesto na pustanie sarkanov. Samotne Corby vsak okrem par budov v old village na mna neposobi velmi dobre.

BUTTON_POST_REPLY