aupair-musi podavat danove priznanie +rocne zuctovanie

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Nikol antosova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Aug 31, 2006 10:26 am
BydliskoCOLON Bratislava

aupair-musi podavat danove priznanie +rocne zuctovanie

Poslať od Nikol antosova » Štv Jún 05, 2008 10:27 am

Dobry den,potrebujem poradit.Sestra pracuje ako aupair.Chcem sa opytat,ze ci musi urobit rocne zuctovanie vo vseobecnej zdravotnej poistovni???Plati si dobrovolne poistne.
Mama telefonovala do poistovne, a tam jej povedali,ze zalezi kolko zarabala.A ze ci si podala danove priznanie za minuly rok??

chcem sa spytat nejakych dievacat,co pracuje ako aupair,ako to oni spravili?Pretoze moja sestra ziadne danove nepodavala,kedzd to bolo v minulosti tak,ze aupair nebolo povazovane ako zamestnanie.Aupair dostavala iba vreckov,ktore nebolo samozrejme zdanovane.

Ako to je teraz?Ma niekto najnovsie info?

Dakujem velmi pekne za radu
Nikol

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Jún 05, 2008 5:26 pm

Nejak moc nerozumim otazce.

Kdyz je jako aupair v anglii tak ma zdravotni peci zajistenou v anglii zdarma, nemusi si vubec nic platit.
Takze je vzdy lepsi zdravotni pojistenni doma (v cechach ci na slovensku) uplne zrusit a znova zavest az po navratu domu.

Kdyz uz si teda plati dobrovolne doma pojisteni (podle me zbytecne), tak plati tu minimalni castku kterou musi platit. O nejakem rocnim zuctovani jsem v zivote neslysel.
Normalne se to bere jako kdyz je clovek doma a je dobrovolne nezamestnanej, tudiz za nej neplati zdravotni pojisteni stat, ale musi si platit tu minimalni castku.

Danove priznani si samozrejme nemohla podavat protoze ma nulovej prijem (zadne zamestnani nema).

Snad jsem pomohl, jestli jsem to nejak nepochopil tak to upresni.

Nikol antosova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
BydliskoCOLON Bratislava

rocne zuctovanie poistneho-aupair

Poslať od Nikol antosova » Štv Jún 05, 2008 5:53 pm

No asi som sa zle vyjadrila.Ak si poisteny zdravotne na Slovensku tak po novom musis urobit rocne zuctovanie poistneho v zdravotnej poistovni.No a ja som sa chcela niekoho spytat,ze ci to musi spravit aj sestra,ktora robi ako aupair v UK.Plati si zdravotne na Slovensku ako samoplatca.

Mama telefonovala do zdravotnej poistovne a tam jej pani povedala,ze to je diskutabilne,a vlastne sama nevedela,ci ma segra podavat danove.Pytala sa,ze ci odovzdala danove priznanie za minuly rok.

Ona vravela,ze nepodala nic,vsak aupair nedostava vyplatu,ale vreckove a nema ani vyplatne pasky.

Pani v zdravotnej vravela,ze zalezi kolko si zarobil ako aupair za rok,tak podla toho podavas danove priznanie a potom robis aj rocne zuctovanie poistneho v zdrav.

Krtku,teraz mam este jednu otazku?

Nevies od akej sumy musis zacat platit TAX,NIN ked robis ako aupair,nanny?
Je to 100Libieier tyzdenne?

DAkujem,Nikol

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Jún 05, 2008 6:04 pm

Aha tak to se to na Slovensku trochu lisi. V kazdem pripade bych tam na pojistovne nahlasil ze nema zadny prijem, ze je jen aupair ktera nepobira zadny plat a tudiz v tom rocnim zuctovani zaplati jen tu minimalni castku ktera se musi platit

1. Aupair neni zamestnani, vzdy je to jen kapesne, tudiz i kdyby dostavala treba £500 tydne tak to danit nemusi.

2. at by jiz dostavala jakekoliv penize tak to rozhodne nemusi danit v cizine (v tomhle pripade na slovensku), prijem by se eventuelne danil tady v anglii (kdyz by nebyla jako aupair ale jako nany treba)

3. nezdanitelne minimum je pro tento danovy rok £5,225, takze na tyden to je priblizne tech £100

Ovsem kdekoliv pracuje tak je to na odpovednosti zamestnavatele aby to za ni odvadel.

renca
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Uto Máj 06, 2008 11:16 pm
BydliskoCOLON Yorkshire

nemusi podavat

Poslať od renca » Sob Jún 07, 2008 4:07 pm

Kedze tvoja sestra pracuje v Anglicku a plati si tam ona (alebo niekto za nu-to by si mala zistit) zdrav poistenie, nemusi si platit zdravotne poistenie v SR.
Nemusi, podla slovenskych zakonov dokonca nesmie! Ale v skutocnosti tak moze robit. Prepojenie, resp. komunikacia medzi zahranicnymi a slovenskymi zdrav poistovnami zatial neexistuje, takze to nema nikto sancu zistit. Ale kludne sa moze zo slovenskej zdrav poistovne odhlasit na zaklade zmluvy ktora potvdrdzuje ze pracuje ako aupair v Anglicu.

Kedze si zdrav poistenie na Slovensku plati ako dobrovolny platca, plati mesacne minimlnu ciastku danu zo zakona a nezalezi aky mala prijem za minuly rok v zahranici. Zalezalo by aky by mala v minulom roku prijem zo zamestnania alebo podnikania na Slovensku - vtedy by sa bral do uvahy rocny prijem.

renca
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Uto Máj 06, 2008 11:16 pm
BydliskoCOLON Yorkshire

Poslať od renca » Sob Jún 07, 2008 5:01 pm

sorry, zabudla som napisat to podstatne - NEMUSI PODAVAT, ak mala v r. 2007 prijem len v zahranici

Nikol antosova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
BydliskoCOLON Bratislava

rocne zuctovanie,zdravotne poistenie-aupair

Poslať od Nikol antosova » Sob Jún 07, 2008 7:06 pm

Dakujem Renci,

sestra si plati ako dobrovolny platca zdravotne poistenie na Slovensku,
takze nebude podavat ani rocne zuctovanie zdravotnej poistovni

Dakujem,prajem pekny vecer