Kurz slovenciny/cestiny pre anglicana v Londyne

Čo znamená ..... po anglicky? Ako sa po anglicky povie ...? Aký je význam skratky ....? Máte problém s niektoru anglickou vetou? Hľadáte význam slangových výrazov?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lubka.j
Member
Member
PríspevkyCOLON 50
RegistrovanýCOLON Pon Okt 29, 2007 7:29 pm
BydliskoCOLON London Borehamwood

Kurz slovenciny/cestiny pre anglicana v Londyne

Poslať od lubka.j » Pon Apr 28, 2008 1:21 pm

Cauky, neviete nahodou niekto o kurzoch, pripadne nejakom teacherovi, ktory by daval lekcie slovenciny alebo cestiny anglicanovi tu v Londyne? Za par mesiacov sa stahujeme do Prahy a priatelova cestina/slovencina je chaba az miziva.....a ja ho ucit nemozem, par krat sme sa ucili, ale jednak nemam lektorske skusenosti, jednak sa to vzdy zvrhlo ;-).....

Dakujem za rady

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Apr 28, 2008 3:26 pm

tak si dej pozor at ho nezacne ucit nejaka mlada pekna holcina, aby se to take nezvrhlo :-) :-)

Zkus dat inzerat na pohyby, to se ti urcite nekdo ozve, ale urcite si dej pozor ze ho bude chtit ucit i ten kterej ma sam se slovenstinou problemy, takze vyzaduj alespon nejake pedagogicke znalosti. Myslim ze kazdy bude rad kdyz na vymenu dostane nejakou konverzaci v anglictine.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Apr 29, 2008 7:47 pm

Este by som dodala z vlastnej skusenosti, ze je ovela lepsie, ked ucitel ovlada aj anglictinu. V tom pripade bude predpokladat, ake problemy mozu nastat a ake chyby sa budu najcastejsie vyskytovat v pripade jeho studenta. Niektore z nich sa velmi casto opakuju.
Okrem toho bude vediet vysvetlit gramaticke javy podstatne lepsie. Napriklad existenciu troch casov v slovencine - moj manzel najskor nechapal, preco su iba tri a ako sa da nahradit to kvantum casov v anglictine.

edit: Pre cudzincov by bolo dobre, keby existovala dobra ucebnica slovenciny z pohladu anglicky hovoriaceho cloveka, ktora by uvadzala aj hovorove vyrazy. Ucebnice, ktore som videla, boli dost neprakticke, frazy prilis skonstnatele a doslova ucebnicove. Zatial som dobru ucebnicu nenasla.
Naposledy upravil 1 dňa carfaxcat, celkovo upravené 0

lubka.j
Member
Member
PríspevkyCOLON 50
RegistrovanýCOLON Pon Okt 29, 2007 7:29 pm
BydliskoCOLON London Borehamwood

Poslať od lubka.j » Uto Apr 29, 2008 10:02 pm

No prave ze viem, ze nasu gramatiku nie je jednoduche vysvetlit, a preto hladam niekoho, kto vie jednak dobre anglicky a jednak ma naozaj lektorske skusenosti....alebo myslite ze by som to mala nechat tak, kym sa prestahujeme na Ciech a potom sa tomu naplno venovat? Inak diky za postrehy.....

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Str Apr 30, 2008 11:30 am

lubka.j: Skus sa mu venovat hned, aby si bol v zakladnych frazach isty. Ludia ocenia, ked bude vediet par slov cesky/slovensky. Cisto slovenske/ceske prostredie urobi divy, uvidis. Moj manzel sa za par dni nauci na Slovensku vzdy viac ako za cely rok v UK. Treba robit presne to, co robime my v UK - teda vyuzivat vsetky moznosti - noviny, TV, konverzaciu, aj ked iba na jednoduchej urovni. Neboj sa, bude zvladat. Zelam vela uspechov.

BUTTON_POST_REPLY