Vratenie dani

Všetko o mzdách, platoch, výplatách, daniach a odvodoch v Anglicku.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
drool1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Nov 14, 2007 12:18 am

Vratenie dani

Poslať od drool1 » Str Nov 14, 2007 12:26 am

Chcel by som poradit. Po navrate z UK som sa rozhodol vybavit si vratenie dani sam. IR som poslal kopie vyplatnych pasok a P45 spolu s tlacivom Ca 3916, kde som ziadal o zaslanie tlaciva E301. tlacivo E301 mi aj prislo asi po mesiaci vyplnene. neviem vsak co s nim mam teraz robit.... ci uz mam akoze cakat sek s peniazmi alebo im treba este nieco poslat. poradte prosim. Dakujem

Olina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Štv Júl 26, 2007 1:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Re: Vratenie dani

Poslať od Olina » Ned Nov 18, 2007 1:40 pm

drool1 píšeCOLONChcel by som poradit. Po navrate z UK som sa rozhodol vybavit si vratenie dani sam. IR som poslal kopie vyplatnych pasok a P45 spolu s tlacivom Ca 3916, kde som ziadal o zaslanie tlaciva E301. tlacivo E301 mi aj prislo asi po mesiaci vyplnene. neviem vsak co s nim mam teraz robit.... ci uz mam akoze cakat sek s peniazmi alebo im treba este nieco poslat. poradte prosim. Dakujem
Mels poslat formulare P45 a P85:
http://www.hmrc.gov.uk/cnr/p85.pdf
svemu danovemu uradu, ktery zjistis z danoveho cisla tveho anglickeho zamestnavatele. Jak na to jsem uz zde psala.

Nezamestnani ktori beru podporu (JSA) lebo nemocenske (incapacity benefit) a prestehuju sa na Slovensko maju pravo na pokracovanie JSA nebo IB pokial splnuju SK podmienky (take jinde v EU). Odstehovanie musi oznamit na JobCentre a oni poslu tlacivo E301 prislusnemu slovenskemu pracaku.
Jestlize nezamestnany neoznamil odchod z VB vcas a zada o podporu na SK, musi zadat o tlacivo E301 zaslanim tlaciva CA3916 a P45 nebo P60 na Centre for Non-Residents, kde mu CA301 vystavi.
Takze tlacivo E301 donies do pracaku, nebo ak tomu rikate na SK.
Podobne je to s materskymi prispevky a dochodom.

BUTTON_POST_REPLY