Ma niekto skusenosti s vratenim dane?

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
crelama
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pon Aug 02, 2004 1:58 pm
BydliskoCOLON BB Zoo - Portsmouth

Ma niekto skusenosti s vratenim dane?

Poslať od crelama » Str Jún 22, 2005 12:56 pm

ma niekto skusenost s vratenim anglickej dane?Pracujem v anglicku 1 rok a dan sa uz vysplhala celkom vysoko.Na Inland Revenue my povedali , ze mozem poziadat o vratenie dane atd... plno kecou ohladom toho.
Na nete som nasiel company .TAXBACK ktora toto robi
a nie je potrebne to osobne riesit v anglicku
Ma s tym niekto skusenosti?

Jazzadelic
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Štv Apr 14, 2005 3:48 pm
BydliskoCOLON Bratislava

Poslať od Jazzadelic » Str Jún 22, 2005 5:40 pm

Ja som riesil moj tax refund cez tuto spolocnost. Nemozem povedat, ze by vsetko islo hladko, ale vcera mi volali, ze moj tax refund je na ceste. Takze vpodstate spokojnost.

Rozhodol som sa radsej dat proviziu agenture, ktora ma skusenosti v komunikacii s Inland Revenue ako to robit sam...pripadne nieco nevyplnit, zabudnut a prist o moznost ziskat aspon cast mojich tazko vydretych dani.

kancel maju aj na SK v BA, len podpises niekolko formularov a splnomocneni a o ostatne sa postaraju oni.

Perinbaba
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Str Jún 01, 2005 5:52 pm
BydliskoCOLON Sheffield/London
CONTACTCOLON

Navrat dani

Poslať od Perinbaba » Štv Jún 23, 2005 12:46 am

Na konci danoveho roka ti mal prist list/forma P60 End of Yera Certificate s rozpisanim poplatkov a zmene danoveho kodu. Tam by mala byt spomenuta aj navratena dan a sek by ti mal prist postou. Ak si to nedostal, tak zavolaj priamo na cislo, ktore sa uvadza na tvojej forme, kde je napisane tvoje NIN. Pozor, ak si zmenil adresu a nedal si IR vediet, tak to musis hned urobit. Zavolaj tam a opytaj sa, aby ti poslali formu pre navratenie dani. IR su velmi napomocni a poradia ti, ako to vypisat. netreba zbytocne platit inym organizaciam, ja som s tym nikdy problemy nemala. A financna injekcia sa naozaj hodi!

crelama
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Re: Navrat dani

Poslať od crelama » Štv Jún 23, 2005 10:35 am

Perinbaba píšeCOLONNa konci danoveho roka ti mal prist list/forma P60 End of Yera Certificate s rozpisanim poplatkov a zmene danoveho kodu. Tam by mala byt spomenuta aj navratena dan a sek by ti mal prist postou. Ak si to nedostal, tak zavolaj priamo na cislo, ktore sa uvadza na tvojej forme, kde je napisane tvoje NIN. Pozor, ak si zmenil adresu a nedal si IR vediet, tak to musis hned urobit. Zavolaj tam a opytaj sa, aby ti poslali formu pre navratenie dani. IR su velmi napomocni a poradia ti, ako to vypisat. netreba zbytocne platit inym organizaciam, ja som s tym nikdy problemy nemala. A financna injekcia sa naozaj hodi!
No moje dane sa vysplhali do vysky asi 1200 libier , po komunikacii s TAXBACK company mi zarucili navrat minimalne 1000 libier .Kolko percent ti vracia Inland revenue?A ako dlho to asi trvaa?Spominane dokumenty mi uz boli dorucene od nich , ale po komunikacii priamo na Inlande mi bolo povedane , ze dan mi mozu vratit iba ak moja konecna suma zarobku bude maximalne nieco okolo 3500 libier a moja je raz takaa. ???

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Jún 23, 2005 11:01 am

Na zaciatok nezaskodi prestudovat si zakladne informacie o dane z prijmu, o sadzbach a o nezdanitelnej polozke. Celkom zrozumitelne je to podane na stranke Directgov.

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

...

