Manchester - kde zacat?

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Manchester - kde zacat?

Poslať od dagda » Ned Aug 19, 2007 11:47 am

chystam sa na urcite zmeny v zivote aj v praci, do uvahy beriem dve mesta: londyn a manchester.
tak sa chcem spytat tych, co uz v tom manchesteri ste, pre pripad, ze sa vyberiem napokon tam:
kde zacat? ubytko, viac pracovnych prilezitosti... akych, to este sama neviem, zariadim sa podla ponuky.
len by som od vas chcela nejake postrehy a tipy, ako ste zacinali vy, co by ste odporucili a pred cim varovali...

potrebujem len nejako niekde zacat, chcem zacat studovat na open university a uzivit sa, aj na platenie skoly, hoc aj nejakou zaciatocnickou pracou, manualnou ci kancelarskou, na tom nezalezi.

a este by som uvitala nejake kontakty na svojich krajanov, co tam uz ste a chceli by ste novu kamosku :)
nie ze by som sa chcela separovat a ostavat v kruhu svojich, ale to hlavne pre zaciatok.

pekny den prajem.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Re: Manchester - kde zacat?

Poslať od brightonak » Ned Aug 19, 2007 7:13 pm

predpokladam ze koncis s aupair. Tiez som si zvolil cestu "novy zaciatok" a stahoval sa v ramci UK. Keby som sa mal rozhodovat medzi Londynom a Manchesterom tak sa najskor pozriem do penazenky. Pokial tam mas dukatov vela (povedzme viac ako 3000 libier) volim Londyn. Ak je ich tam menej, Manchester. 3K libier ti staci na dobry zaciatok kdekolvek v UK s tym ze sa nemusis stresovat koli praci a nevezmes cokolvek. Dokonca i v Londyne kde su najmy oproti Manchesteru dvojnasobne. Potraviny kupis vsade za rovnaky peniaz, cestovne v Londyne opat drahsie, letenky na Slovac su castejsie vyhodnejsie z mensich miest a co je hlavne, na severe krajiny zozenies pracu urcite rychlejsie ako v Londyne. Horsie je to uz ale potom so zmenou prace za lepsie platenu. V Londyne za "lepsie platenu pracu" dostanes libier viac ako inde v krajine (cest vynimkam).
Takze zalezi na tebe a na tom ako moc priebojny typ si prave ty. Kazdpoadne v Manchesteri bude ten start o nieco lahsi.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Ned Aug 19, 2007 9:12 pm

Toto som pred chvilkou stretol na nete a tak ma napadlo ze by sa ti to mohlo hodit:

Hledám dvojici či par do double pokoje v nové zástavbě blízko letiště. Dům se nachází 10min. MHD z letiště v oblasti Wythenshawe. Luxusní dum je standardně vybaven, s travnatou zahradou. Cena najmu činí Ł170 na kalendářní měsíc na osobu. Nováčkům nabízím rady a popřípadě pomoc při hledáni práce a zajištěni všeho potřebného pro lehčí začátky zde v Manchesteru.Tel: 07908729024

Toho cloveka nepoznam ale ten inzerat pridal asi pred hodinou.
brightonak

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Ned Aug 19, 2007 9:31 pm

jeeej, vdaka :)
ale asi by som mala upresnit informacie:
este nemam stanoveny termin, kedy by som chcela zacat. mam zavazky voci svojej agenture do 8.10.07, aj to ona este nevie :), kedze mi dohadzuje docasne prace a ja mozem povedat, ci suhlasim alebo nie, a hocikedy v predstihu im definitivne povedat, ze koncim. takze ma netlaci termin, len tak predbezne skumam teren a moznosti.

tie zakladne zasady su mi jasne, ze zivot v manchi je lacnejsi nez v londyne a ze na zaciatok nejaky "kapital" bude a must. o ten sa nebojim.

