Hľadám prácu v IT v UK/Ir

Všetko na tému práca v Londýne, práca v Anglicku alebo inde v UK.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

Poslať od bobo24 » Str Sep 27, 2006 8:56 pm

Naaaaaaa,sak o Teba sa tu Anglani budu normalne trhat!!!Taky si ty sikulka;-)

A neprehanas???

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: Hľadám prácu v IT v UK/Ir

Poslať od bajka » Str Sep 27, 2006 10:51 pm

Aj ja prave hladam pracu v IT a mam mierne podobne skusenosti. Daj si CV na rozne jobsity. Najdes ich tu:
viewtopic.php?t=53
Tiez mozes aj odpovedat na rozne ponuky. Podla toho, co pises sance mas, ale niekolkonasobne sa Ti zvysia, ked prijdes do UK.
Ja som dala CV na niektore stranky(jobsite.co.uk, jobserve.co.uk, cwjobs.co.uk) v nedelu a uz som mala niekolko telefonatov a mam dohodnute pohovory na buduci tyzden.
Mat prax v anglicky hovoriacej krajine je vyhodou, ale niekde treba zacat. Takze aj o to mozu byt zaciatky tazsie.
Neviem, ci je to tou oblastou, kde byvam, ale bolo mi povedane, ze v UK je vela ludi z vychodnej Europy so znalostou PHP, ale tu sa skor vyzaduju znalosti Microsoft technologii(.NET, ...). To len ako upozornenie.

Ceweman
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Sep 27, 2006 7:11 pm
BydliskoCOLON ešte SR

Poslať od Ceweman » Štv Sep 28, 2006 7:49 am

bobo24 píšeCOLONA neprehanas???
Ak sa 3 roky venujes webdesignu a programovaniu, volaco sa na teba nalepit musi, nie?

Dakujem bajka, idem to popozerat :)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Sep 28, 2006 9:19 am

Ceweman píšeCOLON
bobo24 píšeCOLONA neprehanas???
Ak sa 3 roky venujes webdesignu a programovaniu, volaco sa na teba nalepit musi, nie?

Dakujem bajka, idem to popozerat :)
ked sa tomu vsetkemu na slovensku venujes, to musis byt aj slusne zaplateny. Oplati sa ti vobec do anglicka ist? Ked si z tunajsich, relativne slusnych platov, odpocitas naklady, mozno ti neostane viac ako doma a tu je hlavne zo zaciatku ovela tvrdsi zivot. Zvaz si, co by si chcel pobytom v UK dosiahnut a ci ti to stoji za to.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Sep 28, 2006 10:41 am

Ak si si vybral konkrétnu firmu, pre ktorú by si rád pracoval, potom by si mohol poslať špekulatívny list so životopisom priamo zamestnávateľovi. Servery na ponuku práce sú fajn, mne pomohol monster.co.uk. Držím palce pri získaní práce v UK.

roman3x
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Sep 28, 2006 11:54 am

Poslať od roman3x » Štv Sep 28, 2006 12:46 pm

Ceweman píšeCOLONAk sa 3 roky venujes webdesignu a programovaniu, volaco sa na teba nalepit musi, nie?
Podla mna si moc veris, alebo nadsadzujes. Poznam chalana, co robi 6r. PHP ale toto vsetko si nedovoli vymenovat. Mozno iba napisat, tak ako ty. :D
Podla mna bude pre zamestnavatela podstatnejsie, co mas za sebou, teda konkretnejsie rozpisana ta druha cast(co by ma popravde tiez zaujimali konkretne linky a co si tam konkretne robil, ako 7 riadkov o tom, ako si expert a advanced na tamto a hento za 3 roky.

bajka píšeCOLONNeviem, ci je to tou oblastou, kde byvam, ale bolo mi povedane, ze v UK je vela ludi z vychodnej Europy so znalostou PHP, ale tu sa skor vyzaduju znalosti Microsoft technologii(.NET, ...). To len ako upozornenie.
Je to tak, tam im menej zalezi na zaplateni vyvojoveho prostredia .NET, Windowsovskeho serveru, ako u nas, tak isto, ako je tam menej kradnutych windowsov.

