home ofice problém

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Pia Feb 25, 2011 4:07 pm

home ofice problém

Poslať od Maniak » Štv Mar 24, 2011 3:01 am

Od 1 apríla sa končí údajne povinnosť registrovať sa v home ofice pre slovákov. Ja budem mať zmluvu od 28.3. a s dátumom na zmluve sa nedá so zamestnávateľom dohodnúť. Ak sa nepojdem zaregistrovať na home ofice tak budem robiť stále na čierno alebo budem robiť na čierno len do 1 apríla?

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: home ofice problém

Poslať od krtek » Štv Mar 24, 2011 9:38 am

povinost zaregistrovat se mas do 1 mesice od zacatku prace, takze jses uplne v pohode. Navic uz nejaky ten mesic se lidi vicemene neregistruji, protoze jsou to zbytecne vyhozeny penize kdyz to uz bude velmi pravdepodobne koncit.

Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od Maniak » Štv Mar 24, 2011 11:54 am

Tu ide skor o to že budem mať mesačné výplaty, takže prvú dostanem po mesiaci a pol a registrovať sa musí do mesiaca a 90libier nemám, sotva vyžijem a ešte neviem ako dopadnem s platením ubytovania do prvej výplaty. Podla mojích informácií sa slováci zamestnaný v marci ešte musia registrovať, tý čo sa zamestnajú v apríli už údajne nemusia ale na zmluve budem mať marec, nebude mi hroziť pokuta alebo vyhostenie zo štátu ak to v čas nezaplatím? Alebo to nevadí že je na zmluve marec ak sa tá povinnosť do 3 týždnov ruší?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Štv Mar 24, 2011 1:25 pm

A myslis, ze to niekto sleduje (myslim zmluvy)? Nebud smiesny. V UK maju uradnici taky chaos, ze toto je posledna vec co ich bude trapit.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Štv Mar 24, 2011 7:13 pm

Ja bývam a pracujem v UK jedenásť rokov, nikdy ma netrápil nejaký Home office a
WRS. Od roku 2004, keď som tu už legálne žil, tak spracujem už v tretej firme a nikto sa nezaujímal, či som registrovaný. Čo z toho vyplýva? Že som ušetril £ 90...

Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od Maniak » Štv Mar 24, 2011 7:24 pm

Povinnosť registrácie bola až pri konci roku 2004 pokial viem, zrejme ta to obyšlo. Tu mi ide najme o to aby ma nevyhostili s krajiny ak mi na to prídu a aby mi išli peniaze do dôchotku, poistovne... Pár dní mi chýba do dna keď pre slovákov registrácia nebude potrebná. Ja potrebujem na isto vedieť či mám tú povinnosť alebo nemám. A neviete niekto čo sa stane ak sa prídem zaregistrovať 6 týždnov od získania zmluvy? Hrozia mi nejaké sankcie? Ak áno tak aké?

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Štv Mar 24, 2011 8:20 pm

Nemusíš mať mať najmenšie obavy. Tu je taký bordel na úradoch, súhlasím v tomto s xaxom, že to bude ok. Ja som napr. 2 x dostal z daňového úradu ( tax office, inland revenue), list, že mám preplatok na dani, a to £ 2.500. Čo bola hlúposť. Volal som tam nech to preveria. A další rok som dostal podobný list s tým istým obsahom aj s dodatkom, že dostanem šek na uvedenú sumu. Dodnes čakám... :-) . A to je veľmi vážená inštitúcia.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Štv Mar 24, 2011 8:47 pm

Tak veru beries to moc vazne, ja som tu od roku 2004 a tiez ma nikdy wrs nezaujimala, ani mojich zamestnavatelov, nikdy som sa tam neregistroval a nikto to nesleduje, s danovym uradom som si vymenil par listov ohladne mojho tax kodu, myslis ze isli hned skumat ci som registrovany s wrs? tiez som usetril 90 libier, resp. 50 to bolo ked som prisiel do uk...

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Mar 28, 2011 4:03 pm

Jenom budu souhlasit s predchozima. Beres to moc vazne.
Opravdu mas zakonou povinost se registrovat, takze jestli chces zit na 100% podle zakonu tak to musis zaplatit. Ale je tu stovky lidi kteri to nikdy nemeli a nebo se registrovali treba az po pul roku a nemeli s tim zadnej problem.
V okamziku kdy to normalne platilo tak je pravda ze bez registrace ti treba mohli odmitnout nejake socialni davky, ale ted kdyz to konci tak uz to je naprosto v pohode.

BUTTON_POST_REPLY