Advanced/Proficiency exams (Cambridge-ESOL)

Čo znamená ..... po anglicky? Ako sa po anglicky povie ...? Aký je význam skratky ....? Máte problém s niektoru anglickou vetou? Hľadáte význam slangových výrazov?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Tatiana
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Pon Aug 28, 2006 5:03 pm

Advanced/Proficiency exams (Cambridge-ESOL)

Poslať od Tatiana » Uto Mar 27, 2007 6:50 pm

Vie niekto poradit s nasledovnym?

Rada by som si dokoncila Advanced/Proficiency English (Cambridge ESOL). Momentalne vsak kvoli praci nemozem navstevovat kurz na college pocas tyzdna. A tak hladam alternativu v podobe sobotneho studia (long day) alebo este lepsie selfstudying. Chcela by som vediet, ci existuju colleges, ktore ponukaju guideance/advice a poradili prip. odporucili vhodne studijne materialy, ktore zahrnuju ucivo potrebne na pripravu a zvladnutie tej ktorej skusky? Na danu skusku by som sa potom v dany termin prihlasila a samozrejme zaplatila.
Area: Central London
Vdaka za kazdy tip.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Mar 27, 2007 8:31 pm

Ja mám rovnaký problém, možno o niečo horší kvôli mojej lokalite. Môj najbližší kurz je hodinu jazdy autom, tak som to vzdala a pripravujem sa sama.

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Štv Nov 04, 2004 8:44 pm

Re: Advanced/Proficiency exams (Cambridge-ESOL)

Poslať od sisuleinka22 » Str Mar 28, 2007 2:59 pm

Tatiana píšeCOLONVie niekto poradit s nasledovnym?

Rada by som si dokoncila Advanced/Proficiency English (Cambridge ESOL). Momentalne vsak kvoli praci nemozem navstevovat kurz na college pocas tyzdna. A tak hladam alternativu v podobe sobotneho studia (long day) alebo este lepsie selfstudying. Chcela by som vediet, ci existuju colleges, ktore ponukaju guideance/advice a poradili prip. odporucili vhodne studijne materialy, ktore zahrnuju ucivo potrebne na pripravu a zvladnutie tej ktorej skusky? Na danu skusku by som sa potom v dany termin prihlasila a samozrejme zaplatila.
Area: Central London
Vdaka za kazdy tip.
Na co chodit do skoly ked uz vies co taka skuska zahrna..len si zohnat knihy ktore sa zameriavaju na pripravu toho tipu (teda podobne testy) a mas to nie?

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Poslať od motor » Pon Apr 02, 2007 8:03 pm

ja si robim tento semester 'pripravu' na CPE a ti poviem ze v ramci CPE sa skor ucis 'jak na to' aka 'how to'. a nie moc gramatiky ci vocab ci podobne. jasne, vzdy sa treba zlepsovat, aj ked uz sme takto namakani, ale je velky rozdiel medzi FCE a CPE. CPE je skor o chapani, rozumeni jazyka. Nie tak o nejakej gramatike.
To vsetko by si uz mala mat.

Z toho co sme doteraz robili stare testy atd, vyplyva ze okrem spravneho pouzitia gramatiky vo writing a casovanie ci koncovky pri zmenach gramat kategorii, je to dost o synonymach, parafrazovani, hlbsom chapani daneho textu a diskusie /listening/ a tak podobne.

uz si teraz myslim neskoro na registraciu na junove terminy, ale na december nebude rpoblem.
kedze nechodis nikam, sa musis sama registrovat u Cambridge Ex. Syndicate.
My pouzivame Objective CPE a doma sa mi vala jedna 'gramatika' na CAE/CPE.

ale je to hlavne o metodike. Co je v teste, ako ho robit. Robit si cvicenia z knih ktore su na ten styl aky je v exams.

Tatiana
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Pon Aug 28, 2006 5:03 pm

CAE, CPE Exams

Poslať od Tatiana » Ned Apr 15, 2007 1:49 pm

Su to vsetko pripravne knihy z Cambridgeskej unitverzity volne dostupne v knihkupectvach alebo je to jedno z coho sa budem ucit hlavne ked to bude mat nazov priprava na Advanced/Profiency exam? Myslim, ze kazde vydavatelstvo robi tie ucebnice inak aby sa pretekali kto to ma lepsie zhrnute aj ked pointa bude asi ta ista..

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Ned Apr 15, 2007 3:54 pm

Pointa bude asi tá istá, učebnicu som si skôr prelistovala kvôli tomu, aby som videla, ako ten test vyzerá. Skôr čítam úplne všetko, čo mi príde v angličtine pod ruku, veľa píšem, občas prekladám a kontrolujem texty iným ľuďom. To ma baví viac ako učebnice.

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Pon Apr 16, 2007 10:04 pm

Podla mna je ucebnica k CPE zbytocna. Ide hlavne o zoznamenie sa s formatom skusky, a ten je pomerne dobre popisany na internete, aj s par prikladmi. A potom ako tu uz niekto vyssie pisal - noviny posluzia lepsie nez nejaka ucebnica. Ak by som to chcela trochu pritiahnut do extremu: CPE nie je ani tak skuska z anglictiny ako skor skuska schopnosti profesionalnej komunikacie v anglictine.

BUTTON_POST_REPLY