Podľa akých kritérií vybrať lokalitu pre prácu a bývanie?

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
stamina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Okt 21, 2004 1:21 pm

Podľa akých kritérií vybrať lokalitu pre prácu a bývanie?

Poslať od stamina » Pia Jan 07, 2005 12:06 pm

ahojte. chcel by som sa vas spytat, podla coho ste si vybrali konkretne mesto. niekto londyn, niekto okolite mesta. podla coho ste sa rozhodovali ?
dakujem a prajem prijemny den

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Jan 14, 2005 1:17 pm

Podla toho, kde som dostal pracu.

Miroslav10
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Pia Jún 18, 2004 11:29 am
BydliskoCOLON Brighton

hmm

Poslať od Miroslav10 » Str Mar 16, 2005 8:08 pm

no ja som skusak surrey nepodarilo sa mi tak som si povedal ze Brighton je turisticke centrum je to pri mori tak hadam bude viac stastia....no a som tu uz skoro rok mam dve super prace..mame more je tu klud....pohoda...dobre som si vybral

Jazzadelic
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Štv Apr 14, 2005 3:48 pm
BydliskoCOLON Bratislava

Re: hmm

Poslať od Jazzadelic » Pia Apr 22, 2005 5:03 pm

Miroslav10 píšeCOLONtak som si povedal ze Brighton je turisticke centrum je to pri mori tak hadam bude viac stastia.
SUHLAS!!!
V lete som tam bol a som presvedceny o tom, ze som si nemohol vybrat lepsie. Ked som bol v londyne, tak som si otvoril moj Lonely Planet Guide a hladam, kam by sme vypadli. Nasiel som Brighton - splnal moje atributy cool mesta: more, plaz, zuurkove mesto a turisti. Idealna kombinacia. Roboty nebolo az tak vela ako som cakal, ale nemal som problem.
Hlavne mesto perfektne, ludia v pohode. Bez problemov som si nasiel kopec kamaratov z celeho sveta. A pri tom mori co som zazil... by som o tom mohol pisat strasne stories :-)

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Re: Podľa akých kritérií vybrať lokalitu pre prácu a bývanie

Poslať od Vláďa » Ned Apr 24, 2005 1:47 pm

Londyn - mnoho moznosti. Kdybych mel dobrou praci mimo Londyn, tak bych klidne sel jinam. Londyn jako mesto na ziti se mi moc nelibi - smrad, spina, hluk, prelidnenost, celkem draho, ale myslim ze cela anglie je relativne draha. Na druhe strane je tady soustredeno nejvic nabidek praci (prirozena gravitace velkeho mesta) - na praci je to dobre, ale je tady take velka konkurence. Take na kulturni vyziti je to dobre - je tady mnoho mist kam jit a co videt.

buska1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Pon Nov 08, 2004 2:40 pm
BydliskoCOLON Sar.Bohdanovce 178

Re: Podľa akých kritérií vybrať lokalitu pre prácu a bývanie

Poslať od buska1 » Pia Nov 18, 2005 7:57 pm

Ja zijem v Oxfordshire uz skoro rok, "domorodci" hovoria, ze je to oblast s bohatymi ludmi, je tu vela Londyncanov, ktori tu maju vikendove domceky, takze ich nezamestnane, resp. nepracujuce manzelky tu zostavaju aj cez tyzden. Z toho vyplyva vela ponuk na prace, ze ktore su ludia ochotni a schopni dobre zaplatit - ci sa jedna o aupairky (babysitting, cleaning), housekeeping, gardening, ...alebo ine joby....je tu viac pracovnych pozicii ako pracovnych sil, takze nezamestnanost v tejto oblasti je nulova a dopyt po prac. sile dost velky.

Napokon, je to krasna oblast zvlast Cotswolds, vela peknych dediniek a mesteciek (a pubov :o))krasna priroda.
Odporucam Oxfordshire.

lutoncanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Uto Nov 22, 2005 5:17 pm

Luton

Poslať od lutoncanka » Str Nov 23, 2005 12:49 pm

Ja som v Lutone lebo som tu prisla studovat :)

BUTTON_POST_REPLY