Milton Keynes a Aylesbury

Vaše dojmy a skúsnosti z iných miest po celej Británii - v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Nielen Londýn.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
viki100
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Ned Feb 20, 2005 5:12 pm
BydliskoCOLON bratislava

Poslať od viki100 » Pon Feb 21, 2005 6:09 pm

Pozna niekto z vas mesta milton keynes alebo aylesbury? Obe su asi 40 km od londyna, aylesbury je skor taka dedinka.
Ak tam nahodou niekto bol - aky mate z nich dojem? zaujimama ma vsetko mozne - ubytovanie, obchody, praca, zabava, ludia, ... kazda informacia ma potesi.dik

viki100
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Ned Feb 20, 2005 5:12 pm
BydliskoCOLON bratislava

web

Poslať od viki100 » Uto Feb 22, 2005 6:19 pm

web som uz pozerala. Skor by ma zaujimali osobne skusenosti a postrehy

Peter69
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Ned Mar 27, 2005 2:03 am
BydliskoCOLON Finchley

Milton Keynes

Poslať od Peter69 » Pia Apr 01, 2005 2:17 am

Bol som tam vcera na malom vylete. Ale nakolko tam cely den prsalo tak som zaliezol najprv do Galerie {mala, pekna, nily personal} a potom do shopping centra. Je uplne neskutocne velke. Mal som v plane pozriet tie parky, a zopar dalsich miest ale nakolko stale nepretrzite prsalo tak bohuzial to nevyslo. Ale v tom velkom shopping centre som si aspon urobil radost tym, ze som tam kupil zopar veci v sportovom za naozaj vybornu cenu :)

shifter
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Jún 22, 2004 1:50 pm
BydliskoCOLON BA

Poslať od shifter » Štv Máj 19, 2005 10:27 am

MK je zvlastne mesto. Netusim, ci sme boli v centre, kazdopadne sme vystupili na centralej zeleznicnej stanici, a aj turisticke smerovky naznacovali, ze sme v centre. To je taka velka plocha s betonom a zelenou, obkolesena vysokymi sklenenymi budovami, jedna z nich je zel. stanica. Skoro ako Brusel. Vybrali sme sa peso k shoppingu dufajuc ze narazime na nejaku high street. Zial, vsade su len office buildings a parkoviska a nikde ani nohy. Neskutocne tam fuka, tak zrejme kazdy ako vylezie z officu bezi do auta alebo do shoppingu.

V shoppingu bola velka sipka s napisom REAL SNOW SLOPE. Som si pomyslel, ze co to bude za hlupost, hadam tam nepostavili kopec na lyzovanie... Tak sme tam sli a cumeli sme - za sklom bol asi 200m svah, 2 vleky, typci v bundach boardovali a lyzovali, umely sneh, snezne dela, este aj umely stromcek tam zasnezili :-)
Cena 20gbp na hodinu. A hned vedla si mohol zut McCheeze spoza skla :-)
http://www.rautuk.co.uk/mksnow.htm
http://www.xscape.co.uk/miltonkeynes/

Obrázok

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Máj 19, 2005 10:38 am

shifter píšeCOLONMK je zvlastne mesto. ... To je taka velka plocha s betonom a zelenou, obkolesena vysokymi sklenenymi budovami, jedna z nich je zel. stanica.
MK je jedno z tzv. new towns, ktore postavili po druhej svetovej vojne narychlo, aby mali kde ubytovat ludi, ktorym vo vojne znicili domy a hlavne dalsie generacie z baby boomu, ktory po WW2 nasledoval. MK konkretne zacali stavat v roku 1967 s hojnym vyuzitim betonu, ocele a skla.

Dalsie new towns su napriklad Basildon, Bracknell, Swindon, Peterborough, Northampton, Harlow, Preston, Stevenage, Welwyn Garden City, atd.

Zaujimave info su tu:
http://www.crawley-online.eurobell.co.uk/inquiry/
http://www.englishpartnerships.co.uk/newtowns.htm

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Máj 19, 2005 10:51 am

K tym new towns, este taka zaujimavost z okolia kde byvam: v 60-tych rokoch sa vlada rozhodla, ze medzi Londynom a Bristolom je potrebne vybudovat velkomesto. Socialni inzinieri otvorili mapu a bodli prstom na miesto, kde lezi ospale trhove mestecko Newbury. To sa vsak miestnym nepacilo, spisali protestne peticie, zalobovali cez svojho MP vo Westminsteri a tak vlada musela cuvnut. Nato sa ozvali miestni radni z nedalekeho rovnako velkeho mestecka Swindon, ze oni by boli radi, keby nove velkomesto vyrastlu u nich. Vlada zdvihla hodenu rukavicu a poslala do Swindonu buldozery a nakladiaky s betonom, ocelou a sklom. Newbury je dnes stale sarmantne trhove mestecko s charakterom a populaciou okolo 35 tisic. Swindon ma 162 tisic obyvatelov, vela betonu, smiesnu kruhovu krizovatku a sarm pozvracanej prostitutky.

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od oslo1 » Ned Mar 05, 2006 1:39 pm

Ahoj,

Ja som byvala nejaky cas priamo v Milton Keynese a moj nazor na neho je, ze niekto si nakreslil mapku na vykres, kde spojil ulice do pravouhlych uhlov a v strede sa stretavali na kruhovych objazdoch. A potom postavil mesto. Do centra este hodil asi milu dlhe obchodne centrum s kinom a podobnym kulturnym vybavenim ako je lyziarska draha a bowling. Do okolitych stvrti este porozhadzoval par obchodikov a nejake tie skoly.
Moj nazor je, bola som rada, ked som odtial vypadla, ale na nakupovanie sa tam vzdy rada vratim :-).
Co sa tyka Aylesbury, aj tam som byvala, sice nie priamo, ale mimo na dedine. Aylesbury sa mi pacilo viac ako Milton Keynes. A z Aylesbury to mas len na kusok do Oxfordu. A tam je najkrajsie.

scigo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 47
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 12:46 am
BydliskoCOLON Banbury
CONTACTCOLON

Poslať od scigo » Ned Mar 05, 2006 8:37 pm

jaro píšeCOLONK tym new towns, este taka zaujimavost z okolia kde byvam: v 60-tych rokoch sa vlada rozhodla, ze medzi Londynom a Bristolom je potrebne vybudovat velkomesto. Socialni inzinieri otvorili mapu a bodli prstom na miesto, kde lezi ospale trhove mestecko Newbury. To sa vsak miestnym nepacilo, spisali protestne peticie, zalobovali cez svojho MP vo Westminsteri a tak vlada musela cuvnut. Nato sa ozvali miestni radni z nedalekeho rovnako velkeho mestecka Swindon, ze oni by boli radi, keby nove velkomesto vyrastlu u nich. Vlada zdvihla hodenu rukavicu a poslala do Swindonu buldozery a nakladiaky s betonom, ocelou a sklom. Newbury je dnes stale sarmantne trhove mestecko s charakterom a populaciou okolo 35 tisic. Swindon ma 162 tisic obyvatelov, vela betonu, smiesnu kruhovu krizovatku a sarm pozvracanej prostitutky.
Moj sef tam byva a on si to nemysli no podla toho co stale hovori si myslim (aj ked som tam nikdy nebol) ze mas pravdu. He....aj tu krizovatku spominal.

BUTTON_POST_REPLY