Manchester - dobré a zlé štvrte

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
zubrienka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Uto Máj 24, 2005 11:14 pm

Manchester - dobré a zlé štvrte

Poslať od zubrienka » Ned Dec 25, 2005 6:04 pm

Zdravim,

zaujimam sa o tzv. dobre a menej dobre stvrte na byvanie v Manchestri, pretoze sa tam za par tyzdnov chystam. Tiez ma zaujima, ake je spojenie dopravou medzi City Manchester a Greater Manchester a kolko to asi trvaaaa. Dakujem vopred za info.

phil
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Uto Dec 27, 2005 7:40 pm
BydliskoCOLON Manchester / Trnava

Poslať od phil » Uto Dec 27, 2005 8:04 pm

ahoj,

tak co som ja pocul a cital, tak hlavne sa vyvaruj stvrti Moss Side a tiez Old Trafford. Tie su udajne najmenej bezpecne. Ktore su tie dobre ti uz neviem povedat, no napriklad ja byvam v Longsight a pred nedavnom som videl z okna v noci sa nahanat miestnych pakistancov s palicami a motykami:-)
Spojenie autobusove je da sa povedat dobre,ja som problemy nemal, a kolko to trva, zalezi kam presne, pretoze Greater Manchester je naozaj great.
Vela stastia a co najmenej neprijemnych skusenosti v manchestri zelam:)

zubrienka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Poslať od zubrienka » Str Dec 28, 2005 5:07 pm

phil píšeCOLON byvam v Longsight a pred nedavnom som videl z okna v noci sa nahanat miestnych pakistancov s palicami a motykami:-)
Nuz mozno to patri k ich ludovemu folklooru a mozno mali chlapci (a dievcata) len bujaru naladu :)
O tych stvrtiach som pocula iba nieco o pomyselnej deliacej ciare, ktora rozdeluje Manchester na juh a sever, ale nezapamatala som si, ze ktora cast je povazovana za lepsiu.
phil píšeCOLON
Spojenie autobusove je da sa povedat dobre,ja som problemy nemal, a kolko to trva, zalezi kam presne, pretoze Greater Manchester je naozaj great.

Tak mi aspon prezrad, ze kolko to trva Tebe z Longsight do centra centrovateeeeho (ak je to hyper tajne, povazuj tuto otazku za nepolozenu) :) Mna to zaujima, aby som orientacne vedela, ze ci to trva tak od polhodinky do hodinky alebo viac. Este by sa sikla aj informacia, kolko to trva do centra ak niekto byva v najsamzapadlejsom kute Greater Manchester.
phil píšeCOLON Vela stastia a co najmenej neprijemnych skusenosti v manchestri zelam:)
dakujeeeem a pekne zmurkanie sposobene prskavkami na silvestra prajem :)

phil
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od phil » Sob Dec 31, 2005 5:17 pm

tak ja som o ziadnej pomyselnej ciare zatial este nepocul:-)

Mne to na Piccadilly gardens,co je akoze to centrum, trva zhruba 15minut busom, 45minut peso. Longsight je velmi blizko, je to prakticky druha stvrt od centra smerom do Stockportu. Osobne som toho este vela v Greater Manchester neprecestoval, pravdupovediac ani neviem,co vsetko patri do GM:-)ale myslim si ze maximalne zhruba hodinu by to mohlo trvat do tych mensich miest v okoli Manchestru.

vela stastia v novom roku aj tebe :-)

zubrienka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Poslať od zubrienka » Štv Jan 05, 2006 12:29 am

dnes som ani neviem ako nasla tuto stranku, ktora zodpoveda tvoju otazku, co patri do GM (urcite kvoli tomu nemozes spavat ;) vsak ja tiez nie :)

maj sa krasne a (ne?)pis basne .)

phil
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od phil » Sob Jan 21, 2006 12:55 pm

uf,no tak som prekvapeny. patri tam toho naozaj dost. Napriklad taky Bolton, ten ani na mape GM nemam, tam musi trvat cesta busom minimalne hodinu..
Tak dik, konecne mozem pokojne spavat:)

ludi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Uto Apr 11, 2006 5:33 pm

Poslať od ludi » Uto Apr 11, 2006 5:45 pm

Zle stvrte v Manchestri su povazovane tie, kde byva najviac immigrantov - Crumsall, Moss Side, Leveshulme, Longsight. Dobre stvrte su Didsbury /kde ja byvam vdaka tomu ze moj priatel je domaci/, Heaton Mersey..myslim, ze aj Preswitch je fajn, je to Zidovska stvrt, Cheadle..