Poslať od speccyman » Štv Jún 23, 2005 10:44 pm

kasli na taxback company... to si mozes spravit aj sam... ja som si checkol kolko mi mali na daniach vratit cez danovu kalkulacku (http://www.listentotaxman.com) vyslo mi nejakych 513 libier (iba dane! Emergency tax, ktoru strhavaju ak nemas permanent NI number sa vratit vraj neda)... dali mi formular P90, kde sa iba pise od kedy a pre koho robis, atd... + zobrali mi original P60 a ze do 6 tyzdnov ma dojst sek tak cakam... poznam par ludi ktorym P60 nezobrali iba nakukli do nej a iba tu P90 zobrali a tiez jedneho cloveka ktoru preplatok dane prisiel priamo na ucet este na konci aprila :-) tak funguje to asi rozne, kazdopadne staci ist na Inland Revenue a prislusny clovek poradi ako to ziadat... to kolko je cez tu dan. kalkulacku presne tak na +/- jednu libru... je to dost jednoduche si to spravit aj na papieri (tie dane - to NI je dost chaoticke) volakde to Gina uz raz pocitala a vysvetlovala...

elle
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Sob Feb 26, 2005 1:58 pm

Poslať od elle » Pia Jún 24, 2005 5:24 pm

Perinbaba napisala:
Pozor, ak si zmenil adresu a nedal si IR vediet, tak to musis hned urobit.

- moja skusenost
Po mesiaci co som zmenila adresu mi posta od IR chodi na staru adresu. Bola som to tam skontrolovat - pracovnicka mi este ukazala pocitac, ze adresu mam zmenenu, ze to nechape. Ked to nechape ona, ja to urcite pochopim.:)
-dalsia skusenost
S priatelom s ktorym od zaciatku robime u toho isteho zamestnavatela a v rovnaky den sme poziadali o vratenie dani (odovzdali rovnake dokumenty) a rovnako sme poziadali o vyplatenie dane na ucet.
Vysledok:
Jemu prisla dan sekom (asi po 1 mesiaci) a na staru adresu (adresa bola dlho pred tym zmenena).
Ja dan este nemam, uz presli skoro 2 mesiace. Na IR mi povedali, ze si ma preveruju, ze na to si vyberu vzdy 10% (neviem ci to bolo len nevinne klamstvo, alebo pravda - jedno je iste, pracovnicka bola velmi prekvapena, ked som jej povedala, ze po 2 mesiacoch nemam dan a ani kalkulaciu).

crelama
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Skusenosti s firmou TAXBACK na vratenie dane.

Poslať od crelama » Str Jún 29, 2005 12:50 pm

Ma niekto skusenosti s firmou www.taxback.sk
TAXBACK? Ako dlho trva vybavovanie ? Ake papiere su potrebne?Je tato firma spolahliva?

M@rtin.co
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Júl 18, 2005 6:16 pm
BydliskoCOLON Corby
CONTACTCOLON

Tax Return Form z IR

Poslať od M@rtin.co » Sob Aug 06, 2005 10:51 pm

Chcel by som sa spytat, ake doklady potrebujem aby som ziskal tax return form z IR. Je potrebne mat aj NINo?
Ak by ste mi poradili velmi by som Vam bol vsetkym vdacny. Pisal som uz totiz viackrat ale nikto mi nevie exaktne povedat ci je potrebne NINo alebo postacuje temporary NINo.

Dakujem velmi

armor1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Pia Aug 06, 2004 10:10 am

Taxback.com

Poslať od armor1 » Ned Aug 07, 2005 11:21 am

Ahoj.Tak ja som žiadal o vratenie daní cez Taxback.com. Vypisal som tlacivo na ich stranke. Potom sa mi oni ozvali asi za 20min. Poslali mi ostatne tlaciva, ktore boli pekne oznacene kde co treba vyplnit a poslal som to na ich adresu. Malo to trvat tak 6-8tyzdnov. Prave predvčerom mi prisiel list z taxrevenue že koľko mi vracaju dani a že paycheque poslali mojmu manazerovi. Ten si teda stiahne asi 3alebo 5percent a ostatok mi poslu. takze asi tak. Uz sa na peniažky tešim, lebo za tyždeň idem späť do UK.

