Birmingham - byvanie a pracovne podmienky

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
smajlinka9
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Apr 23, 2007 4:21 pm
BydliskoCOLON Bratislava
CONTACTCOLON

Birmingham - byvanie a pracovne podmienky

Poslať od smajlinka9 » Pon Apr 23, 2007 4:27 pm

Ahoj, chcem sa informovat od ludi, ktori momentalne ziju v Birminghame na zivotne podmienky, pracovne moznosti a proste o vsetkom..:) planujeme tam ist na konci juna..:) thanks Zuzana

valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 12:48 pm
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Poslať od valoda » Pon Apr 23, 2007 9:48 pm

Ahoj. Nepoznam to mesto, ale z rozpravania kolegov a ludi ktori tam pracuju dost nebezpecne mesto.
Nie som rasista, ale ze vraj je tam vela cernochov a ulice nie su najbezpecnejsie.
P.S.Pozdrav Petra stratil som nanho kontakt.
Tuto nedelu hraju vasi u nas.

smajlinka9
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Apr 23, 2007 4:21 pm
BydliskoCOLON Bratislava
CONTACTCOLON

birmingham-thanks!

Poslať od smajlinka9 » Uto Apr 24, 2007 7:16 am

citala som nejake negativa na Birmingham, ale viac ludi viac nazorov i ked v tomto pripade su nazory velmi podobne.. :)
P.s. sorry, ale koniec spravy som nepochopila resp. ktoreho Petra a ani to hranie..muselo prist k nedorozumeniu :)

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Birmingham -praca a ubytko

Poslať od qth » Str Apr 25, 2007 10:02 am

Ahoj,

Ja som tam byval 2-3 mesiace ked som hladal robotu
(napokon som si nasiel v Nottinghame)a mne osobne
sa Bham celkom paci. Co sa tyka (ne)bezpecnosti tak
to dost zavisi od stvrte kde si najdete ubytko. Ja
som bol v Northfield-e (pre zaujimavost na juhu Bhamu
:) ) a to bola celkom dost diera ale nezdala sa mi moc
nebezpecna. Samozrejme su tam aj pakistanske, arabske
stvrte ale zatial som bol vo vascom nebezpeci v BA
ako tu v UK. Mne osobne sa pacili Oldbury a Dudley.
Plus centrum Bhamu je zatial to najkrajsie co som v UK
videl. Co sa tyka prace tak to ti bohuzial neporadim.

Peter

Monika.J
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Štv Júl 05, 2007 9:06 pm
BydliskoCOLON Birmingham

Birmingham

Poslať od Monika.J » Uto Aug 14, 2007 9:30 pm

Ja byvam v stvrti s nazvom Sutton Coldfield.Je to super stvr,bezpecna-aspon som o nicom nepocula a ani necitala v dennikoch.Nie som rasistka,no byva tu 98% bielych.Centrum mame pekne a do centra Birm. mam 20 min. autobusom.Som nadmieru spokojna,pretoze som bola aj na inych miestach a byvala som aj v inom meste a Sutton je to najlepsie co som doteraz nasla v UK.Bola som aj v Bristole a Reddingu atd.
Prace je tu dost pre kazdeho,zalezi na zrucnosti a skusenostiach.

Monika.J
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
BydliskoCOLON Birmingham

Birmingham

Poslať od Monika.J » Uto Aug 14, 2007 9:33 pm

V Birminghame je uz aj slovensky obchod,stvrt-Handsvorth,maju ho bratia z Michaloviec.Je to dobre,pretoze kazdy si pride na svoje.Niekto na ocot,tresku,iny zas na tlacenku,parenicu,Plus 7 dni,slovenske pivo-ak mas stastie atd.

Monika.J
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
BydliskoCOLON Birmingham

Birmingham

Poslať od Monika.J » Uto Aug 14, 2007 9:39 pm

Su stvrte kde by som ani za lacne ubytovania nebyvala,pretoze stvrte pre bielu,stihlu a nezahalenu zenu su nebazpecne...a tie slizke pohlady arabou a indou-nie dakujem bola som tam len par krat ale to nemusim.Neviem preco si svoje zenske ,,zababusia,, do vriec a na take ako som ja vytriestaju oci.Isla som s priatelom a doslova sa omna skoro obtrel ale neuhol sa-ja som sa uhla ale on si asi myslel ze mu odskocim z cesty alebo vyskocim na plot ked ide s ciernou bradou a bielou plachtou na sebe.A to sa stava aj v centre Birm.

mictian
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Uto Jan 20, 2009 7:36 pm

Re: Birmingham - byvanie a pracovne podmienky

Poslať od mictian » Sob Jan 31, 2009 11:11 pm

Ahoj ludia...Prosim, neviete mi presne povedat adresu, alebo presny postcode na ten obchod b B´hame, nikde to nemozem najst...vdaka...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Ned Feb 01, 2009 12:14 am

skus Matko a Kubko (www.matkoakubko.co.uk), 16c Holyhead Rd, B21 0LT

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pon Feb 02, 2009 11:44 am

Takze co sa tyka byvania da sa byvat dobre aj lacno, do Birminghamu som sa prestahoval pred vyse tromi rokmi zo St. Albans a prvy rozdiel co som pocitil bol v cene potravin - boli lacnejsie. Ubytko tiez najdes za prijatelnu cenu, mne sa podaril dom za 400 libier cerstvo prerobeny, to znamena cistonove koberce, vymalovane, nova kupelna (sprcha, vana, zachod), nova kuchyna (sporak, chladnicka s mraz. pracka) no proste vsetko nove... dokonca po roku byvania pod hrozbou odchodu sla landlady s cenou dole na £375.

Co sa tyka ludi, nikdy som nemal ziadne problemy ani moja priatelka (asi preto ze nie je blondina). Pravdou je ze niektore stvrte su biele, niektore cierne, ja osobne byvam v cernejsej ale ako pisem, no probs.

Atrakcie su tu super, jesto co pozerat, skoda ze takmer vsade treba platit ;] Ale su aj free muzea a tak, o atrakciach som tu uz trochu pisal tak sa nebudem opakovat.

S robotou ja tazko, vela ludi hlada pracu, ak nemas nic dopredu iste, nechodil by som tu. Poznam Slovakov aj Poliakov co sa ledva pretlkaju zivotom, mesiace su bez prace, velmi sa prepusta momentalne a ak sa neprepusta tak sa skracuju hodiny a znizuju vyplaty. A ide byt este horsie. Ak sem chces ist len na leto tak nevahaj, pekna skusenost ;]

LukasSalanci
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Aug 20, 2012 3:43 pm

Poslať od LukasSalanci » Pon Aug 20, 2012 4:17 pm

Ahojte,
Som 19 ročný chalan so serioznym zaujmom pracovat prave v Birminghame. Priatelku tam vzali na skolu a ja tam chcem pracovat popri jej studiu. Chcel by som vas pekne poprosit ci niekto nevie o nejakom volnom pracovnom mieste, moja angličtina je na urovni B2, som komunikativny samostatný, svedomitý a pracovitý, zaujímam sa o akýkolvek druh prace. Pomožte prosím. e-mail: lukassalanci@centrum.sk Ďakujem.

BUTTON_POST_REPLY