Je naozaj angličtina taká lahká?

Čo znamená ..... po anglicky? Ako sa po anglicky povie ...? Aký je význam skratky ....? Máte problém s niektoru anglickou vetou? Hľadáte význam slangových výrazov?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Kristian
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Aug 19, 2009 7:53 am

Je naozaj angličtina taká lahká?

Poslať od Kristian » Štv Aug 20, 2009 10:38 am

Chcem sa Vás opýtať či si myslíte, ako sa všeobecne trvdí: English is easy, môj názor je, že je to blud, lebo aj Angličtina vie byť dosť ťažka, ked odhliadneme ten nepravidelný pravopis, tak nám ostane vela časov a velké množstvo fráz, ktoré sú niekedy ťažké na zapametanie,a niekedy sa ťažko dá určiť význam slova vo vete, myslím niekedy, ked niečo originálne v angličtine čítam, tak je to také ťažké, že aj nemčina je oproti tomu jednoduchšia, ale napriek tomu sa snažím v nej zlepšovať.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: Je naozaj angličtina taká lahká?

Poslať od krtek » Štv Aug 20, 2009 4:21 pm

to dost zalezi od cloveka a jeho predchozich zkusenosti.
Napriklad ja jsem se nejdrive ucil rustinu (jo uz jsem starej :-) pak jsem se ucil nemcinu a anglictinu az jako naposled. Takze mi prisla na rozdil od nemciny nelogicka a celkove blba.
Az kdyz jsem do ni vice pronikl, tak se mi naopak ucila daleko snaze nez ta nemcina.
Vyhodou anglictiny je to ze na zakladni domluvu staci opravdu velmi male mnozstvi slov, oproti jinym recem je to radove jine mnozstvi. protoze zakladni poradek ve vete je stejny a pritom i kdyz prohazis slova ve vete tak je tomu stale dobre porozumet, tak je to jednoduche i pro zacatecnika.
Jsou jazyky ktere jsou urcite jednodussi, ale proste jima mluvi daleko mene lidi.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Aug 20, 2009 5:37 pm

Este si nespomenul narecia a regionalne frazy, pripadne novotvary a slang. Napr moj "londynsky" sef musel mat prelozene od northamptonskeho kolegu, co znamena "jetty" (= uzka ulicka). Okrem toho sa stale bavime iba o AJ pouzivanej v UK, len potom nastane zabava :P

Kristian
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Aug 19, 2009 7:53 am

Poslať od Kristian » Štv Aug 20, 2009 9:53 pm

aj niektoré nezmyselné frázy s trpným rodom napr. his behavior gets him killed do slovenky jeho správanie mu može sposobiť smrť
Ale čo už, taká je Angličtina

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Aug 21, 2009 6:29 am

Nezmyselnost je relativny pojem. Takisto by sme mohli povedat, ze sest alebo sedem padov v jazyku je nutnost, Anglican ti povie, ze ich tolko nepotrebuje a mat ich tolko je nezmysel.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pia Aug 21, 2009 12:48 pm

Podla mna to dost zalezi od cloveka, veku a predchadzajucich jazykovych skusenosti. Vravi sa, ze clovek ktory sa dokazal naucit jeden cudzi jazyk, tak dalsi mu uz ide lahsie. Dalej dost zavazi prostredie. Clovek dlhodobo zijuci v prostredi, kde je odkazany denodenne hovorit cudzou recou dosiahne daleko lepsie vysledky a za daleko kratsi cas ako niekto z vecerneho kurzu.

V neposlednej rade je aj predispozicia na cudzie jazyky. V mojom pripade je to sodoma gomora. Mam dobre logicke myslenie ale na jazyky som uplny antitalent. 10 rokov som sa na SK v skolach ucil iba anglictinu a aj tak som sa nevedel poriadne vykoktat ked som pred 4 rokmi prisiel do UK. Teraz a to uz da, ucho si zvykne a po case aj jazyk. Neviem si vsak predsatvit ze by som sa pustil do nemciny...

Co sa tyka gramatiky samotnej, niekedy mam pocit (ci uz v slovencine alebo anglictine) ze pravidla sa vymysleli na to aby sa porusovali. Potom to vyzera ze je tych vynimiek viac ako samotnych pravidiel a tym padom je clovek nuteny sa memorovat. Pocnuc od genialneho napadu zaviest v slovencine tvrde Y a nasledne vyselektovat vybrane slova, dalej (moj oblubeny) nominativ mn. cisla pridavnych mien az po nepravidelne slovesa v anglictine :-)

Vyhliadka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Uto Mar 16, 2010 12:11 pm

Poslať od Vyhliadka » Str Apr 28, 2010 3:02 pm

Ak sa chcete naučiť po anglicky komunikovať, odporučam angličtinu na počúvanie:
http://www.hemisfery.sk/index.php?shop& ... _detail=73

BUTTON_POST_REPLY