skor som ocakavala konkretnejsie rady, podobne ako sa tu uz v jednej teme rozoberalo, ktore stvrte su lepsie a ktore horsie.
nieco na ten sposob som si predstavovala, ze v ktorych podnikoch ci firmach ci obchodoch mam vacsiu sancu najst si pracu (anglictinu mam uz dost dobru), ale to je asi rovnake vsade, kedze manchester je len taky mensi londyn, hoci bez metra (aj pre to metro mam londyn radsej, ale zas kvoli nakladom na cestovne a ubytko fakt asi uprednostnim ten manch, ked na to dojde).

ozaj: existuje v manchi nieco na sposob oyster karty ako v londyne? ze by to bolo platne na busy aj tie tusim elektricky, ci co to tam jazdi, stale neviem, este som v tom meste nebola, ale vraj je super. aj kamaratke sa paci, bola na navstevu na par dni.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pon Aug 20, 2007 10:53 am

brightonak píšeCOLONToto som pred chvilkou stretol na nete a tak ma napadlo ze by sa ti to mohlo hodit:

Hledám dvojici či par do double pokoje v nové zástavbě blízko letiště. Dům se nachází 10min. MHD z letiště v oblasti Wythenshawe. Luxusní dum je standardně vybaven, s travnatou zahradou. Cena najmu činí Ł170 na kalendářní měsíc na osobu. Nováčkům nabízím rady a popřípadě pomoc při hledáni práce a zajištěni všeho potřebného pro lehčí začátky zde v Manchesteru.Tel: 07908729024

Toho cloveka nepoznam ale ten inzerat pridal asi pred hodinou.
Ubytko pri letisku vascinou znamena slusny hluk od
prilietavajucich/odlietavajucich lietadiel. Takze
pokial ste zvyknuty na tiche ubytovanie a hluk za
oknami vam neda spat, hladajte nieco dalej od letiska.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Aug 21, 2007 3:17 pm

qth píšeCOLON Ubytko pri letisku vascinou znamena slusny hluk od
prilietavajucich/odlietavajucich lietadiel. Takze
pokial ste zvyknuty na tiche ubytovanie a hluk za
oknami vam neda spat, hladajte nieco dalej od letiska.
tiez mi to napadlo.
ved este nehori. :)
dik

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Re: Manchester - kde zacat?

Poslať od sandie » Uto Aug 21, 2007 9:24 pm

dagda píšeCOLONchystam sa na urcite zmeny v zivote aj v praci, do uvahy beriem dve mesta: londyn a manchester.
tak sa chcem spytat tych, co uz v tom manchesteri ste, pre pripad, ze sa vyberiem napokon tam:
kde zacat? ubytko, viac pracovnych prilezitosti... akych, to este sama neviem, zariadim sa podla ponuky.
len by som od vas chcela nejake postrehy a tipy, ako ste zacinali vy, co by ste odporucili a pred cim varovali...

potrebujem len nejako niekde zacat, chcem zacat studovat na open university a uzivit sa, aj na platenie skoly, hoc aj nejakou zaciatocnickou pracou, manualnou ci kancelarskou, na tom nezalezi.

a este by som uvitala nejake kontakty na svojich krajanov, co tam uz ste a chceli by ste novu kamosku :)
nie ze by som sa chcela separovat a ostavat v kruhu svojich, ale to hlavne pre zaciatok.

pekny den prajem.
Dagda, na to, ze si v UK uz nejaky ten cas, mas prekvapive otazky. Pytas sa,kde zacat, ake pracovne prilezitosti a pises, ze sa zariadis podla ponuky. To si predstavujes, ze zatebou niekto pride a bude ti ponukat pracu a ty budes hovorit, ci sa ti hodi alebo nie? Hadam by si mala zacat od toho, co si schopna ponuknut TY. Cize ak chces, aby ti tu niekto daval konkretne rady a tipy, napis, v com si dobra (anglictinu ani spominat nebudem, lebo ak ju nemas na dobrej urovni, nema vyznam sa bavit o moznych pracovnyh prilezitostiach, ale len o docasnych joboch) a bez akychkolvek problemov ti potom hodim tipy na koknretnu pracu vo firmach.
Ak vsak chces akukolvek pracu, tak potom funguju "klasicke" sposoby - internet, inzeraty, osobne chodenie po agenturach .... alebo cakas nejake ine rady?

BUTTON_POST_REPLY