vraceni dani do CR

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Luban
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Jún 14, 2006 10:35 am

vraceni dani do CR

Poslať od Luban » Ned Feb 11, 2007 8:43 pm

cau, mam maly problem s vracenim dani. ted uz jsem zpet v CR a pred odjezdem jsme pozadal o vraceni, byl jsme normalne na inland revenue a vyplnili se mnou vse potrebne a poslali to dal. kdyz se informuju na mym uctu, tak tam nic nepribylo :-( hledal jsem na internete nejakou adresu, kam napsat o poslani formularu, ktere znova muzu vyplnit, ale nic jsem nenasel. nevite nekdo? dik lubos

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: vraceni dani do CR

Poslať od motor » Str Feb 21, 2007 5:01 pm

Luban píšeCOLON vyplnili se mnou vse potrebne a poslali to dal...
Ak s tebou vyplnili co bolo treba, dal si im P45, statement of earnings /ak sa neda P45 z nejakeho dovodu dost rychlo ci vobec/ ci P60 /co asi nie je tvoj pripad kedze si odisiel uprostred tax year../
tak..
NIE JE O COM.
urcite ta informovali ze tax refund trva cca 6 tyzdnov. pochybujem ze o moc viac. teoraticky office co spravuje London dakedy najesen moze byt viac ako presne 6 weeks, ale nie o moc.

ide skor o to, aku formu si zvolil. ak si nevyplnil specialne ze mailing address ma byt tvoja CR /SR/ adresa kde bezne byvas, ak si nevyplnil splnomocnenie poslania tax cheque na tvoj ucet /tj do tvojej materskej pobocky tvojej UK banky kde to vlozia na ucet/
TAK..

Si v pr****
lebo ti sek poslu na tvoju UK adresu kde si naposledy byval a ktoru maju v systeme. takze pokial je to uz skoro ci viac ako dva mesiace, be afraid, be VERY afraid :-(

skontaktoval by som former flatmates ci tam nie je dopis z Inland Revenue. hlavne nespomen ze tam mas fat cheque ak sa akotak neda verit. ale kedze sek je v tvojom mene vytlaceny na A4 z ktorej spodok iba odstrihnes, tazko by sa falsoval ci pozmenoval.

ak ides preplacat v CR, podla sumy sa rozhodni ci radsej poplatok ci percento. to uz je na tom ake su podmienky. ja viem ze Unibanka v SR ma percento bez ohlady na vysku. tj sek z USA na 200 USD som preplacal u nich. a samo, mozno ako HVB v SR, v CR mozu byt dake 'akcie' pre studentov. atd.

ak nic nepomoze z coho som pisal, dopis sa 'stratil', tak by som kontaktoval Inland Revenue nech to preveria a pripadne stopnu ten sek.

BUTTON_POST_REPLY