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Poslať od hlohovcan » Str Apr 12, 2006 6:07 pm

ludi píšeCOLONZle stvrte v Manchestri su povazovane tie, kde byva najviac immigrantov - Crumsall, Moss Side, Leveshulme, Longsight.
BS. Najhorsia stvrt v Manchestri je Broughton, a takpovediac cela vychodna cast Salfordu. A imigranti su tam neni nijaky, je to cisty scallyland.

ludi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Uto Apr 11, 2006 5:33 pm

Poslať od ludi » Štv Apr 13, 2006 3:18 pm

hlohovcan píšeCOLON
ludi píšeCOLONZle stvrte v Manchestri su povazovane tie, kde byva najviac immigrantov - Crumsall, Moss Side, Leveshulme, Longsight.
BS. Najhorsia stvrt v Manchestri je Broughton, a takpovediac cela vychodna cast Salfordu. A imigranti su tam neni nijaky, je to cisty scallyland.
To som nevedala. Poznam skor juzny Manchester ako severny - tam som bola iba raz, kedze kamaratka byvala v Prestwichi. O tych imigrantoch to spomenulo zopar anglicanov, ked som sa pytala presne tuto istu otazku na dobre a zle stvrte.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

manchester

Poslať od hlohovcan » Štv Apr 13, 2006 5:59 pm

90 % prepadnuti maju nasvedomi fagani v ciernych hoodies znacky Nike, tzv. Scallies :-)
Imigrantske (tu vacsinou Pakistanske) casti v Manchesteri nemaju dobru povest len preto, lebo je to prezitok z 80-tich rokov. Som si isty ze kriminalita tam nie je ani polovicna ako v hociktorom okoli council estate...

JohnS
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Sob Okt 07, 2006 4:08 pm
BydliskoCOLON Manchester

Byvanie v Manchestri

Poslať od JohnS » Ned Okt 15, 2006 9:50 am

No ja by som to videl tak, ze to ake byvanie si vyberies vo velkej miere moze ovplyvnit aj kde presne v tej stvrti budes byvat, koho budes mat za suseda, na akej rusnej ceste je tvoj byt a tak... Osobne mam skusenost, ze medzi zle stvrte su povazovany Cheetham Hill a vlastne Salford ako taky ma tusim najvyssiu kriminalitu. Ja byvam v Prestwichi a som spokojny, zatial.... mam pocit ze cim dalej od centra, tym je to lepsie a kludnejisie.... Ale nemusi.... Ako som pisal, vela zalezi na tom aky dom chytis. Asi uznas ze ti je na nic byvat v pokojnej stvrti bez kriminality, ked ti pod oknom kazdych 5min premava autobus, alebo ti nad hlavou startuju boeingy, ci sused robi kazdy piatok hlucnu party az do rana.... Poznam aj takych co byvaju na cheethame a su zrovna v takej ulicke kde je ticho a klud. V tomto vela zavazi na stasti!!!
Vela stastia....

tamy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Ned Okt 07, 2007 4:35 pm
CONTACTCOLON

Poslať od tamy » Ned Okt 07, 2007 5:35 pm

Som v Middletone cast zevraj Manchestru a len druhy den som tu a uz som pred jednym pubom bol oznaceny za f*cking polish a kazdy tu len na vas zazera a detske gangy sa tu zbiehaju pred mojim domom kazdy vecer a to mam robotu 50 min. daleko

tamy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Ned Okt 07, 2007 4:35 pm
CONTACTCOLON

Poslať od tamy » Ned Okt 07, 2007 5:50 pm

Som v Middletone cast zevraj Manchestru a len druhy den som tu a uz som pred jednym pubom bol oznaceny za f*cking polish a kazdy tu len na vas zazera a detske gangy sa tu zbiehaju pred mojim domom kazdy vecer a to mam robotu 50 min. daleko

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Ned Okt 07, 2007 6:20 pm

tamy píšeCOLONSom v Middletone cast zevraj Manchestru a len druhy den som tu a uz som pred jednym pubom bol oznaceny za f*cking polish a kazdy tu len na vas zazera a detske gangy sa tu zbiehaju pred mojim domom kazdy vecer a to mam robotu 50 min. daleko
ved sa mozes prestahovat blizsie...
a ohladom tych nozikov, vraj vreckovy mozes nosit, s cepelou tak do okolo 7 cm, nie som si ista.

BUTTON_POST_REPLY