Nestiahli mi dan z vyplaty, co s tym?

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
rucnygranat
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Sob Júl 21, 2007 9:13 pm

Nestiahli mi dan z vyplaty, co s tym?

Poslať od rucnygranat » Sob Júl 21, 2007 9:37 pm

Zdravim,
mam problem prisiel som do Anglicka len na leto zaregistroval som sa na HO to WRS, bol som uz na pohovore na NI uz len cakam za cislom, v praci mi pridelili tax code 522L vyplaty mam tyzdenne, zatial som mal 3 ale nestiahli mi vobec ziadnu tax a dnes mi prisiel list z HM Revenue & Customs http://www.a-host.eu/list.jpg
a nezarobim tu urcite 5000 libier a tak potrebujem vediet ci musim teraz odvadzat tie dane a potom o nich znova ziadat alebo sa na to mozem vykaslat a nechat si celu vyplatu ... prosim pomozte mi to pochopit ... a nebudem potom musiet nejake dalsie formulare vypisovat ? dakujem

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Nestiahli mi dan z vyplaty, co s tym?

Poslať od qth » Pon Júl 23, 2007 5:06 pm

rucnygranat píšeCOLONZdravim,
mam problem prisiel som do Anglicka len na leto zaregistroval som sa na HO to WRS, bol som uz na pohovore na NI uz len cakam za cislom, v praci mi pridelili tax code 522L vyplaty mam tyzdenne, zatial som mal 3 ale nestiahli mi vobec ziadnu tax a dnes mi prisiel list z HM Revenue & Customs http://www.a-host.eu/list.jpg
a nezarobim tu urcite 5000 libier a tak potrebujem vediet ci musim teraz odvadzat tie dane a potom o nich znova ziadat alebo sa na to mozem vykaslat a nechat si celu vyplatu ... prosim pomozte mi to pochopit ... a nebudem potom musiet nejake dalsie formulare vypisovat ? dakujem
Je dost mozne ze kym nedosiahnes nejaky sumu (asi
tych 5k) tak ti nestahuju ziadne dane. Na druhu
stranu urcite by ti mali stiahnut NIN (socialne
a zdravotne poistenie).

rucnygranat
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Sob Júl 21, 2007 9:13 pm

Poslať od rucnygranat » Pon Júl 23, 2007 7:33 pm

NIN stahuju ako maju len v kolonke TAX je 0.00 :)

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 17, 2006 11:31 am

Poslať od stiko » Uto Júl 24, 2007 12:11 pm

rucnygranat píšeCOLONNIN stahuju ako maju len v kolonke TAX je 0.00 :)
to je v poho z toho si nic nerob
mne strhavali vo firme od zaciatku max co sa dalo co sa tyka tax ale tupy poliaci co byvali u mna oni robili v skladoch a im nestrhavali bo ked vies dopredu ze nezarobis viac ako je minimum v danom roku tak nemusis platit dan ale ni urcite ano kludne si nechaj vsetky prachy potom sa to robi tak ze ak by si presiahol tu ciastku tak musis uhradit dan ktoru si vypytaju :}}

Olina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Štv Júl 26, 2007 1:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Re: Nestiahli mi dan z vyplaty, co s tym?

Poslať od Olina » Pia Júl 27, 2007 8:34 am

rucnygranat píšeCOLONZdravim,
V danovem roce do 5.4.2008 neplatis dan az na prijem do L5225. Jestlize ti strhlou dan ze mdzy nebo uroku, pozadej HMRC o navraceni. Jestlize pokladas VB za sve prozatimni trvale bydliste, zazadej o Working Tax Credit. Pro formular a informacni letacek telefonuj 0845 300 3900.

Prilohu jsem neprecetla - jestli je dulezita, napis.

BUTTON_POST_REPLY