Výplata z Čiech na anglický účet v UK

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Uto Apr 05, 2005 2:16 pm
BydliskoCOLON CR

Výplata z Čiech na anglický účet v UK

Poslať od kacka » Str Jún 29, 2005 1:21 pm

ahoj, zaměstnavatel v ČR mi bude posílat výplatu na účet v korunách, když už budu v UK. Promění mi ji tamější banka na libry ?

Jerry CZ
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Str Nov 17, 2004 6:17 pm
BydliskoCOLON Notting Hill, London

Poslať od Jerry CZ » Str Jún 29, 2005 4:32 pm

To se zamestnavateli docela prodrazi - poplatky za odeslani mezinarodni platby + poplatky za prijem penez v anglicke bance..... To muze byt dohromady tak kolem 1500 CZK.

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Str Jún 29, 2005 6:33 pm

Jerry CZ píšeCOLONTo se zamestnavateli docela prodrazi - poplatky za odeslani mezinarodni platby + poplatky za prijem penez v anglicke bance..... To muze byt dohromady tak kolem 1500 CZK.
Ty jo, to jsem nevěděla ani já a asi ani můj zaměstnavatel. Toto konto mám však u ČSOB, ale říkali mi, že to půjde vybrat i v UK.
Jaký je nejlepší způsob odesílání českých korun na konto do cizí země, nevíte ?

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Štv Jún 30, 2005 11:32 am

kacka píšeCOLON Ty jo, to jsem nevěděla ani já a asi ani můj zaměstnavatel. Toto konto mám však u ČSOB, ale říkali mi, že to půjde vybrat i v UK.
Jaký je nejlepší způsob odesílání českých korun na konto do cizí země, nevíte ?
Uz sa to tu spominalo, skus www.moneybookers.com, to je zrejme najlacnejsi mozny sposob, da sa to cele zrealizovat online a peniaze presunies tak do tyzdna - funguje to, vyskusane.
Potrebujes na to ale ucty na obidvoch stranach pod svojim (resp. rovnakym) menom.
Este rada - ked si budes vyplnat svoj profil, uved asi ako miesto bydliska CR, lebo len potom ti to ponukne bankovy kontakt v CR, cez ktory to mozes poslat (ale da sa to aj naopak, t.j. ked vystupujes, ako UK resident, len potom ak chces presuvat z CR do UK, tak o detaily bankoveho uctu moneybookers v CR musis potom poziadat ich support e-mail (aspon mne sa to na stranke vypatrat nepodarilo)

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Štv Jún 30, 2005 1:02 pm

priznam se,ze je to nam me dost slot¨zite. Pomoci tohoto systemu mi muj zamestnavatel muze ze sveho uctu prevest ceske koruny na muj CSOB ucet do UK a ja si je tam mohu vybrat a promenit ?

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Pia Júl 01, 2005 10:21 am

bomo píšeCOLONKacka, nejaké to máš popletené.

k tým peniazom sa nedostaneš inak ako výberom z bankomatu z tvojej platobnej karty (čo je veľmi drahá alternatíva)
V obidvoch prípadoch sa platba bude realizovať v librách, a z tvojho českého ČSOB účtu budú odrátané po prepočítaní kurzu v korunách.

Osobne tie peniaze v žiadnej banke v UK nevyberieš.
Dík, nemyslela jsem osobně, samozřejmě, ale díky za info. Přemýšlím nad nejlevnější variantou, uvidím, co ještě zjistím, v bance nejdou moc sdílní.
Kac

BUTTON_POST_REPLY