Skúsenosti s prácou na letiskách

Všetko na tému práca v Londýne, práca v Anglicku alebo inde v UK.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mjurci
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Pia Apr 28, 2006 10:48 am
CONTACTCOLON

Skúsenosti s prácou na letiskách

Poslať od mjurci » Pia Máj 05, 2006 3:02 pm

Má niekto skúsenosti s prácou na letiskách? Akékoľvek pozície. Poznáte nejakú agentúru, ktorá sprostredkúva práce na letiskách (teda okrem LSL)?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Máj 05, 2006 4:40 pm

Na letisku som sice nikdy nepracoval, no myslim si, ze pozicie sa dost lisia, od upratovacov, cez straznikov, admin pracovnikov, az po zamestnancov v kontrolnej vezi a vrcholovy management... Preto si myslim, ze by si mal byt specifickejsi o aky typ prace ti ide.

mjurci
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
CONTACTCOLON

Poslať od mjurci » Pia Máj 05, 2006 5:55 pm

jaro píšeCOLONNa letisku som sice nikdy nepracoval, no myslim si, ze pozicie sa dost lisia, od upratovacov, cez straznikov, admin pracovnikov, az po zamestnancov v kontrolnej vezi a vrcholovy management... Preto si myslim, ze by si mal byt specifickejsi o aky typ prace ti ide.
OD LSL som mal ponuku na dve pozicie: Ramp agent a Personal Service Assistant. Kedze letiska a lietadla zboznujem, bol by som ochotny robit aj ine roboty. Preto som sa pytal na cokolvek.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Máj 05, 2006 10:56 pm

mjurci píšeCOLONOD LSL som mal ponuku na dve pozicie: Ramp agent a Personal Service Assistant. Kedze letiska a lietadla zboznujem, bol by som ochotny robit aj ine roboty. Preto som sa pytal na cokolvek.
Su lietadla len tvojim hobby alebo mas aj nejake vzdelanie resp. prax v oblasti lietania/letisk ?

Co tak pouzit google?
www.totaljobs.com/Jobseeking/Airport_f12.html
http://www.baa.co.uk/portal/site/defaul ... 6c02865a0/

Ak sa trosku posnazis, tak si v klude najdes webstranky vsetkych UK letisk, kde si pozries ake maju prave "vacancies" vhodne pre teba.

Treba si samozrejme aj sebakriticky zhodnotit uroven anglictiny. Napr. na taku poziciu Ramp agent netreba az taku anglictinu ako pri Personal service assistant

mjurci
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
CONTACTCOLON

Poslať od mjurci » Pia Máj 05, 2006 11:04 pm

Jasne jasne, google je ista vec. Ale tam urcite nenajdem skusenosti ludi, ktori pripadne uz nieco take robia alebo robili. Snad sa niekto casom ozve.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Máj 05, 2006 11:13 pm

Co vlastne chces vediet? Hladas niekoho, kto si taku pracu nasiel cez agenturu alebo ti ide skor o to, ci niekto pracuje na letisku a vie ti popisat "o com asi ktory job je" ?

Ak nehladas to prve, tak ja ti mozem pomoct. No musis presnejsie polozit otazku, co vlastne chces o praci na letisku vediet.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Poslať od motor » Pia Máj 05, 2006 11:15 pm

cece.
doporucujem ale zacat vybavovat papiere ktore zvycajne budu od teba chciet.
na security clearance.
zvycajne chcu od vsetkych co robia v departure hall ci inde v strazenej zone/po kontrolach atd/ nielen CRB check, ale aj doklady co si kde robil za poslednych pat rokov. ci tak dako. papiere ze si robil, ak si nerobil, co si studoval a tak.. co je dost otrava ak budes musiet ist do SR pre to. alebo kvoli CRB mat slovensky vypis RT prelozeny a s apostilou. ci tak dako.

jednoznacne to chce daky cas vsetko to vybavit.

ja mam tiez rad lietanie. ale radsej amaterske lietanie. PG, HG, atd. aj ked som zatial iba na mojom PG lietal. komercne lety, ehm.. iba ako lietajuci bus

mjurci
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
CONTACTCOLON

Poslať od mjurci » Pia Máj 05, 2006 11:20 pm

Mám zaujem o pracu na letisku. Zatial som v SR, takze s vybavovanim papierov pocitam, vedle som, ze bude treba mat do jednejho jedineho dna vykrytych poslednych pat rokov.

Ak je niekde nejaky link s popisom niektoryhc pozicii, potesi. Ale tie popisy vacsinou byvaju aj pri konkretnych ponukach.

Snazil som sa cez forum najst niekoho, kto uz na letisku pracoval. Hladam skusenosti ocami slovenskeho workera.

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Poslať od Vláďa » Pia Máj 05, 2006 11:29 pm

mjurci píšeCOLONKedze letiska a lietadla zboznujem, bol by som ochotny robit aj ine roboty. Preto som sa pytal na cokolvek.
Nevim ci ti to pomuze. Na letisti jsem delal 2 mesice v US ve Fast food. Pokud delas pro nejakou restauraci (a zrejme obecne nespecializovanou letistni cinnost), tak si myslim, ze v tom neni velky rozdil jestli delas na letisti nebo ne - podle me ten, ze je tam vice lidi takze mas vice prace (i kdyz zalezi v kterem kridle a asi i letisti). Pak jeste musis dochazet do prace pokazde pres kontrolu a o prestavce se muzes divat na letadla, coz te mozna casem omrzi. V okoli letiste neda moc relaxovat - je tam hodne lidi, plno betonu a rusne prostredi.

BUTTON_POST_REPLY