Nechcu mi dat P60!!!!Preco

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
peter1408
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Mar 22, 2006 1:39 am
BydliskoCOLON poprad

Nechcu mi dat P60!!!!Preco

Poslať od peter1408 » Pia Máj 19, 2006 10:19 am

ahojte.opytal som si uz v aprili formular P60 na vratenie dani.a zamestnavatel mi este doteraz nedal.neviem preco ale nejako sa mi to nepaci ze nemozu mi dat jeden papier.a ked ich opytam tak ani ich moc nerozumiem ze preco musim na nho cakat.moze mat z toho nejaku nevyhodu zamestnavatel alebo vyhodu z toho ze ja poziadam o vratenie dani???neviem ale nepaci sa mi to a vobec nerozumiem preco mi to este nedal.napiste ak viete.vy uz mate P60 a uz ste aj poziadali o vratenie?dakujem za odpovede

matusko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Júl 19, 2005 11:51 am

Poslať od matusko » Pia Máj 19, 2006 10:20 am

mne napriklad dane nevratili a taktiez neviem preco :)

Cassy
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 11:58 am

Re: Nechcu mi dat P60!!!!Preco

Poslať od Cassy » Pia Máj 19, 2006 2:35 pm

Mas v podstate pravdu, lebo tvoj tvoj zamestnavtel ma podla zakona cas do konca maja, takze ak budes toto citat uz by si mal dostat P60. Ak nie, okamzite kontaktuj Home Office, a nedaj sa nim odbyt.
Vela stastia

clarion
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Jan 26, 2006 12:11 am
BydliskoCOLON Hertford

povinnost

Poslať od clarion » Ned Júl 16, 2006 10:30 pm

Zamestnavatel je povinny ti ju dat.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Re: povinnost

Poslať od Marcella » Štv Júl 20, 2006 8:37 pm

Na vratenie dani ti vraj staci aj posledna vyplatna paska z daneho danoveho roku - povedala pani na Inland Revenue. Je tam totiz napisane presne to iste, co na P60. Ale aj tak by ti ho mali dat, takze nenechaj sa odbit a ziadaj, co ti patri.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: Nechcu mi dat P60!!!!Preco

Poslať od motor » Štv Júl 20, 2006 9:10 pm

peter1408 píšeCOLONmoze mat z toho nejaku nevyhodu zamestnavatel alebo vyhodu z toho ze ja poziadam o vratenie dani???
tvoj employer je bud flakac alebo kreten or both.
easy peasy. you're not the only one with these problems.

tax refund si mozes uplatnit do 5 rokov od relevantneho tax year cize easy peasy.
ak by som sa mal rozpisovat s mojimi 'skusenostami' z UK, tak by som vas tu unudil k smrti.

preco by mal mat vyhodu zamestnavatel? su to dane ktore on your behalf zaplatil PAYE systemom. basta.
iba ak by ta zamestnaval ilegalne bez platenia dani a pred tebou sa tvaril ze ich plati, aby usetril.

martin

Nikol antosova
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Štv Aug 31, 2006 10:26 am
BydliskoCOLON Bratislava

vratenie dani po odchode z UK

Poslať od Nikol antosova » Str Okt 18, 2006 7:51 pm

ahojte,
ja som skoncila pracovat v Anglicku.Bola som na IR,dali mi formular,ktory mam poslat aj s P45.Vravela,ze peniaze/preplatok dani/ ak nejake budu poslu postou.Mam trvale nino.
Predtym som pracovala este u stareho zamestnavatela,kde som mala prechodne NI a ziadne dane som neplatila.Mala som vtedy este minimalnu mzdu 5.05.
Mam udat aj zamestnavatela,ktory mi nestrhaval dane??
Nemozu mi dat zaplatit nejaku pokutu,ked udam aj zamestnavatela,ktory mi nestrhaval dan.
Dakujem,za radu

BUTTON_POST_REPLY