M@rtin.co
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Júl 18, 2005 6:16 pm
BydliskoCOLON Corby
CONTACTCOLON

P 60

Poslať od M@rtin.co » Ned Aug 07, 2005 8:51 pm

Dakujem za info ale este mam jednu otazku. Formular P 60 dostanem od svojho zamestnavatela, ale dostanem ho az na konci danoveho obdobia alebo ked skoncim prenho pracovat? Sorry ze otravujem s takymito vecami, cital som nejake veci vo fore ale mam s toho obrovsky chaos.

DAKUJEM

elle
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Sob Feb 26, 2005 1:58 pm

Poslať od elle » Pon Aug 08, 2005 10:17 am

Ako to riesite s vratenim dane, ked idete domov nastalo?
Je mozne, aby mi dan vratili na slovenske cislo uctu?
A co s P45? Ked ukoncim pracovny pomer zamesnavatel mi da P45 (teda aspon moj) min. po 2 tyzdnoch, ale to uz budem doma. Co s tym? Dakujem

kolovololo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Nov 28, 2005 9:03 pm

Re: Tax Return Form z IR

Poslať od kolovololo » Pon Nov 28, 2005 9:15 pm

To m@rtin.co: ak, tak napis ako si to riesil ?
je mozne tie dane dostat ak clovek pracoval iba s Temporary Insurance Number ? - zasadna otazka , ak ano aka je cesta najschodnejsia ?
Diky moc .

balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

ets refunds

Poslať od balco » Štv Feb 02, 2006 9:19 am

ahojte ma niekto skusenosti s vratenim dane cez ets refunds? Ja som cez nich isiel po navrate z ameriky, islo to bez problemov. No teraz je to ako zacarovane. Upravili si stranku a koniec. Na moj ucet sa neviem dostat, stale ma to odkazuje na stranku, aby som si zalozil novy uce, ked to urobim napise mi, ze uz ucet mam. Raz sa mi tam podarilo dostat (neviem akym zazrakom) ale nemal som vsetko potrebne proi sebe a odvtedy zase nic. Pobocku na Slovensku zrusili, tak neviem. Momentalne som na Slovensku. Mam to skusit cez taxback.sk? Neviete co je s ets refunds?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: ets refunds

Poslať od jaro » Štv Feb 02, 2006 11:05 am

balco píšeCOLONNeviete co je s ets refunds?
Nemyslim si, ze toto forumje najvhodnejsie na staznosti na fungovanie uplne inej web stranky. Skusil si kontaktovat ETS Refunds priamo?

info@etsrefunds.org
slovakia@ETSrefunds.sk

Mozes im aj zavolat do centraly v Prahe, ak na email neodpovedaju:
Tel.: +420 2444 72919
Tel.: +420 2444 72769

keto99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Pon Feb 27, 2006 7:57 pm

Tax return online

Poslať od keto99 » Pon Feb 27, 2006 8:28 pm

Caute!
Neviete nahodou niekto, ako je to so ziadostou o vratenie dani online? Viem, ze to tu niekto spominal, ale ked som sa pokusal registrovat na inland revenue, tak tam chceli odo mna nejake unique taxpayer number, a to som nikde nenasiel..Na ziadnych papieroch..Bez toho sa tam nemozem zaregistrovat..Dal som si vypracovat aj predbezny odhad v TAXBACK, ale ta suma, ktoru mi ponukaju, sa mi zda byt dost nizka..V UK som na daniach odviedol 117 libier a oni su mi schopni ziskat spat len asi 64. Strhavaju si 36, ale aj tak je tam este 17 libier vo vzduchu..Niekde som cital, ze pri tak malej sume zaplatenej na daniach a pri takom kratkom pobyte(2 mesiace) by sa malo podarit ziskat naspat vsetko..Dakujem vopred za kazdu radu...

