pro rata

Čo znamená ..... po anglicky? Ako sa po anglicky povie ...? Aký je význam skratky ....? Máte problém s niektoru anglickou vetou? Hľadáte význam slangových výrazov?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

pro rata

Poslať od balco » Sob Sep 09, 2006 9:05 am

Ahojte'
ako prelozite spravne £17-18k Pro Rata na part time jobe? Nasiel som to v slovniku preklad "pomerne" ale nejak mi to nesedi. Znamena to normalne vyplata za mesiac part time jobu alebo nejak inak?

dakujem, pekny den

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: pro rata

Poslať od xaxa » Sob Sep 09, 2006 9:15 am

balco píšeCOLONAhojte'
ako prelozite spravne £17-18k Pro Rata na part time jobe? Nasiel som to v slovniku preklad "pomerne" ale nejak mi to nesedi. Znamena to normalne vyplata za mesiac part time jobu alebo nejak inak?

dakujem, pekny den
ja by som povedal, ze je to rocny plat za full time a za part time je priamo umerne k tomu. E.g.: polovicny uvazok 0.5*£18k, tretinovy 0.33*£18k, etc.

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Str Aug 10, 2005 5:03 pm
BydliskoCOLON Witham, Essex
CONTACTCOLON

Re: pro rata

Poslať od josh » Sob Sep 09, 2006 5:42 pm

balco píšeCOLONAhojte'

dakujem, pekny den
No slovnik myslim, ze to vystihuje dobre. Ja to tiez chapem ako pomer.

Myslim, ze takto zvykne sa oznacovat tzv. permanet post. Nie som si isty, ci suma je myslena v hrubom alebo v cistom. Skor sa priklanam, ze je to v hrubom.

Podla mna 'pro rata' znamena, ze dostavas tuto sumu za rok v pomere k pracovnemu tyzdnu resp. pracovnym hodinam

Tak napr.
Ak budes pocas roka pracovat kazdy tyzden 37.5 pracovnych hodin a odpracujes vsetky pracovne tyzdne, tak vysledny plat bude £17-18

Tak uz len zisti kolko pracovnych hodin bude mat tvoj tyzden.

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Ned Sep 10, 2006 10:19 am

Znamena to, ze dostanes ekvivalent rocneho hrubeho prijmu 17-18k. Takze ak robis napr 3 dni v tyzdni, tak je to 60% z tej ciastky.

BUTTON_POST_REPLY