musia byt nadcasy platene vyzsou sumou?

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
poldo306
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Máj 30, 2007 7:49 pm

musia byt nadcasy platene vyzsou sumou?

Poslať od poldo306 » Pia Jún 29, 2007 5:11 pm

Keby som bol doma tak je to lahke zistit ale tu nie. Pracujem pre agenturu (uz len 3 dni), ktora si vymyslela ze ak nepracujem na mojom shifte tak mam len 5.35 na hodinu aj ked robim stale to iste. Zakon musi nejak upravovat ze nesmiem zarib menej ak mam viac ako 40 hodin tyzdenne alebo nie? dakujem

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Re: musia byt nadcasy platene vyzsou sumou?

Poslať od motor » Sob Jún 30, 2007 2:23 am

poldo306 píšeCOLON Zakon musi nejak upravovat ze nesmiem zarib menej ak mam viac ako 40 hodin tyzdenne alebo nie? dakujem
heh.
Takze tebe platila agentura viac ako min wage za standardny 40h pracovny tyzden.

A ty si nestastny, ze ked si zoberies hodiny navyse, overtime, ze ti platia menej ako standardny cas?

Pokial nemas zmluvne zakotvene ze budes dostavat vyssiu overtime rate (co sa mi zda blbost ak robis pre agenturu, lebo ti by proste radsej nasli dalsieho pracovnika, urcite by nemali taky problem) tak nie je dovod platit ti viac.

Kopa firiem to ma osetrene tak ze overtime rate je to iste ako standard rate. Hlavne mizerne joby kde nie je tak dolezita expertise konkretneho cloveka. A mensie a family firmy. Samo, vseobecny nazor.

URCITE NIE JE DOVOD ABY TO BOLO NEZAKONNE, pokial ti platia min wage aspon.

doporucujem nerobit viac aby ta to nesralo :-P
Lebo by si mal nahodou viac penazi.

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

overtime

Poslať od oslo1 » Sob Jún 30, 2007 5:01 pm

Prestuduj si pracovnu zmluvu, malo by tam byt napisane, ako budes za nadcasy odmeneny. Niektore organizacie ti daju zakladny plat (ten isty ako dostavas normalne, normal hour rate), a niektore ti zaplatia aj priplatok (sa % vyrata).

BUTTON_POST_REPLY