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Feb 27, 2006 9:02 pm

Online mozes iba vyplnit self assessment (napr. ked si registrovany ako self-employed), ale nie poziadat o vratenie dane. To mozes urobit iba tak, ze pisomne poziadas svoj tax office a vydokladujes prislusnymi formami PXX. Ak si pracoval iba 2 mesiace, tak ti pravdepodobne vratia celu dan £117.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Tax return online

Poslať od xaxa » Pon Feb 27, 2006 9:34 pm

keto99 píšeCOLONCaute!
Neviete nahodou niekto, ako je to so ziadostou o vratenie dani online? Viem, ze to tu niekto spominal, ale ked som sa pokusal registrovat na inland revenue, tak tam chceli odo mna nejake unique taxpayer number, a to som nikde nenasiel..Na ziadnych papieroch..Bez toho sa tam nemozem zaregistrovat..Dal som si vypracovat aj predbezny odhad v TAXBACK, ale ta suma, ktoru mi ponukaju, sa mi zda byt dost nizka..V UK som na daniach odviedol 117 libier a oni su mi schopni ziskat spat len asi 64. Strhavaju si 36, ale aj tak je tam este 17 libier vo vzduchu..Niekde som cital, ze pri tak malej sume zaplatenej na daniach a pri takom kratkom pobyte(2 mesiace) by sa malo podarit ziskat naspat vsetko..Dakujem vopred za kazdu radu...
Ten poplatok spravidla byva nejake percento (3-4%???) z vratenych penazi. Ale ked si nechavas vracat 117 nemozes cakat ze to niekto urobi za 3. Bol si v UK takze asi vies ze 117 libier a toboz 36 je pre firmu totalne smetie. tych 36 to asi tak spiatocny vlakovy listok mimo spicky do Swindonu. takze tak.

keto99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Re: Tax return online

Poslať od keto99 » Pon Feb 27, 2006 9:43 pm

Ved to mi je uplne jasne, ze je to pomerne smiesna suma, len mi neslo do hlavy to, ze nie su schopni ziskat spat celych 117...Ta ich provizia je uplne v poriadku, proti jej vyske nic nemam, len ked uz, tak by mohli vymoct plnu sumu...Nic viac..A pre mna ani tych "par" libier nie je zanedbatelnych...

keto99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od keto99 » Pon Feb 27, 2006 9:59 pm

lubo píšeCOLONOnline mozes iba vyplnit self assessment (napr. ked si registrovany ako self-employed), ale nie poziadat o vratenie dane. To mozes urobit iba tak, ze pisomne poziadas svoj tax office a vydokladujes prislusnymi formami PXX. Ak si pracoval iba 2 mesiace, tak ti pravdepodobne vratia celu dan £117.
No som uz na Slovensku a musim to vybavit odtialto..Mam im normalne napisat nejaky sprievodny list, v ktorom im napisem co chcem a uviest im tam aj cislo uctu? A prilozim samozrejme P45..To by asi malo stacit, nie?

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Feb 27, 2006 10:59 pm

keto99 píšeCOLONNo som uz na Slovensku a musim to vybavit odtialto..Mam im normalne napisat nejaky sprievodny list, v ktorom im napisem co chcem a uviest im tam aj cislo uctu? A prilozim samozrejme P45..To by asi malo stacit, nie?
Presne tak, naspat ti poslu sek na cely preplatok.

keto99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od keto99 » Uto Feb 28, 2006 10:14 am

Presne tak, naspat ti poslu sek na cely preplatok.[/quote]

Dobre, ale staci im poslat kopiu P45, alebo original? Lebo v pripade originalu je to dost riskantne..Myslim slovensku postu..A potom dalsia vec, ako bude IR vediet, s kym jednaju? Ci ten clovek, ktory im poslal tie papiere je naozaj aj ten clovek, ktory chce spat svoje dane..Pri osobnej navsteve IR by si asi vypytali ID card, ale takto na dialku neviem...A ten sek mi na Slovensku vobec preplatia? Sorry ze sa mozno pytam na uplne banality, ale nemam v tejto oblasti ziadne skusenosti a tak sa radsej pytam na vsetko...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Feb 28, 2006 10:19 am

keto99 píšeCOLONSorry ze sa mozno pytam na uplne banality, ale nemam v tejto oblasti ziadne skusenosti a tak sa radsej pytam na vsetko...
Mozno by si najlepsie urobil, keby si sa opytal priamo Inland Revenue:
A first point of contact for all persons not resident in the United Kingdom but have income from a source in the United Kingdom

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Feb 28, 2006 10:22 am

Pri osobnej navsteve IR by si asi vypytali ID card, ale takto na dialku neviem...A ten sek mi na Slovensku vobec preplatia?
Sek je na MENO osoby. Ak je na meno Jozka Mrkvicku, Misko Mrkvicka ho asi nescashuje. Na Slovensku by ti ho mala praplatit banka, v ktorej mas osobny ucet (samozrejme, za poplatok).

keto99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od keto99 » Uto Mar 28, 2006 10:23 am

Caute!