kazisvet píšeCOLONked sa tomu vsetkemu na slovensku venujes, to musis byt aj slusne zaplateny. Oplati sa ti vobec do anglicka ist? Ked si z tunajsich, relativne slusnych platov, odpocitas naklady, mozno ti neostane viac ako doma a tu je hlavne zo zaciatku ovela tvrdsi zivot. Zvaz si, co by si chcel pobytom v UK dosiahnut a ci ti to stoji za to.
To vobec nie je pravda, tak ako v kazdej robote, aj v IT oblasti ti davaju na slovensku najavo, ze mozes byt rad, ze robotu mas, a niekedy si horsie plateny, ako bezny robotnik vo firme so zahranicnou ucastou.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Štv Sep 28, 2006 2:25 pm

roman3x píšeCOLONTo vobec nie je pravda, tak ako v kazdej robote, aj v IT oblasti ti davaju na slovensku najavo, ze mozes byt rad, ze robotu mas, a niekedy si horsie plateny, ako bezny robotnik vo firme so zahranicnou ucastou.
To by som netvrdil, asi si trcal v zlej firme. A to sa ti moze pritrafit aj v UK.
Imho je nedostatok schopnych ludi v IT na Slovensku vacsi ako tu, takze istota roboty bude vyssia skor tam ako v UK.

roman3x
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Sep 28, 2006 11:54 am

Poslať od roman3x » Štv Sep 28, 2006 2:42 pm

pankac píšeCOLONTo by som netvrdil, asi si trcal v zlej firme. A to sa ti moze pritrafit aj v UK.
Imho je nedostatok schopnych ludi v IT na Slovensku vacsi ako tu, takze istota roboty bude vyssia skor tam ako v UK.
Trcal som na SK v 40 tisicovom meste, a nie je to len moj osobny nazor.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Štv Sep 28, 2006 2:53 pm

roman3x píšeCOLONTrcal som na SK v 40 tisicovom meste, a nie je to len moj osobny nazor.
OK, tak to moze byt skor pravda, myslel som hlavne BA a pod, kde je viac firiem a tym padom konkurencia.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Štv Sep 28, 2006 5:14 pm

pankac píšeCOLON
roman3x píšeCOLONTrcal som na SK v 40 tisicovom meste, a nie je to len moj osobny nazor.
OK, tak to moze byt skor pravda, myslel som hlavne BA a pod, kde je viac firiem a tym padom konkurencia.
Já nevím, zítra letím do Londýna, ale hlavně a především kvůli zkušenosti a jazyku. Mnohdy mi to tu připadá, že je to vlastně jen kvůli penězům - mnohokrát jsem viděl odpovědi ve stylu "zůstaň doma, tam si vyděláš stejně". Ale fakt jsou lidi, co jdou do světa ne kvůli penězům, ale kvůli tomu, že je jim doma těsno ...
Jinak bych se připojil - webdesign potřebuje reference a to živé stránky; seznam technologií fakt nikoho nenadchne.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Sep 28, 2006 10:11 pm

def píšeCOLONAle fakt jsou lidi, co jdou do světa ne kvůli penězům, ale kvůli tomu, že je jim doma těsno ...
Ak je ti doma "tesno" tak neviem neviem, ci Londyn je ta spravna destinacia...

Ceweman
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Sep 27, 2006 7:11 pm
BydliskoCOLON ešte SR

Poslať od Ceweman » Pia Sep 29, 2006 10:44 am

Mnohdy mi to tu připadá, že je to vlastně jen kvůli penězům - mnohokrát jsem viděl odpovědi ve stylu "zůstaň doma, tam si vyděláš stejně".
Nejde mi v prvom rade o $,€ alebo ł. Chcem si vyskúšať žiť niekde inde, kým som mladý. Btw, aká je vyhliadka na plat v tejto oblasti?
Jinak bych se připojil - webdesign potřebuje reference a to živé stránky; seznam technologií fakt nikoho nenadchne.
Nie je pre mňa výhodné odhaliť svoju anonymitu.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Sep 29, 2006 12:39 pm

Ceweman píšeCOLONBtw, aká je vyhliadka na plat v tejto oblasti?
To je teda otazka :) No predsa tolko kolko je tvoja hodnota pre klienta.

BUTTON_POST_REPLY