Ako okresať dane?

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mrqua
Member
Member
PríspevkyCOLON 51
RegistrovanýCOLON Pia Dec 17, 2004 2:24 pm
BydliskoCOLON PE3 6AY
CONTACTCOLON

Ako okresať dane?

Poslať od mrqua » Ned Jún 17, 2007 2:36 pm

Vážení. Som tu už takmer tretí rok a až teraz pri zmene zamestnania som prišiel na to, ako menej vyplácať dane.
Moj zamestnávateľ spolupracuje s firmou Maxipay, ktorá z GROSS PAY odpočíta EXPENSES (výdavky) a bude Vám zdanený len rozdiel - GROSS PAYE. Príklad na mojom prvom payslipe.

Viac informácií nájdete na MAXIPAY guidelines, Maxipay Expense Claim Form si môžte stiahnuť tu.

Ak ste self-employer a pokiaľ si to neviete zaúčtovať sami sú spoločnosti ako Prosperity4, Parasol IT, a pod.

Ak ste rádový zamestnanec, treba sa spýtať u svojho zamestnávateľa, či by mohol vyplácať Vašu mzdu cez spoločnosť Maxipay. Resp. zavolať do Maxipay a informovať sa o možnostiach tam..

Je to len prvá rýchla info, určite budem po víkende volať do Maxipay a informovať sa viac..

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Ako okresať dane?

Poslať od pankac » Pon Jún 18, 2007 2:11 pm

Ak to dobre chapem, takt tato firma chce v pripade, ze si zamestnanec (o podnikani/self-employed sa radsej ani nebavme), vstupit medzi teba a firmu (t.j. ona podpise kontrakt so zamestnavatelom a ty sa nasledne zamestnas u nich) a nasledne ti znizovat vyfakturovanu sumu o expenses??
To je zrejme v poriadku - zamestnavatel ma pravo (po poziadani HMRC) delegovat na zamestnanca celu agendu s vydavkami. Popri tom ale na neho prejde aj zodpovednost za to co bude ako vydavok uvadzat (vcetne ich zdokladovania v pripade danovej kontroly a pokut a pod.). Takze na toto by som si dal velky pozor. Moznosti co mozno uznat za legalny vydavok su ale hodne obmedzene - nastudoval by som si najprv IR35 v suvislosti s expenses. Dalsia otazka je aka je pridana hodnota toho co robia - ak si zalozis vlastnu limited company a zaplatis si uctovnika, neverim, ze ta to vyjde drahsie - a narozdiel od nejakej neznamej firmy co ma btw. aj stranky under construction, budes mat vlastne peniaze pod kontrolou.

BUTTON_POST_REPLY