Pisal som sem asi pred mesiacom ohladom vratenia dani a nakoniec som sa rozhodol vybavit si to sam bez agentury. Len sa chcem este spytat, ci mi niekto nevie presne poradit, co mam Inland Revenue poslat. Ci im staci len P45 alebo potrebuju aj nejake dalsie dokumenty? Treba im poslat aj cislo uctu? A este jedna vec: ma niekto skusenosti s posielanim dokumentov do UK? Koho je dobre si vybrat? Slov. postu, UPS, DHL,..?
Diky za kazdu radu..

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Mar 28, 2006 11:01 am

keto99 píšeCOLONLen sa chcem este spytat, ci mi niekto nevie presne poradit, co mam Inland Revenue poslat.
To, o co ta poziadaju.

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Štv Feb 23, 2006 11:31 am

Poslať od shizo » Uto Mar 28, 2006 11:33 am

keto99 píšeCOLON Koho je dobre si vybrat? Slov. postu, UPS, DHL,..?
Diky za kazdu radu..

Slovensku postu neodporucam z vlastnej ale aj so skusenosti inych. Neskoro a nespolahlivo chodia dokonca aj doporucene listy a to uz len vo vnutrostatnom styku.Ako vrchol vsetkeho mi nedorucili poisteny cenny list/ktory sa nakoniec nasiel otvoreny s minimom veci z neho/ a v ramci ich zodpovednosti sa vsemozne brania vyplatit poistenu ciastku-tomu hovorim seriozna firma.
Preto odporucam kazdemu,tak ako to uz radsej robim ja,si radsej priplatit kurierskym sluzbam.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Mar 28, 2006 12:41 pm

Slovensku postu neodporucam z vlastnej ale aj so skusenosti inych. Neskoro a nespolahlivo chodia dokonca aj doporucene listy a to uz len vo vnutrostatnom styku.Ako vrchol vsetkeho mi nedorucili poisteny cenny list/ktory sa nakoniec nasiel otvoreny s minimom veci z neho/ a v ramci ich zodpovednosti sa vsemozne brania vyplatit poistenu ciastku-tomu hovorim seriozna firma.
Preto odporucam kazdemu,tak ako to uz radsej robim ja,si radsej priplatit kurierskym sluzbam.
Offtopic, ale absolutne suhlasim. Slovenska posta nepovazuje list poisteny v zahranici za poisteny na uzemi SR. Preto sa cennosti z listov jednoducho "tratia". Neviem sa dockat, kedy im niekto da po prstoch!!

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Štv Feb 23, 2006 11:31 am

Poslať od shizo » Uto Mar 28, 2006 6:02 pm

Slovenska posta nepovazuje list poisteny v zahranici za poisteny na uzemi SR.

Moze byt aj tak,ale ten moj pripad je list odosielany z SVK na SVK-takze zaplatene poistenie muselo platit!
Ale po tych prstoch si urcite niekto zasluzi.

solyjaro
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pon Mar 20, 2006 9:50 am

Poslať od solyjaro » Štv Mar 30, 2006 8:50 am

keto99 píšeCOLONCaute!

