TEFL

Čo znamená ..... po anglicky? Ako sa po anglicky povie ...? Aký je význam skratky ....? Máte problém s niektoru anglickou vetou? Hľadáte význam slangových výrazov?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

TEFL

Poslať od philcan » Sob Jún 30, 2012 1:41 am

Je tu niekto, kto ziskal certifikat TEFL (Teaching English as a Foreign Language)? Predpokladam, ze na nieco take je potrebna anglictina takmer na urovni native. Je k tomu potrebne vediet "uplne vsetko" (vselijake historicke vyrazy, literarne, slang, slovne hracky a pod.) alebo je to hlavne o "oficialnej" anglictine?

Co sa tyka gramatiky, sebavedomie mi nechyba, malokedy ma nieco zaskoci. Slovna zasoba je, samozrejme, ina kategoria. Ale to asi nikdy nebudem poznat uplne vsetko, aby som si mohol s niekym pokecat o tropickych rastlinach a potom plynule prejst k teme vyroba skla. Vlastne ani po slovensky by som vela na tu temu nenakecal :-) Preto ma zaujima, ci sa ocakava, ze medzinarodny ucitel anglictiny vie uplne "vsetko", alebo to zvladne aj neanglican.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: TEFL

Poslať od carfaxcat » Ned Júl 01, 2012 6:34 pm

Na tvojom mieste by som podnikla asi tieto kroky: dohodla by som si neformalny pohovor v ramci akejkolvek institucie, ktora ma licenciu na vydavanie tychto certifikatov a zistila by som, aku mam sancu a ci potrebujem popracovat na nejakom aspekte jazyka. Moj manzel takyto kurz navstevoval, ale v pripade non-native speakers, kedze vsetci boli bud z Britanie, Irska alebo Kanady. Urcite existuju aj non-native speakers, ktori dosiahli TEFL, tvojou nevyhodou urcite bude prave tento fakt.

Osobne by som si vybrala radsej vzdelaneho ucitela, ktoreho prvy jazyk je prave anglictina, urcite su ludia, ktori maju opacny nazor (nuz, ale ako zakaznik si mam pravo vybrat prave to, co chcem, a napr. Slovak by to v tomto pripade nebol).

http://www.global-english.com/news/can- ... tefl-work/
http://www.global-english.com/news/do-n ... -teachers/
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

philcan
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 107
RegistrovanýCOLON Sob Okt 06, 2007 11:20 am
BydliskoCOLON York

Poslať od philcan » Sob Aug 04, 2012 1:23 am

Dakujem za odpoved. Nakoniec som sa rozhodol, ze sa prihlasim na anglictinu, ktoru poskytuje York College. V polovici augusta akurat idem na testy, kde zistia, ako som na tom a podla toho ma vhodia do nejakej kategorie. Uvidim, ci zo mna nieco bude. :-)

Marek132
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Okt 01, 2013 6:31 pm

Poslať od Marek132 » Uto Okt 01, 2013 6:44 pm

Ahoj philcan

Ja som si nedávno kupoval TEFL kurz. Kedže mám prácu, bolo to náročnejšie ale som spokojný.
Ak si dobré pamätám, historické názvy, slangy a pod. tam nebolo potrebné. Ja osobné som tiež nebol úplný profesionál v AJ a kurzom som prešiel bez problémov. Momentálne sa zaujímam o prácu v Taiwane, učenie AJ, kde by som mal dostáť celkom slušný plát okolo 25,000€ za rok a ubytovanie zadarmo. Mám kurz "Diploma" kupovaný tu -http://tefl-online-courses.com/

BUTTON_POST_REPLY