prieskum verejnej mienky a jazykovych vedomosti slovace v UK

Čo znamená ..... po anglicky? Ako sa po anglicky povie ...? Aký je význam skratky ....? Máte problém s niektoru anglickou vetou? Hľadáte význam slangových výrazov?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

prieskum verejnej mienky a jazykovych vedomosti slovace v UK

Poslať od bobo24 » Pia Júl 07, 2006 10:53 pm

Zaujimal by ma nazor,ale aj vlastne skusenosti ludi ktory ziju v UK nejaky ten"tyzden".Onedlho bude tomu polroka co ja zijem a pracujem v UK...Je normalne ked po takom case co som tu,sa mi OBCAS stane ze na mna spusti taky cistokrvny Anglican s pravou"sekanou anglictinou"a ja tak akurat premyslam ci vravi o pocasi alebo o futbale,alebo ci"nechcem na tvar";-) a ja len prikyvujem s priblblym vyrazom na tvari-yeah-yeah;-)Co vy na to?Je to normalne?!Ake su vase skusenosti,poznate to???

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

anglictina

Poslať od oslo1 » Sob Júl 08, 2006 6:35 pm

Nic si z toho nerob, ak niekedy nerozumies cistokrvnemu anglicanovi.
Ja pracujem v nemocnici a ked nam sem pride na operaciu cistokrvny ir, ktoremu ani anglican nerozumie, tak tiez len pozeram. Nie je hanba sa opytat, ak nerozumies, normalny clovek ti to zopakuje. Blbec sa ti bude smiat, sa mu zasmej naspat a mysli si svoje :-)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: anglictina

Poslať od kazisvet » Ned Júl 09, 2006 12:46 pm

oslo1 píšeCOLONNic si z toho nerob, ak niekedy nerozumies cistokrvnemu anglicanovi.
Ja pracujem v nemocnici a ked nam sem pride na operaciu cistokrvny ir, ktoremu ani anglican nerozumie, tak tiez len pozeram. Nie je hanba sa opytat, ak nerozumies, normalny clovek ti to zopakuje. Blbec sa ti bude smiat, sa mu zasmej naspat a mysli si svoje :-)
Moja anglictina nie bohvieaka ale vsimol som si, ze zalezi na tom, kto hovori. Je rozdiel aj medzi cistokrvnymi anglicanmi, jednemu sa da rozumiet bez akychkolvek problemov a druhemu skoro vobec. Najlepsie je rozumiet cudzincom :))
Ale asi aj na slovensku je to podobne, cudzinec by asi tazko rozumel na vychode, ked sa ucil len skolsku slovencinu.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Uto Júl 11, 2006 12:32 pm

Ja mam niekolko kolegov, anglicanov, ktory nerozumiem na prvy krat do teraz, dokonca mam kolegynu, ktorej niekedy nerozumiem ani na 3 razy, ale jej dokonca nerozumeju ani hostia anglicania a pytaju sa jej odkial ze je. A to nehovorim napr. o takych juhoafricanoch, ti ked spustia.....

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

Poslať od bobo24 » Uto Júl 11, 2006 9:00 pm

Tak to potom neni zas so mnou take na"odpis"ako citam vase skusenosti.Myslim ze kazdy vas nazor ma nieco do seba.S vymievanim som sa priznam moc nestretol(mozno hej,len som nerozumel;-)Klamal by som keby som tvrdil ze Anglicani nemaju ochotu niekedy zopakovat vetu viac nez krat-su dost ustretovy v tomto smere-aspon moja skusenost.Len mi to pride obcas trapne pytat sa trikrat.A este ked som tu uz tak"dlho"!...Taktiez si myslim ze je velka pravda co napisal Kazisvet-zalezi hodne aj od narecia odkial su-Jednemu rozumiem kazde jedno slovo,a u toho druheho chytam kazde tretie-prinajhorsom pointu;-)Dalo,ty mas zase opacnu skusenost s cudzincami hovoriacimi po Ang.Ja prave cudzincom rozumiem perfektne-ale priznam sa,s South africanom som zatial ani nemal tu cest-nemozem posudit...Tak ci tak-musim si priznat ze treba popracovat na sebe a nie sa vyhovarat-i ked keby ty Anglani obcas hovorili pomalsie,tak by to nebolo od veci.Nie,nie!!To ja by som mal rychlejsie rozumiet;-)!!!

BUTTON_POST_REPLY