Pisal som sem asi pred mesiacom ohladom vratenia dani a nakoniec som sa rozhodol vybavit si to sam bez agentury. Len sa chcem este spytat, ci mi niekto nevie presne poradit, co mam Inland Revenue poslat. Ci im staci len P45 alebo potrebuju aj nejake dalsie dokumenty? Treba im poslat aj cislo uctu? A este jedna vec: ma niekto skusenosti s posielanim dokumentov do UK? Koho je dobre si vybrat? Slov. postu, UPS, DHL,..?
Diky za kazdu radu..
Posielaš tam vyplnený formulár(t.j. všetky základné údaje o tebe),pošli NINO(ak máš)-bez problémov ťa identifikujú,číslo účtu a samozrejme 2.a 3. diel P45.Ja som si vybavoval vrátenie dane osobne na INLAND REVENUE,vypísal som spolu s milou pani dva dvojhárky a nebol žiaden problém.Ináč úroveň mojej angličtiny je dosť chabá,ale oni to berú ako samozrejmosť.Čo sa týka posielania pošty,nemám žiadnu skúsenosť.Nezabudni im dať aktuálnu adresu,ak by ti chceli poslať ďalšie formuláre na vyplnenie.

keto99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od keto99 » Štv Mar 30, 2006 11:02 am

solyjaro píšeCOLON Posielaš tam vyplnený formulár(t.j. všetky základné údaje o tebe),pošli NINO(ak máš)-bez problémov ťa identifikujú,číslo účtu a samozrejme 2.a 3. diel P45.Ja som si vybavoval vrátenie dane osobne na INLAND REVENUE,vypísal som spolu s milou pani dva dvojhárky a nebol žiaden problém.Ináč úroveň mojej angličtiny je dosť chabá,ale oni to berú ako samozrejmosť.Čo sa týka posielania pošty,nemám žiadnu skúsenosť.Nezabudni im dať aktuálnu adresu,ak by ti chceli poslať ďalšie formuláre na vyplnenie.
Diky..Nejak tak som to aj urobil..Dnes rano som im to poslal, dal som im tam 2.+3.cast P45 a k tomu P85(S). To by im hadam malo stacit. Prilozil som este taky kratky sprievodny list, v ktorom som popisal co vlastne chcem. Cislo uctu som im tam nedal, lebo v UK ziadny nemam, mali by mi podla vsetkeho vystavit sek, ktory si tu potom dam preplatit..Dufam ze to klapne a nebudu pytat este nejake dalsie formulare..

solyjaro
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Poslať od solyjaro » Pia Mar 31, 2006 7:05 pm

keto99 píšeCOLONDnes rano som im to poslal, dal som im tam 2.+3.cast P45 a k tomu P85(S). To by im hadam malo stacit. Prilozil som este taky kratky sprievodny list, v ktorom som popisal co vlastne chcem. Cislo uctu som im tam nedal, lebo v UK ziadny nemam, mali by mi podla vsetkeho vystavit sek, ktory si tu potom dam preplatit..Dufam ze to klapne a nebudu pytat este nejake dalsie formulare..
Ahoj!Myslím,že s účtom bude problém,pretože na to si dosť potrpia.Akceptujú aj zahraničné účty.Mňa sa pýtali,či majú poslať peniaze na SK,alebo UK.OTP banka má nejakú zmluvnú banku s bankou v UK.Tipujem,že sa ti v tomto prípade ozvú.

keto99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od keto99 » Sob Apr 01, 2006 9:39 am

solyjaro píšeCOLONAhoj!Myslím,že s účtom bude problém,pretože na to si dosť potrpia.Akceptujú aj zahraničné účty.Mňa sa pýtali,či majú poslať peniaze na SK,alebo UK.OTP banka má nejakú zmluvnú banku s bankou v UK.Tipujem,že sa ti v tomto prípade ozvú.
Fuha, tak to by som bol nerad, keby sa vyskytol takyto problem..V OTP ucet tiez nemam a nepredpokladam, ze moja "skvela" VUB by mi s tym vedela pomoct..Dufam, ze mi predsa len poslu sek, tak ako niektorym ludom, ktori tu na fore o tom pisu..

solyjaro
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10

Poslať od solyjaro » Uto Apr 04, 2006 8:46 am

Fuha, tak to by som bol nerad, keby sa vyskytol takyto problem..V OTP ucet tiez nemam a nepredpokladam, ze moja "skvela" VUB by mi s tym vedela pomoct..Dufam, ze mi predsa len poslu sek, tak ako niektorym ludom, ktori tu na fore o tom pisu..
V každom prípade,ak budeš mať papiere v poriadku a daň ti vrátia,tak sa budú snažiť to vyriešiť a mal by to byť len technický problém.Veľa šťastia.Každý pound dobrý.

keto99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od keto99 » Uto Apr 04, 2006 5:27 pm

V každom prípade,ak budeš mať papiere v poriadku a daň ti vrátia,tak sa budú snažiť to vyriešiť a mal by to byť len technický problém.Veľa šťastia.Každý pound dobrý.
Diky, no hadam sa to nakoniec nejako podari..A to s tym poundom mas svatu pravdu..

