poradte mi plz

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Xerius666
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Okt 06, 2006 12:37 pm

poradte mi plz

Poslať od Xerius666 » Pia Nov 17, 2006 2:03 am

neviete nahodou niekto kde si mozem zistit ci moj zamestnavatel odvadza za mna dane, ci plati nino, aj TAX stahuje mi tyzdene 67 libier tak preto.
inac robim v restike rok a po zmene funkcie od 8.8.2006 na pizza chef mi tvrdi ze mi to plati /od toho 8.8.2006/.
na HO sa registrujem az teraz. zamestnavatel to neziadal, ale ja som chcel.
odkedy pracujem v tej restike nevyplnoval som ziadne formulare, nic, az teraz HO, je to oki.
a moja vyplatna paska vyzera divne, je to len obalka a na nej je vsetko vypisane,
nemate niekto pobobnu skusenost???
Dakujem

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: poradte mi plz

Poslať od kazisvet » Pia Nov 17, 2006 7:11 am

Xerius666 píšeCOLONneviete nahodou niekto kde si mozem zistit ci moj zamestnavatel odvadza za mna dane, ci plati nino, aj TAX stahuje mi tyzdene 67 libier tak preto.
inac robim v restike rok a po zmene funkcie od 8.8.2006 na pizza chef mi tvrdi ze mi to plati /od toho 8.8.2006/.
na HO sa registrujem az teraz. zamestnavatel to neziadal, ale ja som chcel.
odkedy pracujem v tej restike nevyplnoval som ziadne formulare, nic, az teraz HO, je to oki.
a moja vyplatna paska vyzera divne, je to len obalka a na nej je vsetko vypisane,
nemate niekto pobobnu skusenost???
Dakujem
mozes to zistit len na inland revenue (danovy urad). Ked sa budes registrovat na HO a uz predtym si pracoval legalne, tak sa zaregistruj uz od prveho dna v praci, aj ked to je spat.
Tym, ze pracujes uz rok, tak budes mat aspon pokoj od dalsej registracie. O registraciu na HIO neziada zamestnavatel, ale ty. Akurat musis prilozit nejake potvrdenie od zamestnavatela, odkedy tam u neho pracujes, alebo pracovnu zmluvu ak mas.
A na NINo si uz zaregistrovany?
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY