Praca v UK pre 17-rocneho

Všetko na tému práca v Londýne, práca v Anglicku alebo inde v UK.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
tomas11111
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Ned Júl 09, 2006 3:12 pm
BydliskoCOLON slovensko

Praca v UK pre 17-rocneho

Poslať od tomas11111 » Štv Feb 22, 2007 11:24 am

nazdar vsetci, pokusim sa vam objasnit moju situaciu: Mam 17 v maji a chcel by som odist do UK alebo niekde si mozem najst nejaku pracu. Neviete o niecom? Stranky agentur a co by som mohol robit. Kto mi pomoze dostat sa az do UK, tak som ochotny zaplatit....vIEM ZE JE TU VELA PRISPEVKOV O TOM ALE TO MI NIJAK NEPOMOZE.

PROSIM POMOZTE.

dAKUJEM

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: pRACA

Poslať od carfaxcat » Pon Mar 12, 2007 11:07 pm

tomas11111 píšeCOLONnazdar vsetci, pokusim sa vam objasnit moju situaciu: Mam 17 v maji a chcel by som odist do UK alebo niekde si mozem najst nejaku pracu. Neviete o niecom? Stranky agentur a co by som mohol robit. Kto mi pomoze dostat sa az do UK, tak som ochotny zaplatit....vIEM ZE JE TU VELA PRISPEVKOV O TOM ALE TO MI NIJAK NEPOMOZE.

PROSIM POMOZTE.

dAKUJEM
Nechápem, prečo informácie o agentúrach a príspevky o práci v UK by ti nemali pomôcť. Ak počítaš s tým, že ti niekto pomôže zohnať ti prácu, hlavne pokiaľ ťa nepozná, tak si asi na zlej adrese. Myslím, že máš prístup k rovnakému internetu ako ja alebo ostatní. Je iba na tebe, aby si sa rozhodol, čo chceš v UK alebo inej krajine robiť. Nechci, aby o tom rozhodovali ľudia za teba.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: Praca pre 17rocneho - kto pomoze?

Poslať od bajka » Uto Mar 13, 2007 4:06 pm

Skus tuto: http://www.connexions-direct.com/
Nemam s nimi skusenosti, ale viem, ze sa specializuju na pracu pre 13-19 rocnych.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Uto Mar 13, 2007 4:16 pm

V Northamptone je práve Connexions prepojené s Next Step a s podobnou organizáciou Experience Works! Tá posledne menovaná sa venuje ľudom pri zmene kariéry (môj prípad) a po 50-tke. Konzultanti v nich môžu poradiť s písaním CV, môžeš sa objednať na tzv. mock interview - odporúčam, poradia, ako vypísať prihlášky. O konkrétnu prácu sa kandidát aj tak musí uchádzať sám. Mala som aj apppointment v Next Step, bohužiaľ mám z celkového poradenstva veľmi rozpačitý pocit. Niekomu to však môže pomôcť.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: Praca pre 17rocneho - kto pomoze?

Poslať od motor » Str Mar 21, 2007 5:12 pm

bajka píšeCOLONNemam s nimi skusenosti, ale viem, ze sa specializuju na pracu pre 13-19 rocnych.
ja som bol v tom ze v UK sa da pracovat oficialne od 16 rokov. To niekto nedokonci ani min vzdelanie ak zacne pracovat skor? Je to vazne riadna praca alebo skor nejaky job training s pocket money?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Mar 22, 2007 12:07 am

Aj deti vo veku 14 rokov môžu vykonávať ľahkú prácu (so značnými obmedzeniami týkajúcimi sa typu práce, počtu hodín...). Tí trinásťroční a mladší môžu mať iba platené aktivity v rámci licencie udelenej miestnou samosprávou (authority) ako šport, balet atď. Bližšie info na www.worksmart.gov.uk.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Poslať od motor » Pon Apr 02, 2007 8:25 pm

carfaxcat píšeCOLONTí trinásťroční a mladší
thank f**k the textile industry moved to Asia :-)
No, tak viem aspon nieco naviac. Aj ked zas nejake tie specialne podmienky pre platene decka nie su moja priorita.

Deti v takom veku maju maximalne tak doma zahradu kosit a vysavat :-/

wist
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Apr 12, 2007 8:43 pm
CONTACTCOLON

Poslať od wist » Štv Apr 12, 2007 8:48 pm

Zdravim mam rovnaky problem mam 17 a chcel by som ist na leto do Londyna a chcel by som sa informovat na rozne faktory ktore mozu ovplyvnit moju uspesnost v hladani prace...zaujimalo by ma ako je to s prijimanim neplnoletych, ci je mzda rovnaka alebo nizsia, popripade nejake rady ...nemam zaujem si hladat pracu cez agenturu..Dakujem!

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Štv Apr 12, 2007 11:36 pm

The minimum wage for those aged 22 and over is £5.35. There is a lower minimum wage of £4.45 for those aged 18 to 21. Workers aged 16 and 17 (except apprentices) are entitled to a minimum of £3.30 per hour.
Takže odpoveď je - áno, tvoj vek má vplyv na minimálnu mzdu. Pochybujem, že sa ti za £3.30/h oplatí ísť do Londýna.
(Tieto hodnoty http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/6425965.stm platia od októbra 2007)

wist
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
CONTACTCOLON

Poslať od wist » Uto Apr 24, 2007 10:04 pm

Hmm to hej to je blbe, ale mozem aj predpokladat ze mi nedaju vsade minimalnu mzdu alebo by sa dalo nieco zjednat a cez take vikendy sa plati dvojnasobok, teda aspon tak mi bolo povedane :p.....inac ved v anglicku ani nie je ziadne ID iba vodicak a pas ak sa nemylim nemozem im proste povedat ze mam viac rokov? :D

edit: btw carfaxcat diky za info!

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Apr 25, 2007 9:29 am

Nie všade platia cez víkendy dvojnásobok. Na niektorých pozíciách je nadčas platený rovnako ako bežný pracovný deň, prípadne vôbec neexistuje.
Môžu ti, samozrejme, dať viac, nie iba to minimum. Do každej práce som zatiaľ potrebovala nejaký dokument typu pas/OP. Tomu sa asi nevyhneš.

wist
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
CONTACTCOLON

Poslať od wist » Str Apr 25, 2007 6:06 pm

uff dobre teda nieco vymyslime :D dakujem za pomoc :)

Danny.L.
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pia Aug 03, 2007 1:50 pm

Poslať od Danny.L. » Pia Aug 03, 2007 2:12 pm

[quote="wist"]Zdravim mam rovnaky problem mam 17 a chcel by som ist na leto do Londyna a chcel by som sa informovat na rozne faktory ktore mozu ovplyvnit moju uspesnost v hladani prace...zaujimalo by ma ako je to s prijimanim neplnoletych, ci je mzda rovnaka alebo nizsia, popripade nejake rady ...nemam zaujem si hladat pracu cez agenturu..Dakujem![/quote]

BUTTON_POST_REPLY