Ziadost o zvysenie platu

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Ziadost o zvysenie platu

Poslať od Marlowe » Štv Mar 23, 2006 4:42 pm

V aprili uplynie rok od mojho nastupu do novej prace. Kedze moj sucasny plat (ktory sa zatial od mojho nastupu do prace nemenil) nie je ktovie aky, rozhodujem sa ci poziadat o zvysenie platu. Musim sam seba pochvalit (ja sa vzdy rad chvalim :-) ze pracu vykonavam velmi dobre, boss je vzdy spokojny a zatial so mnou neboli ziadne problemy.
Dalsia vec je, ze "nahodou" som zistil, ze kolegyna, ktora robi uplne to iste co ja, ma o nieco vyssi plat. Okrem toho po nej stale opravujem chyby, na praci jej nezalezi atd.
K mojim otazkam:
1. Myslite, ze je vhodne poziadat o zvysenie platu po odpracovanom jednom roku?
2. Mal by som poziadat o nejaku konkretnu sumu, alebo to nechat na sefa. V pripade, ze poziadam o zvysenie o urcitu sumu, kolko by som mohol ziadat? 5%, 10% viac?
3. Samozrejme ze pouzijem rozne argumenty aby som ho presvedcil o tom, ze si zvysenie zasluzim. Ale: mam spomenut aj kolegynin vyssi plat?

Thanks za vsetky odpovede.
Vsetkych Vas pozdravuje a bozkava
Vasa babka

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Mar 23, 2006 6:22 pm

1. Myslite, ze je vhodne poziadat o zvysenie platu po odpracovanom jednom roku?
Nie je. Vhodne je poziadat o wage review. Zvysenie platu nikomu automaticky neprinalezi.
Mal by som poziadat o nejaku konkretnu sumu, alebo to nechat na sefa. V pripade, ze poziadam o zvysenie o urcitu sumu, kolko by som mohol ziadat? 5%, 10% viac?
Mozes si zaziadat, co si myslis, ze ti ferovo prinalezi. Nakoniec aj tak dostanes len to, co sef povazi za vhodne :-)).
3. Samozrejme ze pouzijem rozne argumenty aby som ho presvedcil o tom, ze si zvysenie zasluzim. Ale: mam spomenut aj kolegynin vyssi plat?
V ziadnom pripade. Nielenze mnohe firmy povazuju platy kazdeho zamestnanca ako "private a confidential", ale takyto argument nezajde daleko. Good luck.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Štv Mar 23, 2006 6:29 pm

Vdaka Gina.

BUTTON_POST_REPLY