Aký by mal byť mesačný plat pre rodinu s dieťaťom v UK?

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
rasťo kaššák
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 11:11 am

Aký by mal byť mesačný plat pre rodinu s dieťaťom v UK?

Poslať od rasťo kaššák » Pia Mar 03, 2006 3:16 pm

ahojte, môže mi niekdo poradiť, koľko by mal byť asi celkový mesačný príjem v čistom pre rodinu s jedným malým dieťaťom (Manželka na materskej, bývanie v prenájme v jednoizbovom byte, Londýn, Dublin). Moc vďaka za pomoc.

lutoncanka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Uto Nov 22, 2005 5:17 pm

Poslať od lutoncanka » Pia Mar 03, 2006 4:03 pm

tak 1500 libier?

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: mesačný plat pre rodinu

Poslať od pankac » Pia Mar 03, 2006 4:04 pm

rasťo kaššák píšeCOLONahojte, môže mi niekdo poradiť, koľko by mal byť asi celkový mesačný príjem v čistom pre rodinu s jedným malým dieťaťom (Manželka na materskej, bývanie v prenájme v jednoizbovom byte, Londýn, Dublin). Moc vďaka za pomoc.
Moc nevidim moc do toho, kolko spotrebuje dieta, ale myslim, ze v Londyne bude reasonable min. 1800-2000 libier (700 a viac za one bedroom flat v priemernej okrajovej stvrti, 150-250 council tax a ucty, doprava do prace (100-150), zbytok strava, doprava, saty..). 2000 cisteho dostanes bez benefitov pri plate cca 35000/rocne.

rasťo kaššák
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od rasťo kaššák » Pia Mar 03, 2006 4:47 pm

ak môžem ešte doplniť, zaujímalo by ma najmä aká musí byť ročná mzda, aby sme fungovali ako tak v pohode, a by zostalo aj sem tam na príchod domov. Z tých spomenutých 35000/ročne sa dá aj niečo ušetriť?? Pri poslednej návšteve som absolvoval job interview na CAD technician a bohužial max. sa pohyboval okolo 30k. Môžte to trochu rozvinúť. vďaka za cenné rady.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Mar 03, 2006 4:55 pm

Poznam 2 rodiny s dietatom mladsim ako 1 rok. Obe su mimo Londyna, v South East. Obe manzelky nepracuju, jedna je na materskej a druha uz nedostava matersky prispevok (ten je len na 6 mesiacov pokial viem). Otcovia zarabaju medzi £22k a £26k rocne. Tieto rodiny si nemozu vela dovolit, ale prezit sa da.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Mar 03, 2006 4:56 pm

Z tych 35k ti po zdaneni zostane priblizne 2100/mesacne. Porovnaj si to s tym, co kolko stoji, pozri napr tuto temu:
viewtopic.php?t=285
Moj osobny nazor je, ze sa z toho da vyzit ale na velke rozhadzovanie/setrenie to nebude.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Mar 03, 2006 5:13 pm

rasťo kaššák píšeCOLONak môžem ešte doplniť, zaujímalo by ma najmä aká musí byť ročná mzda, aby sme fungovali ako tak v pohode, a by zostalo aj sem tam na príchod domov. Z tých spomenutých 35000/ročne sa dá aj niečo ušetriť?? Pri poslednej návšteve som absolvoval job interview na CAD technician a bohužial max. sa pohyboval okolo 30k. Môžte to trochu rozvinúť. vďaka za cenné rady.
35k pre rodinu v LDN (teda v okrajovej stvrti) by malo stacit iba na hole prezitie. Nemas sancu z toho usetrit vobec nic pri normalnom zivote. Ked tolko zarabaju dvaja je to uz v pohode.

scigo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 47
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 12:46 am
BydliskoCOLON Banbury
CONTACTCOLON

Poslať od scigo » Pia Mar 03, 2006 8:15 pm

My s manzelkou byvame v Banbury,zatial vsak nemame dieta.Obaja pracujeme ,spolocny prijem mame okolo 2000-2100 mesacne.Byvame v prenajatom byte, vydavky na byt (najom,council tax,energie,tv,telefon a net) £700/m. Okrem toho mobil, sportove centrum okolo 50 /m. Priemerne vydavky na jedlo okolo 160/m (nakupujeme v morissone,tesco ...ako pride) Podstatne je,ze casto varime a obedy mame doma.Nevlastnime auto kedze mame do prace velmi blizko a zatial ho nepotrebujeme. Ak to vsetko poratame tak vydavky su okolo 900-1000/m. Teda na ucet zvycajne odlozime necelych £1000/m.
Manzelka dodava ....a nechodime po krcmach ;) ked uz tak popijeme s kamaratmi doma.

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Pia Mar 03, 2006 10:03 pm

My sme traja, na najom(bungalow 2bad)(najom,council tax,energie,tv,mobily,telefon a net) £900/m + strava okolo 350£(nesetrime,varime) benzin okolo 150-200£/m(nesetrime jazdime). Takze pre nas je cisto teoreticke mesacne minimum 1400£. Kedze okrem toho ale minieme na seba, dceru, do domu okolo 500-600£a viac/m(nepovinne :-))splacame auto 218£/m a mame este ine profesne vydavky, nas mesacny vydaj sa pohybuje niekde okolo 2500£/m.

AnnaT
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pon Jan 16, 2006 6:11 pm

Poslať od AnnaT » Sob Mar 04, 2006 1:05 am

Mi mame dost velky prijem, ale len tak vyzijeme.
Mame dve hipoteky, platime £2140/mesacne hipoteky + plyn, elektrika, council tax, loans...etc...etc.. mesacne vydaje mame okolo £3200-£3400. Aky by sme neprenajimali byt, tak asi tazko vyzijeme

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Mar 04, 2006 2:51 pm

koľko by mal byť asi celkový mesačný príjem v čistom pre rodinu s jedným malým dieťaťom
Tu ani nejde tak o to "kolko by mal byt". Ludia zarabaju rozne sumy penazi... ide o to, ako to s peniazmi vies. Niekomu je £3,500 malo, inemu staci £1,000. Ide hlavne o priority a dovod preco si tu. A tiez som sama na sebe zistila, ze cim viac zarabam, tym viac minam :-), ale to je asi uplne normalne.

scigo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 47
BydliskoCOLON Banbury
CONTACTCOLON

Poslať od scigo » Sob Mar 04, 2006 10:02 pm

AnnaT píšeCOLONMame dve hipoteky
keby som mal dve hypoteky tak som uz bol takpovedziac za vodou.len trosku nechapem mat dve a ledva vyzit.my s manzelkou sa chceme pustit do tej nasej prvej.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Sob Mar 04, 2006 10:33 pm

Tak ako povedala Gina - zalezi to ani nie tak od prijmu, ako od toho, ako dokazete s peniazmi vyzit. Ja ti dam moj priklad - my sme trojclenna rodina, mame syna, ktory ma 16 rokov a studuje tu na high school. Tento rok konci a ide dalej na College ....
S rocnym manzelovym platom 24K tu uz 8 mesiacov v pohode zijeme. Nie je to na velke rozhadzovanie, ale vobec nestradame. Varim prakticky denne - dvoch dospelych chlapov predsa zivit musim :-)
Mame prenajaty velmi pekny novy 2 bedroom apartment a mesacne vydavky na byt (vratane council tax, energii, telefonu, inernetu, TV a podobne) je skoro 1000£.
A ako hovorim - je to v pohode ..... rozhodne to zvladame dobre. Ak chces tipy (na prezitie), kludne napisem aj podrobnejsie :-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Mar 05, 2006 7:56 pm

scigo píšeCOLONkeby som mal dve hypoteky tak som uz bol takpovedziac za vodou.
Hypoteka = uver = pozicka.
Mat na krku 2 pozicky podla mna ani zdaleka neznamena "byt za vodou". ;)

scigo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 47
BydliskoCOLON Banbury
CONTACTCOLON

Poslať od scigo » Ned Mar 05, 2006 8:49 pm

no ved ano rozumiem, preto som napisal ze radsej jednu a normalne zit ako dve a zivorit.

rasťo kaššák
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od rasťo kaššák » Pon Mar 06, 2006 8:12 am

sandie píšeCOLONTak ako povedala Gina - zalezi to ani nie tak od prijmu, ako od toho, ako dokazete s peniazmi vyzit. Ja ti dam moj priklad - my sme trojclenna rodina, mame syna, ktory ma 16 rokov a studuje tu na high school. Tento rok konci a ide dalej na College ....
Sandie, ak sa dá čokoľvek rozvinúť, budem moc rád, 24k je jediný príjem ktorý máte, môžem aj vedieť v ktorom meste žijete?

moooc vďaka

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Pon Mar 06, 2006 8:11 pm

Rasto, kludne sa pytaj, cokolvek chces. Ak chces podrobnejsie, kludne mi napis hoci aj sukromnu spravu .... odpoviem ti na vsetko.
Ano, da sa povedat, ze 24K je nas jediny prijem. Ja sice z casu na cas mam prijem okolo 70£ za tyzden, lebo chodim "pracovat" na par hodin do kaviarne. Aby som bola medzi ludmi. Takze to sa ani neda pocitat za prijem. A na syna dostavame mesacne pridavky 68£. Byvame pri Manchesteri. Nech ta nemyli, ze to nie je Londyn a tak mame vsetko lacnejsie. Nemame. Strava je rovnako draha tu ako v Londyne (supermarkety maju ceny rovnake), do prace tiez manzel denne dochadza. Takze ziaden rozdiel s Londynom .... a cenu za byt (plus veskere ta apod.)som uz pisala.

scigo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 47
BydliskoCOLON Banbury
CONTACTCOLON

Poslať od scigo » Pon Mar 06, 2006 11:41 pm

sandie píšeCOLON Nie je to na velke rozhadzovanie, ale vobec nestradame.
Sandie ma pravdu ,aj ja si myslim ze ked sa snazis trosku obzerat a spravne narabat s peniazmi tak sa da aj s menej peniazmi celkom dobre vyzit.

Miroslav10
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Pia Jún 18, 2004 11:29 am
BydliskoCOLON Brighton

hmmm

Poslať od Miroslav10 » Štv Máj 04, 2006 12:56 am

no Vazeny ja sa netacim divit ja mam s manzelkou prijem 2000-2400 mesacne sharujeme house ,mame auto,stravujeme sa doma teda manzelka vyvara, aj na to pivko niekedy zajdeme aj na tu veceru raz za cas a este aj domov poslem 1000mesacne tak mi prosim Vas povedzte hlavne ti ktory maju prijem 20K a viac kde tie penieze davate???????????????????

Myslim to v dobrom :))))

BUTTON_POST_REPLY