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 05, 2004 12:23 pm
BydliskoCOLON Croydon, Surrey

Poslať od martinv » Uto Apr 25, 2006 11:19 am

Prave jsem obdrzel svuj P60, zadal cisla do kalkulacky a vypada to, ze jsem zadne dane nepreplatil. Je to bezny? A ja se tak tesil:)

Lze ten preplatek zjistit nejak primo z te P60?

Dik.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Apr 25, 2006 11:22 am

martinv píšeCOLONPrave jsem obdrzel svuj P60, zadal cisla do kalkulacky a vypada to, ze jsem zadne dane nepreplatil. Je to bezny? A ja se tak tesil:)
Uplne bezne. Ja som nikdy nemala preplatky na dani. Skor nedoplatky :-))) (nejakych £2.50).

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 05, 2004 12:23 pm
BydliskoCOLON Croydon, Surrey

Poslať od martinv » Uto Apr 25, 2006 11:31 am

Gina píšeCOLON
martinv píšeCOLONPrave jsem obdrzel svuj P60, zadal cisla do kalkulacky a vypada to, ze jsem zadne dane nepreplatil. Je to bezny? A ja se tak tesil:)
Uplne bezne. Ja som nikdy nemala preplatky na dani. Skor nedoplatky :-))) (nejakych £2.50).
Jo, presne, vyslo mi, ze jim dluzim asi £2:))

Tak to jsou spatne zpravy, budu si tedy muset pockat, jak se spolecnost pochlapi s bonusy a navysenimi platu:)

gabuss
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pia Sep 30, 2005 10:49 am
BydliskoCOLON Basingstoke

Poslať od gabuss » Sob Máj 06, 2006 2:11 pm

Som z toho uplny idiot a uz si neviem rady:-( Mam P60, nezarobila som ani nezdanitelne minimum.(4mesiace part time job). Chcem si poziadat o vratenie dani, ale neviem kde. Na forme nie je ziadne telefonne cislo, u nas v meste mame len valuation office, (netusim co to je).Mozem to poslat tam?, alebo ako zistim na ktory inland revenue sa mam obratit? Ked si dam vyhladavat, vyhadzuje mi, ze hampshire spada pod inland revenue v Edinburgu. Prosim poradte mi. Dakujem.

fredo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 9:43 pm

Potrebujem poradiť, ďakujem

Poslať od fredo » Ned Máj 07, 2006 7:52 pm

Počul som že keď dostanem P45, tak s ňou môžem požiadať o vrátenie daní. Je to pravda?

Ešte niečo. Môj zamestnávateľ mi nevidal tento rok P60(vlani som dostal, ale to som tu ešte nerobil), bol som sa opýtať na mzdovom. Pani mi vždy točila že mám taký istý tax code ako ostatní. Pýtal som si ten papier, ale nedostavil sa úspech. Ona nevie asi o čom točím. čo robiť?

ďakujem

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: Potrebujem poradiť, ďakujem

Poslať od motor » Ned Máj 07, 2006 9:31 pm

fredo píšeCOLONPočul som že keď dostanem P45, tak s ňou môžem požiadať o vrátenie daní. Je to pravda?
na vratenie dani ti treba bud P45, alebo P60 alebo ak nemas, tak aspon statement of earnings. aj ked s tym mozu byt troska komplikacie.
ja to budem musiet riesit cez to, lebo mne dodrbali P45 a neracili sa to opravit. bo mi nezaplatili holiday a ked som im to po vyse mesiaci racil povedat, uz som aj dostal P45 kde to nebolo zaratane..

P60 by si mal podla mna dostat iba ak pracujes na konci tax year, cize 5. aprila. nemyslim si ze ludia dostavaju P60 ak nerobia ku koncu tax year.
ale pre istotu som napisal SMSku teraz ex-flatmate po tom, co som tu cital aky bordel vedia na IR mat s adresami..

