Ako si overiť, či zamestnávateľ platí za mňa odvody?

Všetko na tému práca v Londýne, práca v Anglicku alebo inde v UK.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
peter1408
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Mar 22, 2006 1:39 am
BydliskoCOLON poprad

Ako si overiť, či zamestnávateľ platí za mňa odvody?

Poslať od peter1408 » Ned Okt 15, 2006 1:25 am

no mam takyto problem.som tu v uk cca jeden rok pracujem v jednej restike ako pizza chief a sefka mi vravela ze mi plati NINO a aj Taxu.takze na vyplatu dostavam kazdy tyzden o cosi menej a neviem ci mi to vazne plati alebo nie.a chcem este povedat ze na Home Office nie som zaregistrovany.Co by ste mi poradili ako by som to mohol zistit ci mi to vazne plati a ci si budem moct potom po uplinuti danoveho roka ziadat o vratenie dani.dakujem vam velmi pekne.

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Ned Okt 15, 2006 11:13 am

Hmm,tak to pekne riskujes(tvoj zamestnavatel este viac) bez registracie na HO.Vobec nechapem ako je nieco taketo mozne po roku v zamestnani.
Okey ,teraz k otazke.Nemas ziadnu vyplatnu pasku od nich?Ak nie ,tak je to velmi divny zamestnanecky pomer.
A vratenie dane?Dream on...

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Ned Okt 15, 2006 5:31 pm

Danniel píšeCOLONHmm,tak to pekne riskujes(tvoj zamestnavatel este viac) bez registracie na HO.
Pravdupovediac on neriskuje vobec nic (pre zamestnanca zatial z "neregistracie" nevyplyvaju ziadne tresty), riskuje len zamestnavatel (myslim ze tam je pokuta do £5000 okrem ineho). A o tom "risku" je tiez mozne polemizovat.
Danniel píšeCOLONVobec nechapem ako je nieco taketo mozne po roku v zamestnani.
Takto (bohuzial) pracuje v anglicku velmi velke mnozstvo Slovakov, Poliakov atd.

zaza
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Ned Apr 03, 2005 4:53 pm
BydliskoCOLON Batovka

Poslať od zaza » Ned Okt 15, 2006 6:49 pm

Ja som dokonca pocula, ze ak zamestnavatel neplati Tax a NI za zamestnanca a kontrola na to pride, tak nielen zaplati pokutu, ale aj musi vratit vsetky peniaze, ktore mu vzal.

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Ned Okt 15, 2006 7:10 pm

Marlove napisal:
Pravdupovediac on neriskuje vobec nic (pre zamestnanca zatial z "neregistracie" nevyplyvaju ziadne tresty),
Dakujem za upresnenie

Marlowe napisal:
Takto (bohuzial) pracuje v anglicku velmi velke mnozstvo Slovakov, Poliakov atd.
To samozrejme viem,ze na cierno sa tu robi.Ja som tiez tak robil,ale trvalo to len nejake dva tyzdne nastastie.
Pracovat niekde rok a nevediet o svojich odvodoch to je na zamyslenie.Prave preto,ze Peter by ich aj chcel odvadzat a pravdepodobne nechce robit nacierno.

Peter napisal:

Co by ste mi poradili ako by som to mohol zistit ci mi to vazne plati a ci si budem moct potom po uplinuti danoveho roka ziadat o vratenie dani.

Ak si myslel vratenie vsetkych dani,co si zaplatil,tak to je nonsens.Mne vratili dan kedze som zacal robit v novembri a tak som v tom tax roku zarobil menej ako tych 4 tisic kolkosi,co bolo vtedy nezdanitelna suma.Ale ked zarobis v tomto roku viac ako 5035 libier ,tak mas prijem zdaneny.

peter1408
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Mar 22, 2006 1:39 am
BydliskoCOLON poprad

Poslať od peter1408 » Ned Okt 15, 2006 9:03 pm

takze ak zarobim viac ako tych 5035 libier uz mi dane nevratia????ziadnu cast?uz mam zarobenych viac.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Okt 16, 2006 9:42 am

peter1408 píšeCOLONtakze ak zarobim viac ako tych 5035 libier uz mi dane nevratia????ziadnu cast?uz mam zarobenych viac.
1. Vratia ti to co si zaplatil naviac. Kolko si zaplatil naviac zistis na konci danoveho roku (5. April) podla formulara P60, ktory dostanes od svojho zamestnavatela. Ak ho nedostanes (vzhladom na okolnosti co si pisal vyssie), tak si mozes domysliet preco asi a potom to s vratenim preplatku tvojej "dane" vidim dost bledo...

2. Pisal si, ze si tu uz rok, to znamena ze by si uz mal dostat P60 v aprili 2006 za minuly danovy rok. Na zaklade toho treba porovnat dan co si zaplatil voci dane, ktoru si mal zaplatit.

Viac info najdes na tomto fore, staci sa pozriet do spravnych topic..

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Poradte mi prosim!!!!!!!!!

Poslať od kazisvet » Pon Okt 16, 2006 10:15 am

peter1408 píšeCOLONno mam takyto problem.som tu v uk cca jeden rok pracujem v jednej restike ako pizza chief .a chcem este povedat ze na Home Office nie som zaregistrovany.
Co ti mozem poradit, zaregistruj sa na HO, tlacivko si najdes tu na tomto fore, WRS.
Ak nemas nic od terajsieho zamestnavatela, bud ti to vratia, alebo si sami od neho poziadaju, aby mi potvrdil udaje. A ty budes uz mat naveky splnenu povinnost registracie. A pokuty ty platit nebudes, mozno tvoj zamestnavatel.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY