Vratenie dani troska inak

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Christofer
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Máj 30, 2013 4:40 pm

Vratenie dani troska inak

Poslať od Christofer » Štv Máj 30, 2013 4:51 pm

Ahoj,

nenasiel som zatila nejaky podobny problem ako ja. Tazke snad nerobim duplicitny topic. Ak ano pardon. Vratil som sa domov pred par mesiacmi celkom narychlo. Po mesiaci po mojom odchode prisiel na dom sek s preplatkom. Nemam moznost si ist pre sek a vybrat peniaze. Mam tam vsak este stale UK ucet, ale neviem kam napisat alebo co urobit aby mi vratili dane na ucet a nemusel som cestovat spät do anglicka. Viete mi niekto poradit? Dakujem 400 libier tam nenecham len tak...

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: Vratenie dani troska inak

Poslať od bajka » Pia Máj 31, 2013 1:28 am

Ak mas v Anglicku niekoho, kto by ten sek odniesol do banky, tak mu bude stacit cislo Tvojho uctu.

Christofer
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Máj 30, 2013 4:40 pm

Poslať od Christofer » Sob Jún 01, 2013 4:22 pm

Problem je, ze nemam tam uz nikoho. Sek ostal na dome. Ale nikto koho poznam. Preto hladam moznost ako sa s nimi dohodnut na dialku. Len zatial neviem ako. Ale dikes za tip.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Jún 05, 2013 10:22 am

Tak pokial nikoho nepoznas tak mas dost smolu.

Mozes skusit zavolat na HMRC helpline, vysvetlit co sa stalo a poziadat ich ci mozu stopnut sek (v zaujme zabranenia moznemu podvodu) a poslat peniaze na ucet (no neviem neviem ci su tak flexibilni).

Inak je dost nezodpovedne odisk z UK a neurobit si presmerovanie posty, jednak z dovodu moznej dolezitej posty (bankove karty, pokuty - moze sa vypomstit ak opet pojdes do UK, atd.) a tiez aby novi obyvatelia nemali pristup k proof of address s tvojim menom. Predpokladam, ze si si zmenil aspon adresy v banke, atd.

BUTTON_POST_REPLY