Chod iba na IR, vypises P80 a P85 ci mozno este daco tak dako, a je to.

BTW, na margo toho hore, JE BLBOST ZE BY NEMALI VRATIT EMERGENCY TAX AK CLOVEK NEMA NINO. TEDA, VRATIA DANE AZ KED MA CLOVEK NINO, ALE EMERGENCY KTORA JE PLATENA KYM NEMA CLOVEK NINO, NEMA DOVOD BYT NEVRATNA..

jano
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Štv Máj 12, 2005 1:20 pm
BydliskoCOLON birmingham

Poslať od jano » Pon Máj 08, 2006 7:53 am

Nazdar.
Ja mam podobny problem,
P45 som nedostal, i ked zamestnavatel tvrdi, ze ju poslal. A P60 tiez nemam, asi preto , ze som nepracoval na konci tax year. Poslal som mu mail, ale nic.Takze mi ostali len vyplatne pasky.
Je mozne ziadat o vratenie dani?
Dik za radu

fredo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 9:43 pm

Poslať od fredo » Pon Máj 08, 2006 7:27 pm

je to tak. Ja som pracoval celý rok. Len zamestnávateľ mi nechcel dať v APRILI P60. Už je máj a stále nič. Neviem čo robiť? Tak teda skúsim ísť na IR a vyplniť P80.
Inak ak sa teraz rozhodnem odísť domov. Dostanem P45. Môžem s ňou ísť na IR a požiadať o vrátenie daní, už za obdobie od 5.4.2006. Vrátia mi dane? Chcel by som si ešte poriešiť dane a hurá domov. Už ma to tu nebaví. Resp. aké doklady si mám zobrať domov, okrem výplatných pások a P45?

ďakujem

Markx1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Apr 23, 2009 12:37 pm

Re: Ma niekto skusenosti s vratenim dane?

Poslať od Markx1 » Štv Apr 23, 2009 1:56 pm

kamosi sme to robili online cez :

www.vratenie-dani.sk

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Apr 24, 2009 9:30 am

na vraceni preplatku dani staci nejak zdokumentovat ze clovek ty dane platil. Takze staci p45, p60 nebo vyplatni pasky.
Nikomu za to neplatte, v pohode to kazdej zvladne sam, zajdete si na financni urad a tam vam zadarmo se vsim velmi ochotne pomohou, cely formular vyplnili za mne, jen jsem jim ukazal doklady a oni si je sami skopirovali.
Zvladnete to v pohode i kdyz mate spatnou anglictinu.

ceasare
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Sob Sep 27, 2008 2:04 pm

Poslať od ceasare » Sob Jan 30, 2010 9:26 pm

Ahojte.
V UK som pracoval od 26.02.2008 do 06.11.2009.Na vybavenie dani som sa obrátil na agenturu Taxback.Minulý týžden mi poslali výpočet vrátenie dani.Popravde som bol prekvapený ked mi zdelili ,že za prvý rok čo som bol zamestnaný v UK som nemal preplatok a za ten ďalší som mal preplatok 490 lib.Nemalo by to byť naopak?Predsa popdla prvého roku zamestnania sa vyrátava kolko by mal zamestnanec platiť daní aby nepreplatil.

Mýlim sa?

marika166
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Pia Máj 15, 2009 10:24 am

Poslať od marika166 » Sob Jan 30, 2010 11:26 pm

zrejme v tom roku 2008 kedze si sa zamestnal az koncom februara,nemali ti problem vyratat dan do konca marca,kedze tam uz uz do konca zdanovacieho roka chybal cca.len mesiac a tyzden.no od 1aprila ti to vyratali automaticky na cely rok cize sa 1april08-31.3.09 si to mal vyplatane presne tolko ako si mal.
Co sa tyka tvojho zamestn.od 1.4.09-6.11.09 tak opat,ku 1.4 ti vyratali urcitu sumu,lenze kedze si neodpracoval cely rok,vznikol ti tam preplatok/je to len moj nazor ,neviem to lepsie opisat,snad sa to da pochopit.

BUTTON_POST_REPLY