ako si preveriť rodinu

Všetko na tému práca v Londýne, práca v Anglicku alebo inde v UK.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
monika262
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pia Jún 15, 2012 3:19 pm

ako si preveriť rodinu

Poslať od monika262 » Pia Jún 15, 2012 3:24 pm

ako si preveriť rodinu, našla som ju na universalaupair.com, ako si ju preveriť, že to nie sú podvodníci?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: ako si preveriť rodinu

Poslať od grief » Pon Jún 18, 2012 1:50 am

hm neviem
zacni s ich adresou, ci vobec existuje
ak ano mohla by si na nu poslal pohladnicu a o tyzden sa ich opytat ci od teba dostali 'pozdrav'... tym zistis ci tam naozaj byvaju... ale pohladnica sa obcas strati, no ak budu reagovat ze im prisla krasna pohladnica (posli im trebars vysvieteny hrad alebo tatry) a ze dakuju tak na zaciatok je to celkom ok ;]
dnes ma vraj kazdy FB konto (ja nie), takze ich tam skus najst a pridajte sa navzajom do priatelov (ci ako sa to robi) a dozvies sa o nich viac... alebo ine socialne siete...
tiez su rozne stranky ktore ti za poplatok vypluju kto na danej adrese byva... daco sa da najst aj zdarma, tiez som raz potreboval zistit nieco a nasiel som po dlhsom hladani stranku, ktora vedela priradit k adresam aj mena osob co tam byvali alebo byvaju...
este mozes poprosit niekoho aby ich osobne stretol, ak mas trebars kamosku v tom meste/dedine... ak sa ti kamoska viac neozve, nechod ani ty ;]
ak ides ako aupair, mali by ti poslat fotky deti a seba, povedat nieco o sebe, co robia, kde robia... ak mas nejake informacie o nich, skus ich overit na nete (napriklad volam sa XY a som dentist - tak skus hladat XY ci je taky dentist, su rozne zoznamy na nete, ak robia v mediach, sudnictve, v doktorstve a pod. nemal by byt problem najst ich mena online, alebo aj fotky, ci sedia s tymi co ti poslu oni)
over dalsie informacie ako sa len da (napr. nas syn chodi do takej a takej skoly 10 min to trva pesi - je od ich adresy skola v blizskoti 10 min chodze? atd atd)
v prvom rade by mali overovat oni teba a zavolat tebe a aspon 1 ak nie dvom ludom co ta odporucaju (tvoj kolega z prace, tvoja byvala ucitelka atd)
pokial ti len napisu na tvoju fotku ano prid chceme ta, nie je to normalne spravanie, kazda rodina by mala vyzadovat referencie... ked s nimi volas pytaj si k telefonu aj deti ktore ides akoze opatrovat... pokial dostanes bez problemov k telefonu deti, je to ok, ak povedia ze deti su von, trvaj na tom ze im zavolas neskor (dohodni si cas)... deti sa potom spytaj na vek, kde chodia do skoly, ako sa volaju atd ;] ale to uz moc filmov pozeram ze by si este aj dake deti zohnali na klamanie ;]]]
osobne sa mi pozdava najviac situacia ze sa stretnu akoze s tvojim znamym, najdi si niekoho kto je v tom meste, mas pravo vidiet dopredu do akeho domu ides, ako vyzera tvoja izba, co budu tvoje povinnosti atd, toto ti maju poslat v liste vsetko dopredu (povinnosti, pracovny cas, plat) a podla mna by bolo uplne normalne keby si poslala niekoho kto je uz tu k nim, pozriet sa na podmienky v ktorych budes zit...

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pon Jún 18, 2012 12:50 pm

Pozri sa na stránku http://www.whitepages.co.uk/electoral-r ... oters.html a ked tam zadáš meno a miesto, tak ti to vyhodi či taká osoba tam býva . Ako potrebuješ viac info , tak to je za poplatok

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Jún 19, 2012 11:59 pm

obavam sa ze tato stranka najde iba ludi z volicskej listiny a aj to iba tych, co suhlasia byt na verejnych zoznamoch (mna nenaslo, ani priatelku)...

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Jún 20, 2012 8:36 am

Mňa to našlo a nespominam si, že by sa ma niekto pýtal na môj
súhlas...

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Jún 21, 2012 12:33 am

ty musis dat nesuhlas... ja si kazdy rok odskrtnem ze si to nezelam...
proste cez toto sa zistit neda ci dany clovek na 100 percent byvat na uvedenej adrese...
na druhej strane, nie je problem dat meno niekoho ineho s jeho adresou, takeho John Smith v Londyne naslo 100+ ;]
cize ani tak ani tak...
uvidi ked pride, uz mozno aj sla, ak tu uz nikdy nic nenapise, budem sa bat ;]

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Jún 26, 2012 5:18 am

Pomahala som jednemu znamemu najst rodinu, takze ti posuvam jeho skusenosti.
Podvodnici su v urcitej faze velmi lahko identifikovatelny- chcu od teba peniaze za povolenie, ktore nepotrebujeme, kedze sme z EU. Takze ak ti rodina, ktora ti bez problemov posle fotky, opise seba, da na seba telefonicky kontakt,adresu, dokonca niekedy si vyziada tvoje CV, referencie atd.(co by mali byt znaky realnej rodiny) napise, ze uz ti poslala/pripadne ide poslat zmluvu/ ziadost na Home Office, tak mas istotu, ze je to podvod.
Facebook je asi 100 % istota, tam vidis historiu, priatelov a vsetko ostatne- mimochodom aj rodina, ktora stoji za nieco, trva na facebooku, lebo pozvat si do domu cudziu osobu, o ktorej nic nevies, je tiez riziko- takze FB je aj tvoja referencia, hlavne ak ho mas dlhodobejsie.
Vacsinou rodiny, ktore nejdu cez agenturu, potrebuju aupair velmi rychlo, obcas okamzite, takze toto nie je smerodatny udaj, ci je to podvodnik alebo nie.

BUTTON_POST_REPLY